czwartek, 3 października 2024 06:30

Zdekompletowana Wilga II przegrywa 0:6

Problemy kadrowe nie omijają drugiej drużyny seniorskiej Wilgi Garwolin. Na mecz z Gromem kadra zespołu liczyła 12 zawodników. Efekt? Porażka w Warszawie 0:6. Na pozycję lidera wskoczył Promnik Łaskarzew. Wynik podczas sobotniego meczu w stolicy w 10. minucie powinien otworzyć Dominik Alot, który z bliskiej odległości nie potrafił skierować piłki do siatki. Przed przerwą trzykrotnie oko w oko z bramkarzem Gromu stawał Marek Jasiński, dwukrotnie ? Michał Macioszek.

Nieskuteczność gości wykorzystali gospodarze. W 30. minucie Grom wykorzystał kontrę, po której objął prowadzenie. Tuż przed gwizdkiem na przerwę miejscowi podwyższyli prowadzenie. Błąd popełnił Eryk Bednarski, który wypuścił z rąk strzał rywala, a do piłki dopadł rosły napastnik ze stolicy.

Cztery minut wcześniej czerwoną kartkę zobaczył Szymon Tracz, który faulował wychodzącego na czystą pozycję przeciwnika. Po zmianie stron pech nie opuszczał gości. Po godzinie gry boisko opuścił kontuzjowany Tomasz Kęsik. Po kilku kolejnych minutach urazu nabawił się Patryk Janisiewicz, ale wobec braku rezerwowych skrzydłowy musiał ?statystować? do końca meczu. Między 70. a 74. minutą Wilga straciła trzy gole, w końcówce jeszcze jednego, po kolejnym błędzie Bednarskiego.

- Przed wyjazdem na mecz musieliśmy oddać kilku zawodników do pierwszego zespołu, który miał problem ze składem. W tym samym terminie rozgrywane było spotkanie juniorów, więc pole manewru było bardzo ograniczone ? mówi trener Wilgi II Jacek Tracz.

Po 13 kolejkach GKS ma nadal tylko siedem punktów na koncie i zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli. Na pozycję lidera, po wysokim zwycięstwie nad ŁKS Łochów (6:2) awansował Promnik Łaskarzew. W drugi weekend listopada Wilga II zagra na własnym boisku z Dębem Wieliszew, a Promnik podejmie PKS Radość.

Grom Warszawa - Wilga II Garwolin 6:0 (2:0)
Czerwona kartka dla Wilgi: 41` Szymon Tracz (za faul)
Wilga: Bednarski, Tracz, Godlewski, Kęsik (60` Rutkowski), Janisiewicz, Pleskot, Wielgosz, Alot, Macioszek, Wągrodzki, Jasiński.