czwartek, 3 października 2024 06:30

Rezerwy Legionovii rozbiły Wilgę

Tym razem lider z Legionowa dał srogą lekcję futbolu rezerwom Wilgi Garwolin. Legionovia II wygrała przy Sportowej 7:2 (3:1). Niedzielne spotkanie rozpoczęło się dobrze dla gospodarzy. Już w 10. minucie piłkę od stoperów przejął Marcin Makulec, który zagrał prostopadle do Pawła Pyry, a ten dał prowadzenie GKS. Goście wyrównali 10 minut później. Rezerwy II-ligowej Legionovii dłużej utrzymywały się przy piłce, ale Wilga mogła pokusić się o wyjście na prowadzenie. Groźnie uderzał Pyra, bramkarza gości próbował lobować Makulec. Gdy wydawało się, że do szatni obie drużyny zejdą ze zdobytą jedną bramką, dwie akcje w samej końcówce pierwszej połowy zakończyły się golami dla przyjezdnych.

Po zmianie stron goście podwyższyli na 4:1 po akcji lewą stroną. Przy kolejnym golu dla zespołu z Legionowa nie popisał się sędzia, który nie odgwizdał spalonego. Przy stanie 1:6 Jakub Godlewski przestrzelił z rzutu karnego. Chwilę później po raz siódmy Piotr Nurzyński musiał wyciągać piłkę z siatki. W doliczonym czasie gry po rzucie wolnym futbolówkę w stronę bramki trącił Makulec, który ustalił wynik meczu.

Pozycję wicelidera ligi okręgowej utrzymał Promnik Łaskarzew, który w niedzielę rozgromił Józefovię Józefów 4:0. W sobotę GKS zagra na boisku Gromu w Warszawie, a Promnik zmierzy się na wyjeździe z ostatnim w tabeli ŁKS Łochów.

Wilga II Garwolin ? Legionovia II Legionowo 2:7 (1:3)
Bramki dla Wilgi: 10` Paweł Pyra, 90` Marcin Makulec
Wilga: Nurzyński, Tracz (80` Grudniak), Godlewski, J. Majsterek, Kęsik, Rzęsiewicz (70` Janisiewicz), Cieśla, Biernacki, Macioszek (63` Wągrodzki), Pyra (55` Alot), Makulec.