środa, 2 października 2024 20:14

Stadion przy Sportowej odczarowany

Pierwszej porażki na własnym boisku od prawie ośmiu miesięcy doznała Wilga Garwolin. GKS przegrał po raz drugi w sezonie z Szydłowianką Szydłowiec 1:2. Podopieczni nie wykorzystali faktu, że rywale grali niemal przez całe spotkanie w osłabieniu. Dzisiejszy mecz znakomicie rozpoczął się dla gości. W 45. sekundzie Sebastian Jakubczyk podał przed pole karne do Błażeja Millera, a ten przy biernej postawie obrońców strzelił precyzyjnie po ziemi i nie dał szans Mariuszowi Selerskiemu.

Czerwień Dróżdżala

Goście musieli niedługo po objęciu prowadzenia zmienić taktykę gry. W 10. minucie sędzia bez wahania pokazał czerwoną kartkę Norbertowi Drożdżalowi za agresywny wślizg w Daniela Żurawskiego. W kolejnych minutach Wilga próbowała akcjami oskrzydlającymi doprowadzić do wyrównania. Najbliżej powodzenia był Arkadiusz Zalewski, którego strzał z 13. minuty został zablokowany.

Wilga, skupiając się na ataku, zapomniała o obronie. W 23. minucie kontrę prawym skrzydłem wyprowadził Paweł Suwara. Obrońca podał do Łukasza Janika, który szybko zbiegł w pole karne i strzałem w długi róg posłał piłkę obok wychodzącego Selerskiego.

W 27. minucie w tempo do prostopadłej piłki wyszedł Kamil Zawadka, ale jego strzał na rzut rożny wybił Paweł Wieczorek. 10 minut później ten sam zawodnik powinien zdobyć gola. W trudnej sytuacji pomocnik nie trafił do pustej bramki, dopadając do górnego podania Żurawskiego. Na 120 sekund przed przerwą trzeci strzał gości mógł zakończyć się golem. Z około 25 metrów z rzutu wolnego uderzał Brajan Kalbarczyk, a futbolówka wylądowała na poprzeczce bramki GKS. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy w boczną siatkę trafił Żurawski.

Wilga biła głową w mur

Po zmianie stron obraz gry nie ulegał zmianie. Szydłowianka zamurowała dostęp do własnej bramki, skupiając się jedynie na defensywie. Gra miejscowych przypominała bicie głową w mur. Kolejne akcje kończyły się zazwyczaj niecelnymi dograniami w pole karne, a jeśli udawało się celnie podać, to brakowało szczęścia. Dwukrotnie Wieczorka ratował słupek. Najpierw w 73. minucie dośrodkowanie Michała Kępki na strzał głową zamienił Arkadiusz Zalewski, a osiem minut później zza ?16? kropnął Karol Zawadka.

GKS dopiął swego na cztery minuty przed upływem regulaminowego czasu gry. Zalewski zabrał się ze skrzydła do środka pola, gdzie dograł do wychodzącego zza pleców obrońcy Kamila Zawadki. Precyzyjny strzał minął bramkarza Szydłowianki. W nerwowych ostatnich minutach Wilga nie zagroziła bramce rywala.

- Przeciwnik miał dzisiaj większą determinację i potrafił szybko strzelić bramkę. Szkoda, że porażka przyszła w meczu o taką stawkę. Nie chcę nic więcej mówić, bo mogę powiedzieć za dużo ? skomentował trener Wilgi Sergiusz Wiechowski.

W sobotę GKS zagra w Wierzbicy z Orłem. Jesienią w Garwolinie padł bezbramkowy remis. Po tym meczu Wilga zmierzy się na własnym boisku z KS Warka. Ostatnim akcentem sezonu będzie wyjazdowy pojedynek z Żyrardowianką.

Wilga Garwolin ? Szydłowianka Szydłowiec 1:2 (0:2)
Bramki: 86` Kamil Zawadka (as. Arkadiusz Zalewski) - 1` Błażej Miller (as. Sebastian Jakubczyk), 25` Łukasz Janik (as. Paweł Suwara)
Widzów: ok. 100
Czerwona kartka dla Szydłowianki: 10` Norbert Drożdżał
Wilga: Selerski, Kwiatkowski, Gac, Karol Zawadka, Talar, Zalewski, Żurawski (82` Pyra), Korgul (46`K. Kowalski), Kamil Zawadka, Szostak (61` Makulec), Kępka (85` Majsterek).

Wojtek63 05.06.2016 16:05
Warka jest raczej słaba jakościowo, ale... KS Warka- KS Raszyn 4:0(2:0) Bramki 26, 37, 49 i 54 min gry. Grająca o nic i bez kompleksów Warka może być mocna i nie należy jej lekceważyć. Strong to zupełnie inna jakość i lepszy rezultat. Pilnuj się więc Wilgo za tydzień i wygraj, bo już 47 pkt da ci utrzymanie. p.s. Za dwa tygodnie też wygraj.

Wojtek63 05.06.2016 11:36
Jedenaste miejsce w IV lidze grupy mazowieckiej południowej gwarantuje na 100% utrzymanie w sezonie 2015/16. I to bez względu na wyniki barażowe zespołów III. i IV. ligi. Ile punktów na to potrzeba? Myślę, że 49 to minimum. Znicz II wygrał z Mazurem 3:1(0:0), czyli planowo. Dziś jeszcze Warka- Raszyn a potem (w przedostatniej kolejce) zostaje w zasadzie jeden hit: Raszyn- Żyrardowianka.

Wojtek63 05.06.2016 08:58
"Popatrz Wojtuś, minęły 4 dni i pozostało z twoich wywodów i przewidywań? G,,,, prawda ich'' Obyś miał rację. Piszę w czasie przyszłym, bo do końca zostały jeszcze dwie kolejki. I jeśli moje przewidywania okażą się g... to będę się cieszył. Oczywiście mam na myśli Wilgę, która to wygrywając w Wierzbicy sprawiła mi olbrzymią radość. Zresztą pies ganiał moje wyliczenia, ale poczekajmy i będziemy wiedzieli, czy były bardzo g..., czy tylko trochę :-)

marucha g. 05.06.2016 08:53
z niecierpliwością czekamy na relację z meczu z Orłem Wierzbica

Ja 04.06.2016 18:30
Popatrz Wojtuś, minęły 4 dni i pozostało z twoich wywodów i przewidywań? G,,,, prawda ich

konio 04.06.2016 17:07
Tak jak napisałem wcześniej brawo i tak trzymać ,wygrać jeszcze z Warką i ...witamy się z Gąską ..a co do reformy to pisałem ,że na koniec sezonu będą cuda ..i cuda są. Jest zbyt duży opór wśród prezesów klubów czwartej ligi przed skutkami "reformy" ,która w piątej klasie rozgrywkowej przyniosła by wyjazdy po ponad 200 km ,kluby i tak ledwo przędą finansowo a tu taki ..dodatkowy zastrzyk, tylko w drugą stronę. Pozdrawiam!!!!konio

Wojtek63 04.06.2016 16:50
Zanosi się na to, że porażka Orła z Wilgą (0:4) będzie największą niespodzianką XXXII kolejki. Ale...póki co- Victoria przegrywa u siebie 0:1 ze Spartą (wynik do przerwy) po bramce w 15 min gry. To niespodzianki. Sensacją natomiast będzie strata punktów przez Mszczonowiankę w jutrzejszym meczu z Drukarzem.

eryk 04.06.2016 15:34
W sezonie 2016/2017 IV Liga liczyć ma dwie grupy po 20 drużyn, a w sezonie 2017/2018 dwie grupy po 18 drużyn.

Ja 04.06.2016 15:32
Wilga Panu 4:0 do przodu w Wierzbicy, znowu przyjaciele Wilgi zamilkną, a co do licencji to mam złe wiadomości, jest licencja,hi hi hi

eryk 04.06.2016 15:31
Dziś wygrany mecz na wyjeździe 4 :0 w Wierzbicy. Gratulacje.

Wojtek63 04.06.2016 13:34
,,Nie mam pomysłu na tę sytuację ,to już drugi sezon gdzie nie mamy kim grać w ostatnich meczach...'' No właśnie...jest Wilga II, a tak jak by jej nie było. Głowę daję, że przy normalnym funkcjonowaniu drużyny ,,II'' właśnie ta drużyna bez problemu ograłaby połowę zespołów z L.O. łącznie z ,,przyjaznym'' Wildze Promnikiem :-) I z tej to drużyny byliby wartościowi zastępcy dla tych, którzy z różnych powodów nie mogą zagrać w IV lidze. Sam bym zagrał w Wildze II- żeby pokazać, że potrafię, ale...moje umiejętności nie sięgają wyżej C- klasy :-)

Wojtek63 04.06.2016 12:41
Prezes Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej Zdzisław Łazarczyk ogłosił, że w sezonie 2017-18 nie będzie reorganizacji IV ligi w jedną grupę. W najbliższych rozgrywkach rozgrywki wojewódzkie skupią 40 drużyn (2x20), a w kolejnych 36 (2x18). Reforma rozgrywek IV ligi będzie możliwa najwcześniej za 2 lata. Baraże o awans do III ligi w sezonie 2016-17 nie ulegną zmianie - w decydującym meczu dojdzie do zmagań zwycięzcy grupy południowej i północnej. W nowej III lidze będą drużyny z 4 województw (warmińsko-mazurskie, podlaskie, łódzkie i mazowieckie) dla każdego będzie przypisane jedno miejsce. Źródło: Mazowiecka Piłka.pl

FAN 04.06.2016 08:45
Wilga wśröd piątki kluböw które nie otrzymały licencji czwartoligowej.Organizacyjnie ktoś nawalił?

konio 03.06.2016 12:01
Nie mam pomysłu na tę sytuację ,to już drugi sezon gdzie nie mamy kim grać w ostatnich meczach, pamiętamy perypetie z końcówki zeszłego roku ligowego ...i co ..szkoła poszła w las ? ,dalej próbuje się jedenastoma piłkarzami zagrać całą rundę ..no to tak to się kończy. Trener i tak na wiosnę dokonał cudów, tymi skromnymi zasobami ludzkimi, zdobył (razem z zawodnikami) 24 punkty (jak dotychczas), dzięki czemu pomimo jesiennej straty nadal mamy szansę na utrzymanie. Bezwzględnie należało ROZSZEŻYĆ kadrę (nie wiem jak, od tego jest ZARZAD a nie kibice czy trener) obecnie należy GRAĆ I MODLIĆ się o korzystne wyniki i to nie tylko SWOJE . Gramy do końca panowie... gramy i wierzymy w sukces wbrew wszelkim przeciwnościom Wilga do boju.Pozdrawiam!!!!konio

konio 03.06.2016 11:44
Chłodna głowa chłodną głową ale moim zdaniem przyczyna jest inna ...jak w tytule. Najważniejszy mecz sezonu a na ławce rezerwowych trzech ....TRZECH piłkarzy w tym jeden "dzieciak" którego można wpuścić ,żeby sobie pograł jak się prowadzi 3:0.Arek Zaleski podczas meczu trzymał się za kolano to wielkie poświecenie ,że zagrał cały mecz z PRZYMUSU(moje zdanie) ,mało tego, był jednym z najlepszych i my kibice to widzieliśmy...prawdziwi kibice a nie zasrańcy jak Eryk. Kępka to 20% zawodnika sprzed miesiąca najprawdopodobniej gra z kontuzją, mimo tego zrywami co prawda ale walczył, widać jednak braki treningowe nie dziwota jak się kuleje. Wilga ma 11 dosłownie jedenastu piłkarzy do grania i żadnych wartościowych zmienników gra mecze co trzy dni jak myślicie ile tak można pociągnąć ....okazało się ,ze do meczu z Szydłowcem WRZÓD musiał pęknąć..cdn