środa, 2 października 2024 20:14

Wilga II z trzema punktami

Trzecie zwycięstwo w sezonie odnieśli pogodzeni ze spadkiem piłkarze Wilgi II Garwolin. Coraz dalej od awansu z warszawskiej okręgówki jest Promnik Łaskarzew. Niedzielne spotkanie rezerw IV-ligowca z ŁKS Łochów mogło podobać się kibicom. Oba zespoły grały otwartą piłkę. Jako pierwsi sytuację na gola zamienili gospodarze. W 33. minucie gry prostopadłą piłkę otrzymał Konrad Woźniak. Skrzydłowy minął rywala, ale chwilę później został sfaulowany w polu karnym.

Do ?jedenastki? podszedł Sebastian Papiernik. Strzał zawodnika pierwszego składu obronił bramkarz, ale wobec dobitki tego samego zawodnika goalkeeper z Łochowa był bez szans. Jeszcze przed przerwą GKS mógł podwyższyć prowadzenie. Bliscy szczęścia byli Piotr Wielgosz i Woźniak.

Goście mogli tuż przed przerwą wyrównać. Po rzucie rożnym zawodnik ŁKS był niepilnowany na 10. metrze. Na szczęście dla miejscowych, jego strzał został zablokowany.

Po zmianie stron Wilga stworzyła dwie okazje, które powinny zakończyć się trafieniem. Najpierw lewą stroną pognał Papiernik. Skrzydłowy podał do Wielgosza, ale jego uderzenie odbiło się od słupka. Kilka minut później Szymon Tracz, po przejęciu w środku pola, zdecydował się na kilkudziesięciometrowy rajd, który zakończył faul w polu karnym. Kolejnego w meczu rzutu karnego nie wykorzystał tym razem Woźniak, którego intencje wyczuł bramkarz z Łochowa.

Na kwadrans przed końcem gospodarze dopięli swego. Z prawej strony na 10. metr dograł Papiernik, a Wielgosz mocnym strzałem podwyższył na 2:0.

Goście honorowe trafienie zaliczyli w 82. minucie. Sędzia nie dopatrzył się przewinienia zawodnika ŁKS na stoperze Wilgi, piłkarz ŁKS pognał na bramkę i pokonał Patryka Tkaczewskiego. W ostatnich minutach okazje do zmiany wyniku mieli jeszcze Dominik Brych, Papiernik i rezerwowy Sitek.

- Myślę, że po dobrym meczu z Marcovią i pierwszej połowie w Józefowie, pokazaliśmy, że potrafimy skutecznie grać. Chciałbym, żeby z takim nastawieniem zawodnicy podeszli do kolejnych meczów ? mówi trener Wilgi II Jacek Tracz.

W sobotę porażki 2:5 w Tłuszczu doznał Promnik Łaskarzew. ŁKS jest coraz dalej od miejsca gwarantującego awans lub grę w barażach. Promnik w sobotę zagra kolejny wyjazdowy mecz, tym razem z Borem Regut. Wilga pojedzie do Radości.

Wilga II Garwolin ? ŁKS Łochów 2:1 (1:0)
Bramki dla Wilgi: 33` Sebastian Papiernik, 75` Piotr Wielgosz
Wilga II: Tkaczewski, Pleskto, Tracz, Mianowski, Janisiewicz (13` Brych), Wielgosz (80` Sitek), Godlewski, W. Majsterek (46` Wągrodzki), Macioszek (65` Migas), Papiernik, Wielgosz.

Wyniki i tabela warszawskiej Ligi Okręgowej

Wojtek63 27.05.2016 19:34
Victoria Sulejówek pokonała Mazura Karczew w pierwszym meczu XXX kolejki grupy południowej IV ligi mazowieckiej. Victoria- Mazur 4:0 (2:0) Bramki: 26, 32, 69 i 90+1 min gry. Dwie ostatnie zdobył Wocial i ma już na swoim koncie 25 trafień.

Wojtek63 27.05.2016 18:27
W pierwszym meczu XXX-tej kolejki Victoria prowadzi do przerwy z Mazurem 2:0. Bramki: 26 i 32 min gry.

Wojtek63 27.05.2016 18:00
Czekając na 30-tą kolejkę IV ligi zadam takie pytanie, a raczej poproszę o informacje : ,,Lewy'', czyli Jan Mikulski- Jedynym meczem w którym Go widziałem był mecz Wilga- Ursus. Było to dawno temu, gdzieś około roku 1973. I był to mój pierwszy mecz jaki oglądałem na stadionie Wilgi. Mecz (chyba w ramach PP) odbywał się w strugach deszczu. ,,Lewy'' grał chyba na lewym ataku. Pamiętam, że dość znacząco mącił w obronie przeciwnika swoimi rajdami i dośrodkowaniami w pole karne przeciwnika. Wyniku tego meczu nie pamiętam. Czy ktoś jest w stanie przybliżyć sylwetkę tego zawodnika ? (kluby przed Wilgą, umiejętności, sposób gry, pozycja na tle drużyny no i oczywiście późniejsza kariera). Wiem, że: mieszkał w Hucie Czechy (nie wiem, czy tam grał). A po Wildze były : Wisła Płock i pierwszoligowa (wtedy pierwszy poziom rozgrywek) Arka Gdynia. Potem były Stany Zjednoczone Ameryki, ale to już chyba prywatnie. p.s. Swoją drogą ciekawe byłoby poczytać o tych, którzy byli w Wildze i zostali w pewnym sensie jej Gwiazdami. Przynajmniej w mojej subiektywnej ocenie. Mikulski, Filaber, Trzmielewski, Rybacki,a teraz Piesio. Nie wiem czy Górski (Chroby Głogów) oraz Gola (Piat II Gliwice) zaliczają się do tego grona. Oczywiście to nazwiska, które ja znam, bo podobno przed Rybackim był lepszy bramkarz...nie wiem czy nie Kozicki przypadkiem. Za każde info z góry dziękuję.

Wojtek63 26.05.2016 16:31
W siedleckiej L.O. Hutnik Huta Czechy, Orzeł Unin i Pogoń II Siedlce dalej walczą o możliwość zagrania w barażach o IV ligę. Tu wszystko jest możliwe. Tym bardziej, że w ostatnich pięciu kolejkach kibiców czekają hity: Hutnik- Pogoń, Hutnik- Podlasie i Orzeł- Hutnik z tym, że Hutnikowi zostały do rozegrania tylko 4 mecze. Matematyczne szanse na utrzymanie ma Sęp Żelechów, ale ja w nie nie wierzę. Zresztą w tym sezonie Sęp nie zasłużył nawet na ,,cudowne'' utrzymanie.

Wilga II poniosła dwie kolejne porażki. (2:4 w Radości i 1:3 u siebie z Vulcanem) Co ciekawe w meczu z PKS Radość prowadziła 2:0 po 20 minutach. Teraz musi się ,,martwić'', żeby nie stracić 100 bramek w sezonie. Ogólnie rzecz biorąc przygoda Wilgi II z L.O. okazała się bardzo nieudana. Można to darować, ale moje oczekiwania (podejrzewam, że oczekiwania innych kibiców również) nie przewidywały...takiej totalnej klęski. Zgoła inny problem ma Promnik. Tym problemem jest...IV liga. Szansa awansu pojawiła się po rundzie jesiennej. Rozbudzone apetyty kibiców (i słusznie- bo takie jest prawo kibica) oraz mizeria jaką prezentuje łaskarzewski zespół wiosną nie współgrają ze sobą, bo...tak naprawdę nie wiadomo, czy Promnik chce awansować. Co prawda niespodziewana porażka z Marcovią nie przekreśliła szans Promnika na awans, ale znacznie te szanse zmniejszyła.

Wojtek63 18.05.2016 15:56
Fajnie, że Wilga II wygrała. Małe, a cieszy. Tymczasem Amur Wilga już awansował do L.O. i derby powiatowe (patrząc z pozycji Wilgi) będą w Maciejowicach, Sośnince i być może Puznówce (Hucie Czechy). Nie wiadomo, czy ,,garwolińskie'' derby będą w L.O. czy w IV lidze. Co prawda strata punktowa Promnika nie jest duża, ale gorzej jest z jakością gry. Wiosenne dołowanie tego zespołu jest bardzo symptomatyczne. Coś tam nie ,,zatrybiło'' na wiosnę. Jednak to nie wyklucza awansu do IV ligi (jeszcze nie wyklucza). Ciekawe gdzie Promnik będzie rozgrywał derby ? W Garwolinie czy w Wildze ?