wtorek, 8 października 2024 13:36
Reklama

Nie bądź obojętny. Reaguj na przemoc

W ubiegłym tygodniu  ruszyła kolejna kampania społeczna zachęcająca do zgłaszania przypadków przemocy w rodzinie i szukania pomocy u specjalistów. Wydział Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie, przy wsparciu specjalistów z branży public relations, przygotował pakiet plakaty oraz spot kinowy zachęcający do skorzystania z pomocy policji. Dodrukowano również ?Powiatowy informator dla osób dotkniętych przemocą?. Twarze do kampanii udostępnili Irena Jarzyna, Katarzyna Zawadzka, Izabela Dziwiszek, Antosia Dziwiszek i Piotr Makulec. Prace przy kampanii wykonali Dariusz Szubiński - fotografie, Paweł Gawryś film, Konrad Bukowski fryzury, Ania Parol makijaż, mł. asp. Danuta Kalinowska - pomysł i koordynacja. Dzięki wsparciu finansowemu Avon Operations Polska możliwe było wydrukowanie materiałów kampanijnych.

 

Podczas otwarcia kampanii komendant powiatowy policji insp.Adam Czyżewski i Ewelina Szymeczko z Biura Prasowego Avon Operations Polska wręczyli podziękowania i drobne upominki.

Kolejnym punktem spotkania było seminarium poświęcone problemowi przemocy w rodzinie. Mł. asp. Danuta Kalinowska omówiła zjawisko przemocy w rodzinie pod kątem prawnym i socjologicznym, wskazała jaka pomoc niesie policja i omówiła procedurę Niebieskiej Karty oraz postępowanie karne w tym zakresie.

Następnie o działaniach i zakresie pomocy Niebieskiej Linii oraz sposobach wsparcia lokalnych organizacji opowiedziała Karolina Czarnecka Niebieska. O wpływie przemocy na dzieci i jej skutkach w postaci zaburzeń psychicznych, zmian emocjonalnych i społecznych  mówiła psycholog Anetta Stobiecka.

Bardzo interesujące były również informacje na temat programów profilaktycznych prowadzonych na terenie naszego powiatu. O programie wzmacniania rodziny 10-14 budującym umiejętności rodzicielskie mówiła Anna Czajka. Natomiast Anetta Stobiecka- Donicz przedstawiła przemoc w rodzinie jako czynnik uaktywniający zachowania ryzykowane, scharakteryzowała również programy   FreD goes net, TUKAN, CANDIS. Ostatnia prelegentka była psycholożka, familiolog Mariola Białecka, która przybliżyła rodzinną opiekę zastępcza  jako szansę dla dziecka z  zaburzonej rodziny na godne życie. Bardzo optymistycznym akcentem była projekcja filmu nakręconego w rodzinie sprawującej pieczę zastępczą, realizującej program Nadzieja na Dom.

Spotkanie oprócz części oficjalnej miało charakter edukacyjno-szkoleniowy, pozwalało również profesjonalistom nawiązać lepsze kontakty i dzięki temu powinno zaowocować większą skutecznością.

Spotkanie ubogaciło stoisko profilaktyczne Sanepidu oraz bardzo bogate i ciekawe stoisko z ofertą naukową Biblioteki Pedagogicznej.

Powiatowy informator dla osób dotkniętych przemocą można pobrać TU.

mat. pras./opr. łk

fot. plakaty promujące akcje


Nie bądź obojętny. Reaguj na przemoc

Nie bądź obojętny. Reaguj na przemoc

Nie bądź obojętny. Reaguj na przemoc

Nie bądź obojętny. Reaguj na przemoc

Nie bądź obojętny. Reaguj na przemoc

Nie bądź obojętny. Reaguj na przemoc

Nie bądź obojętny. Reaguj na przemoc

Nie bądź obojętny. Reaguj na przemoc


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
egon 23.03.2016 20:31
Jakie to musi być ciśnienie na mandaty ostatnio .No takiego szwungu dostali że aż dziw . Cóż to się stało ? Wizja zmiany komendanta czy pompowanie na siłe statystyk . Po dobrym panie jeszcze lepszy nastanie .Chociaż część się cieszy że wróci swojak .

nie 23.03.2016 19:01
już lecę reagować, już pędzę hahahaha. nie ma takiej możliwości, żebym zareagował. nawet jak w mieszkaniu obok sąsiad będzie zarzynał tępym nożem swoją żonę. Niech się zarzynają, mnie nic do tego, zgłoszę na policję i będę miał problemy.

Reklama
Reklama
Reklama