czwartek, 3 października 2024 06:28

Zwycięska inauguracja siatkarzy 4CV

Od zdobycia trzech punktów nowy sezon na parkiecie III ligi rozpoczęli zawodnicy SPS 4CV. Siatkarze z Garwolina pokonali SPS Volley Ostrołęka 3:1 (21, 19, -23, 23). Przed wczorajszym pierwszy meczem sezonu sytuacja kadrowa SPS nie wyglądała dobrze. Zabrakło m.in. podstawowego rozgrywającego Pawła Grabowskiego, a kontuzjowany Krzysztof Kisiel wspierał kolegów z ławki rezerwowych. W składzie pojawił się powracający po długiej przerwie spowodowanej kontuzją Kamil Trzpil. W kolejnych spotkaniach do kadry powinni dołączyć młodzi zawodnicy Marcin Harazim, Maciej Wielgosz, Dominik Karczmarczyk, Adrian Krupop. Po rezygnacji z gry libero Damiana Zygadły, powrót do SPS zadeklarował Jakub Saganek.

Pierwszy punkt dla 4CV w nowym sezonie zdobył wczoraj, atakiem z krótkiej, Mateusz Poreda. Już w początkowej fazie seta gospodarze osiągnęli wysoką przewagę (10:6), głównie za sprawą mocnej zagrywki. W polu serwisowym szalał Tomasz Rosłaniec. Gdy wydawało się, że pierwszy set skończy się bardzo szybko, to goście niespodziewanie zaczęli lepiej serwować. Od stanu 20:11, SPS z Ostrołęki zdobył 10 punktów, a z ten z Garwolina? zaledwie jeden. W końcówce ponownie błysnął Rosłaniec, po jego ataku i dwóch asach serwisowych partia otwarcia padła łupem miejscowych.

Kluczem do wygrania drugiej części gry był blok. Punktowe czapy dały zespołowi 4CV bezpieczną przewagę w środkowej części seta (15:12). Po raz kolejny jednak brak koncentracji sprawił, że goście wyszli na prowadzenie 17:16. Na szczęście siatkarski celownik nie rozregulował się u Rosłańca, który mocnymi zagrywkami dał ponowne prowadzenie gospodarzom (19:17). W kolejnych akcjach blok dołożył Damian Wilki, a chwilę później mierzone zagrywki środkowego sprawiły, że goście przegrywali w Garwolinie 0:2.

Trzeci set przebiegał według określonego schematu. Gospodarze wychodzili na dwupunktową przewagą, która po chwili była niwelowana. W nerwowej końcówce więcej zimnej krwi zachowali goście którzy wygrali 25:23.

W emocje podopieczni Jakuba Sokołowskiego zadbali także w czwartej partii. Miejscowi pewnie zmierzali po zwycięstwo, prowadząc od początku ? 11:7, 13:9, 17:11, 20:12. Kolejny przestój i brak dobrego przyjęcia sprawił, że goście seryjne zdobywali punkty. Goście od stanu 19:24, zdobyli cztery kolejne oczka. Jedno za mało, aby doprowadzić do gry na przewagi.

- Na własne życzenie ten mecz wyglądał momentami bardzo nerwowo. Brakowało nam dzisiaj chwilami motywacji, bo prowadząc 20:11 można się położyć na parkiecie i czekać na dalszy rozwój wypadków ? przyznał trener zwycięzców Jakub Sokołowski. ? Mamy teraz dwa tygodnie do następnego meczu. Chcemy ten czas wykorzystać na zgrywanie się zespołu, w którym pojawiło się wielu młodych i zdolnych zawodników ? dodał.

Następny mecz siatkarze z Garwolina rozegrają 10 listopada przed własną publicznością ze Spartą Grodzisk Mazowiecki.

SPS 4CV Garwolin ? SPS Volley Ostrołęka 3:1 (21, 19, -23, 23)

4CV: Trzmielewski, Rosłaniec, Skrajny, Zawisza, Wilki, Poreda, Ozimek (libero) ? Trzpil.

Wyniki i tabela mazowieckiej III ligi w naszym serwisie Siatkówka dostępny z menu po prawej stronie działu Sport