środa, 2 października 2024 20:14

Wilga remisuje i jest pewna utrzymania w IV lidze

Po remisie 1:1 (1:0) z KS Warka Wilga Garwolin zapewniła sobie IV-ligowy byt. Ostatni mecz GKS przed własną publicznością nie zachwycił. Gospodarze, szczególnie w drugiej połowie, zagrali słabo. Po raz kolejny trener Sergiusz Wiechowski musiał dokonać kilka zmian w składzie. Od pierwszego gwizdka na boisku wybiegli Kacper Kowalski i Wojciech Majsterek. Najbardziej wysuniętym zawodnikiem był Arkadiusz Zalewski.

Od początku meczu Wilga nie miała problemu z przedostaniem się pod pole karne pogodzonego ze spadkiem rywala. Szczególnie aktywny w pierwszych minutach był duet Daniel Żurawski-Arkadiusz Zalewski. Pierwszy z zawodników dwukrotnie znalazł się w polu bramkowym Warki. Zalewski z kolei w 11. minucie przeniósł piłkę nad poprzeczką po płaskim podaniu z lewej strony od Piotra Talara.

Gościom rzadko udawało się skonstruować akcję pod polem karnym Wilgi. Jedna z nich mogła zakończyć się trafieniem. Błąd przy wyjściu pod linię ?16? popełnił Mariusz Selerski. Po podaniu ze skrzydła, na pustą bramkę, z główki przestrzelił Daniel Ciupiński.

W 26. minucie źle zachował się vis a vis bramkarza Wilgi. Bartosz Pytkiewicz źle obliczył wyjście do prostopadłej piłki adresowanej do Kamila Zawadki. Futbolówka trafiła pod nogi Zalewskiego, który podał do Kamila Zawadki. Wydawało się, że środkowy pomocnik będzie podawał, ale zdecydował się na strzał i z trudnej pozycji posłał piłkę między obrońcami ustawionymi na linii bramkowej.

Na pięć minut przed końcem pierwszej połowy tylko poprzeczka uratowała Wilgę przed utratą bramki. Na atomowe uderzenie zza pola karnego zdecydował się Anatoly Titunin.

W przerwie trener miejscowych dokonał dwóch zmian. Na placu gry zameldowali się Marcin Makulec i Piotr Szostak. Drugi z wymienionych już w pierwszych akcjach mógł pokusić się o gola, ale dobrze zachował się Pytkiewicz. Prawdziwe oblężenie bramka Warki przeżywała między 54. a 56. minutą. Najpierw strzał Kamila Zawadki na poprzeczkę sparował obrońca gości. Później po indywidualnej akcji, strzał Talara trafił w boczną siatkę.

Po godzinie gry obraz meczu zmienił się o 180 stopni. Grający ambitnie goście coraz częściej gościli pod polem karnym GKS. W 63. minucie Selerski sparował mocny strzał Sebastiana Ząbkowskiego. Trzy minuty później niewiele do szczęścia zabrakło Tituninowi. Na 20 minut przed końcem kolejny strzał Ząbkowskiego na raty obronił goalkeeper z Garwolina. Przy strzale Ciupińskiego Selerski był już bezradny. W 73. minucie stratę w środku pola zanotował Filip Gac. Futbolówkę przejął Titunin, który wypatrzył ustawionego na wprost bramki napastnika.

Warka chciała z Garwolina wywieźć komplet punktów. W końcówce minimalnie niecelnie główkował Titunin. W ostatniej minucie gry tylko parada Selerskiego zapobiegła kolejnemu trafieniu strzelca bramki wyrównującej.

Wobec innych dzisiejszych spotkań, rozgrywanych równolegle z meczem w Garwolinie, Wilga zapewniła sobie utrzymanie w IV lidze. Dorobek 47 punktów daje aktualnie podopiecznym Sergiusza Wiechowskiego ósme miejsce. W najgorszym układzie, GKS zakończy sezon na 10. miejscu. Ostatni akcent tegorocznych rozgrywek za tydzień. Wilga zagra na wyjeździe z niepewną utrzymania Żyrardowianką.

- Wydaję mi się, że za bardzo na chodzonego chcieliśmy wywalczyć ten punkt. Bramka w pierwszej połowie ustawiła mecz i myśleliśmy, że to wystarczy. Widać było, że rywalom zależało na wygranej, za co należy się im szacunek, biorąc pod uwagę, że już spadli z ligi - skomentował ostatni w sezonie mecz na własnym boisku Sergiusz Wiechowski.

Wilga Garwolin ? KS Warka 1:1 (1:0)
Bramki: 26` Kamil Zawadka (as. Arkadiusz Zalewski) ? 73` Daniel Ciupiński (as. Anatoly Titunin)
Widzów: ok. 100Wilga: Selerski, Kwiatkowski, Karol Zawadka, Gac. Talar, Żurawski, Kamil Zawadka, Kowalski (46` Szostak), Korgul, Majsterek (46` Makulec), Zalewski.

mięta 16.06.2016 15:32
;-) zielony, jeśli dziś wygra Polska obiecuję przyjść na mecz Wilgi i ... obejrzeć zieloną trawkę! :-D

Wojtek63 16.06.2016 15:22
Z tego co ja wyczytałem: po awansie Polonii W-wa i utrzymaniu się Świtu N.D.M. z obu grup IV ligi spadają bezpośrednio drużyny z miejsc 13-18 bez względu na wynik barażu o awans do III ligi. Nie będzie barażu o utrzymanie w IV lidze. Tymczasem MZPN przyznał Raszynowi walkower za mecz z Żyrardowianką. Jeśli walkower zostanie utrzymany w mocy Żyrardowianka jest (będzie) ostatnim wyłonionym spadkowiczem z grupy południowej. Sytuacja z tym walkowerem jest jednak potężnie zagmatwana prawnie i tak naprawdę wszystko się może zdarzyć. Jak co roku zresztą :-)

Ja 15.06.2016 19:57
Już wiadomo że XIII zespół w naszej lidze gra baraże, a XII się utrzymuje, jak zwykle dużo szumu a może spaść tylko pięć drużyn z czego jedna spadła bez gry

Wojtek63 15.06.2016 19:11
W drugim meczu barażowym Polonia Warszawa pokonała u siebie Górnika Wałbrzych 1:0 (1:0). Bramka padła w 12. minucie. W Wałbrzychu było 1:1. Tym sposobem Polonia awansowała do II ligi. Awans Polonii sprawił, że w III lidze utrzymał się Świt Nowy Dwór Maz. Tym samym w IV lidze mazowieckiej 12-ste miejsce gwarantuje utrzymanie bez konieczności rozgrywania baraży. No chyba, że coś się zmieni w tej kwestii :-) W innym meczu barażowym Motor Lublin przegrał w Elblągu z Olimpią 1:2. (w Lublinie było 0:1) i przyszły sezon ponownie spędzi w III lidze. Ciekawe jak się zakończy ten sezon dla Orląt Łuków.

zielony 15.06.2016 18:28
no widzisz, sam znalazłeś pozytyw oglądania p.nożnej

mięta 15.06.2016 12:00
Po Euro powinieneś zostać uzdrowiony. Wtedy zagrasz w reprezentacji?

konio 14.06.2016 14:48
Na żądanie ..hi,hi ..tydzień temu napisałem ..hm zasugerowałem jaki będzie wynik i wyszło na moje.Chłopaki na pewno w tyle głowy mieli rezultat jaki wystarczy do utrzymania i zadanie wykonali ,w kontekście prawdopodobnego walkowera dla Raszyna ten punkt jest bezcenny gdyż tak jak pisze pan Wojtek ,Błonianka i Szydłowianka jeszcze mają o co grać.Gratulacje dla całego zespołu i trenera który to wszystko co dostał w spadku POOGARNIAŁ jak to mówią młodzi.Nie wyobrażam sobie zmiany na tej "pozycji" ,ale transfery na pewno wskazane na innych pozycjach,następny morderczy sezon tak wąską kadrą będzie ciężko zagrać .Jeszcze raz gratulacje i czekam na wakacyjne wieści z drużyny Wilgi.Pozdrawiam!!!!konio

zielony 14.06.2016 13:50
Ja nie gram, ale mam słaby wzrok i dzięki patrzeniu na zieleń to mi lepiej. Stąd oglądanie meczu p. nożnej to 90 minutowa dawka lecznicza :)

mięta 14.06.2016 11:52
Wytłumaczcie co jest tak niesamowitego w piłce nożnej i bieganiu za nią jak kot z pęcherzem?

Wojtek63 14.06.2016 06:30
Mazowieckie portale piłkarskie podały informację, że wynik meczu 33- ciej kolejki pomiędzy KS Raszyn a Żyrardowianką (3:4) zostanie prawdopodobnie zweryfikowany jako walkower dla Raszyna. Takie rozstrzygnięcie spowodowałoby, że 12-tą lokatą znowu ,,zagrożone'' byłyby zespoły Błonianki i Szydłowianki. Szczegółowa analiza na stronie ,,Piłka na Mazowszu'': http://newsypilkanamazowszu.blogspot.com/2016/06/czwarta-liga-przed-ostatnia-kolejka.html

Kort 13.06.2016 19:56
Wojtek63 obecny w komentach z garścią wieści, a gdzie jest komentarz Konia? Nie było go na meczu?

Wojtek63 11.06.2016 18:50
Orlęta Łuków zajęły 12 miejsce w 16- sto zespołowej IV lidze lubelskiej (30 33 9-6-15 br 43-51) Prawdopodobnie utrzymają status IV ligowca. Specjalnych problemów z utrzymaniem nie miała Mazovia Mińsk Maz. Po remisie 1:1 w Mińsku z MKS Ciechanów (bramka Puciłowskiego) zajmuje 6 miejsce. Widzew Łódź awansował do III ligi z ,,kosmicznym'' wiosennym bilansem (na kolejkę przed końcem) 18, 52 pkt 17-1-0, br 58-3). ,,Joker'' Kaczyński (Promnik) też dołożył 5- czy 6 bramek, ale pozostał tylko Jokerem. Wejściami od 70 minuty i zdobyciem bramki na 3, 4 czy 5:0 nie wywalczył miejsca w ,,11''. W sezonie 2016/17 będzie miał jeszcze trudniej. Podobnie jak Bondara (Mazovia M.M.).W innej sytuacji jest Rodak (Sęp). Tu procentuje doświadczenie z Pogoni Siedlce. Wakacje się zbliżają. Wilga już je ma.

Wojtek63 11.06.2016 18:49
A w innych ligach: Pogoń II Siedlce rozgromiła 9:1 Wilgę Miastków Kościelny i zapewniła sobie baraże o IV ligę. Jej przeciwnikiem będzie być może Promnik Łaskarzew, który wygrał w Radości (1:0) i potrzebuje zdobyć w ostatniej kolejce 3 pkt żeby wystąpić w tych barażach. I tylko wystąpić, bo uważam, że szanse jakiejkolwiek drużyny grającej przeciw Pogoni Siedlce są...prawie zerowe jeśli Pogoń zdecydowała się mieć rezerwy w IV lidze. Przekonał się o tym Proch Pionki w sezonie 2011/12- 4:3 w Pionkach i 0:7 w Siedlcach. Proch Pionki będzie beniaminkiem IV ligi w sezonie 2016/17. Rezerwy Wilgi przegrały w Wieliszewie 0:5 i przekroczyły magiczną liczba 100 straconych bramek w sezonie. Jeśli dodamy do tego 19 bramek zdobytych w 29- ciu kolejkach to otrzymamy obraz tego, co się działo z Wilgą II. To olbrzymie zaskoczenie in minus. Przynajmniej dla mnie.

Wojtek63 11.06.2016 18:45
Wilga utrzymała się w IV lidze. I chwała za to. Co prawda remis z Warką nie jest wymarzonym wynikiem, ale jak się okazało i 46 pkt wystarczy w tym sezonie do utrzymania. O to utrzymanie walczą jeszcze Żyrardowianka i Raszyn. Raszyn będzie miał 44 pkt (w ostatniej kolejce 3 pkt za walkower z Dolcanem II). To oznacza, że Żyrardowianka musi wygrać z Wilgą w ostatnim meczu, żeby zająć 12. miejsce i zachować szanse na utrzymanie statusu IV- to ligowca. Nie wiadomo jeszcze czy będą to baraże z Czarnymi Węgrów, czy utrzymanie bezpośrednie. Czarni Węgrów wygrali u siebie z liderem MKS Przasnysz 1:0 (bramka 90+min) i zapewnili sobie 12. miejsce w tabeli. Natomiast Polonia Warszawa zremisowała w pierwszym barażowym meczu o II ligę z Górnikiem Wałbrzych 1:1(0:0) . Mecz w w Wałbrzychu obserwowało 1000 widzów. Rewanż 15. czerwca w Warszawie. Najciekawsze jest to, że wynik tych baraży decyduje o losach drużyn grających w IV lidze. W innym pierwszym meczu barażowym o II ligę Motor Lublin przegrał u siebie 0:1 z Olimpią Elbląg. Ten mecz... Uwaga....obserwowało prawie 9000 widzów !