środa, 2 października 2024 18:21

Dwa remisy Wilgi na koniec przygotowań

2:2 ze Spartą Jazgarzew i 1:1 z Marcovią Marki ? to wyniki dwóch ostatnich sparingów Wilgi Garwolin przed rozpoczynającym się 7 sierpnia sezonem 2015/2016. Mecz z IV-ligowym rywalem GKS rozegrał wczoraj. Do składu, po kontuzji, wrócił Michał Kępka, obok którego wystąpił testowany napastnik z Sobolewa. Wilga do przerwy prowadziła 1:0 po strzale z główki Karola Zawadki. Po zmianie stron Sparta wyrównała. Drugą bramkę dla drużyny z Garwolina strzelił Michał Kępka. Zwycięstwa nie udało się dowieźć do końca meczu. Jazgarzewianie w doliczonym czasie zdołali wyrównać.

W meczu ze Spartą w barwach Wilgi wystąpiło wielu zawodników drugiego zespołu oraz drugi z testowanym piłkarzy ? pomocnik.

Dzisiaj, także w Miętnem, rywalem GKS był zespół ligi okręgowej z Marek. W 20. minucie gry dobrze do akcji ofensywnej podłączył się prawy obrońca Paweł Pyra, który precyzyjnym strzałem z pola karnego dał prowadzenie Wildze. Przed przerwą dwóch doskonałych okazji nie wykorzystał testowany napastnik. Po zmianie stron ten sam piłkarz trafił w poprzeczkę. W 65. minucie goście trafili do siatki.

W sześciu letnich sparingach Wilga zanotowała jedną wygraną (4:1 z MKS Piaseczno). Bilans meczów kontrolnych uzupełniają dwie porażki z IV-ligowymi zespołami Pilicą Białobrzegi (0:7) i Ostrovią Ostrów Mazowiecka (1:3) oraz trzy remisy.

- Jesteśmy tydzień przed ligą, a nie wszystkich mamy do dyspozycji. Będziemy dogrywać się w sezonie. Mam nadzieję, że dobrze wystartujemy ? powiedział po dzisiejszym meczu trener Wilgi Sergiusz Wiechowski. ? W najbliższym tygodniu planujemy lżejsze treningi ? dodaje.

W niedzielę 7 sierpnia o godz. 17 Wilga Garwolin zaingeruje sezon meczem u siebie ze Startem Otwock.

Wilga Garwolin ? Sparta Jazgarzew 2:2 (1:0)
Bramki dla Wilgi: Karol Zawadka, Michał Kępka
Wilga Garwolin ? Marcovia Marki 1:1 (1:0)

Bramka dla Wilgi: Paweł Pyra
Wilga: Fic, Pyra, Godlewski, Wiechowski, Janisiewicz, Sobieszek, Kowalski, Tobiasz, W. Majsterek, testowany, Kępka.

Aktualizacja, 31 lipca, godz. 19.45. Poprawki w tekście.

Wojtek63 04.08.2016 16:03
Jeszcze się nie zaczęły rozgrywki nowego sezonu IV ligi mazowieckiej a już się dzieje: 1. Dariusz Dziewulski nie poprowadzi beniaminka IV ligi, czyli Podlasia Sokołów Podlaski. W/w zmienił zdanie po kilku dniach od rozpoczęcia pracy w tym klubie. 2. Mecz pierwszej kolejki Victoria Sulejówek- Żyrardowianka został przełożony. Powody tego mogą być dwa: a) nieuprawomocniony werdykt meczu z poprzedniego sezonu pomiędzy KS Raszyn i Żyrardowianką b) kłopoty organizacyjne Żyrardowianki i możliwość wycofania zespołu z rozgrywek.

Ja 04.08.2016 12:21
Może wreszcie jakiś odważny przyjmie zakład że Wilga się utrzyma, a nie tak jak co roku p,, li to samo znawcy bo to nic nie kosztuje?

Wojtek63 04.08.2016 03:57
,,W grupie południowej transfery dokonane przez Dolcan Ząbki stawiają ten zespół (według mnie) w roli jednego z faworytów do awansu...'' Oczywiście Dolcan w grupie północnej.

Wojtek63 03.08.2016 16:07
Poszczególne zespoły IV ligi mazowieckiej ,,zbroją'' się kadrowo przed nowym sezonem. Ogólnie rzecz biorąc: około 70% zmian dotyczy zawodników nie przekraczających 20-tego roku życia, czyli trudno tu mówić o specjalnie znaczących wzmocnieniach. W grupie północnej można zwrócić uwagę na Mazovię Mińsk Mazowiecki do której trafili Bondara i Kaczyński. Obaj ci zawodnicy mają za sobą półroczne doświadczenie w niezmiernie silnym IV ligowym Widzewie. (obecnie III liga). W grupie południowej transfery dokonane przez Dolcan Ząbki stawiają ten zespół (według mnie) w roli jednego z faworytów do awansu. A inni ? Inni to Broń Radom i Pilica Białobrzegi. Victoria, Mszczonowianka, Mazur i Konstancin...być może zadowolą się ,,czubem'' IV ligi. Nie wydaje się, żeby Oskar i Energia starały się o awans po swoich ostatnich doświadczeniach w III lidze.

Serdeliusz 01.08.2016 15:19
Waldemirr , Cfuncyś , Don Wito rękę mocno na Wildzę trzymają nie doprowadzą jej do Kabaretu zbudują mocną druzynę na 4 ligę . Pozdrawiam

konio 31.07.2016 13:08
Jak w tytule ,widać po składzie ,że kontuzja Świdra i Bogusza odejście Żurawskiego i Szostaka nie pomogą w tym zbożnym dziele -vide tytuł.Zobaczymy jednak jak rywale ,być może mają podobne problemy ,na pewno nie najlepiej dzieje się w Szydłowcu.Nasz najbliższy rywal OKS Otwock to wielka niewiadoma, przed sezonem mówiono nawet ,że z powodów finansowych nie przystąpi do rozgrywek.Jakoś jednak nie sprawdziły się te pogłoski i zebrano skład.Z tego co ćwierkają wróble Otwocczanie grają młodzieżą ,jak będzie zobaczymy pamiętajmy ,że Warszawa i okolice to teren zasobny w "najemników" i nieraz wystarczą obietnice bez pokrycia aby zebrać kapelę .Trener Wiechowski zna tego rywala i jego możliwości doskonale ,więc zaufajmy mu ,że znajdzie sposób na zdobycie trzech punktów ..moje gdybania zweryfikuje oczywiście boisko.Pozdrawiam oraz życzę trenerowi i drużynie UTRZYMANIA a będzie to sztuka dużo trudniejsza niż w zeszłym sezonie miejmy ...powodzenia panowie i wygranej na otwarcie.Pozdrawiam!!!!konio

Fan 30.07.2016 22:11
W 20. minucie gry dobrze do akcji ofensywnej podłączył się prawy obrońca Paweł Pyra, który precyzyjnym strzałem z pola karnego dał prowadzenie Wildze. A w raporcie meczowym jest napisane ze bramkę strzelił Michał Kepka. To jak było?

xyz 30.07.2016 18:43
Panie redaktorze mecz ze Spartą Jazgarzew odbył się nie w Miętnem tylko na płycie głównej Stadionu w Garwolinie.