środa, 2 października 2024 18:20

Nasi na Mistrzostwach Polski Juniorów

Suwałki były gospodarzem Mistrzostw Polski Juniorów w Lekkiej Atletyce. W gronie startujących byli przedstawiciele powiatu garwolińskiego. Najpierw upał, później deszcz, nie przeszkodziły podopiecznym Stanisława Buszty w dobrym występie, na nowym stadionie MOSiR w Suwałkach. Doskonałe VII miejsce  zajęła sztafeta 4x400 ? 3.30.22s biegnąc w składzie ? Kamil Lada, Mateusz Kondej, Damian lada i Bartosz Przybysz. Należy tu dodać, że Mateusz Kondej uczestniczył półtorej godziny wcześniej w trudnym biegu na 1500m w którym zajął wysokie VIII miejsce, a czasem 4.00.52s, ustanowił nowy rekord powiatu juniorów i seniorów.

Ponadto dla biegnącego na trzeciej zmianie Damiana Lady, był to już trzeci bieg w Suwałkach. - Mimo padającego deszczu i silnego wiatru, moi podopieczni spisali się bardzo dobrze, a niezłe zmiany i taktyka biegu, dopełniły reszty ? komentuje trener Stanisław Buszta.

Dzień wcześniej, przy upalnej pogodzie, mająca kłopoty zdrowotne Katarzyna Szczegot w doborowej stawce 25 zawodniczek, zajęła czasem 10,41.17s XI miejsce, a Damian Lada na 400 m ppł -  czas 58.32, został sklasyfikowany na XV pozycji. Łącznie zawodnicy Wilgi zdobyli w Mistrzostwach 20 pkt do Ogólnopolskiego Współzawodnictwa Sportowego i zostali sklasyfikowani na 64. miejscu w kraju, wśród 175 klubów, a wygrali m.in. z silną sekcją Polonii Warszawa.

Punktację województw wygrało woj. wielkopolskie przed mazowieckim, a  w klubowej zwyciężył Zawisza Bydgoszcz przed Podlasiem Białystok. Zawodnicy Wilgi wraz z trenerem dziękują zarządowi, prezesowi klubu Waldemarowi  Mrugale oraz Mazowieckiemu Zrzeszeniu LZS, za okazaną pomoc przy wyjeździe na zawody.

Na starcie imprezy w Suwałkach stanął także Michał Walenda z Garwolina. Nastolatek zajął czwarte miejsce w pchnięciu kulą 6 kg z wynikiem 17,56 m. W rzucie dyskiem (1,75 kg) Michał był 13. (42,78 m).

- Pomimo ,że Michał przyjechał na mistrzostwa z czwartym wynikiem w pchnięciu kulą to po konkursie, który rozgrywany był przy deszczowej pogodzie pozostał niedosyt, ponieważ do brązowego medalu zabrakło 5 centymetrów ? komentuje trener zawodnika Sławomir Miernicki, nauczyciel wychowania fizycznego w ZSP nr 1 w Garwolinie.