czwartek, 3 października 2024 08:18

Drugie z rzędu 3:0 Wilgi

Na dobre tory wjechała lokomotywa Wilgi Garwolin. Piłkarze GKS odnieśli drugie zwycięstwo z rzędu. Odprawiając, tym razem Drukarza Warszawa 3:0 (2:0). Trener Sergiusz Wiechowski wystawił dzisiaj w stolicy taką samą jedenastkę jak w zwycięskim środowym meczu ze Zniczem II (3:0). Spotkanie rozpoczęło się po myśli gości. Już w 2. minucie dośrodkowanie z rzutu rożnego Łukasza Piesia na gola ?szczupakiem? zamienił Arkadiusz Zalewski. W 20. minucie było już 2:0 dla GKS. W kontrze piłkę w pole karne do niepilnowanego Sebastiana Papiernika dograł Michał Kępka.

Po zmianie stron goście nadal kontrolowali przebieg spotkania. Piłkarze Wilgi zmarnował 6-7 dogodnych sytuacji. Drukarz tylko raz w drugiej połowie wyciągał piłkę z siatki. Na pięć minut przed końcem uderzał Kamil Zawadka, futbolówka odbiła się od słupka, by po chwili trafić pod nogi Kępki. Mocny strzał napastnika wpadł do siatki.

- Wynik jak najbardziej zasłużony. Smuci trochę skuteczność, bo tym meczem mogliśmy podreperować bilans bramkowy ? przyznał trener Wilgi Sergiusz Wiechowski. GKS odniósł drugie z rzędu zwycięstwo, drugie w stosunku 3:0. Dobra wiadomość to także powrót do treningów kontuzjowanych zawodników. W przyszłym tygodniu w zajęciach będą brać udział Piotr Talar, Robert Kwiatkowski i Łukasz Korgul. ? Zapewni to zdrową rywalizację w zespole i umożliwi większą rotację ? zaznaczał szkoleniowiec drużyny z Garwolina.

6 września Wilga podejmie na własnym boisku beniaminka IV ligi Błoniankę Błonie.

Drukarz Warszawa ? Wilga Garwolin 0:3 (0:2)
Bramki: 2` Arkadiusz Zalewski, 20` Sebastian Papiernik, 85` Michał Kępka
Wilga: Baczewski, Cieśla, Karol Zawadka, Świder, Gac, Papiernik (65` Galbarczyk), Kamil Zawadka, Zalewski, Piesio (60` Pyra), Kajtowski (75` Piłka), Kępka (85` W. Majsterek).

Wojtek63 20.09.2015 16:27
Wg informacji, które dotarły do "Piłki na Mazowszu", nowym trenerem Drukarza Warszawa został Dariusz Grzegrzółka. Grzegrzółka ostatnio związany był z Mazowieckim Związkiem Piłki Nożnej (pracował w Mazowieckim Ośrodku Szkolenia Sportowego Młodzieży), ma też na koncie pracę m.in. w rezerwach Mazura Karczew i juniorach ZWAR-u Międzylesie. źródło: Piłka na Mazowszu (18.09.2015)

Wojtek63 19.09.2015 17:55
19.09.2015 Narew Ostrołęka wycofała się z rozgrywek IV ligi po 7. kolejce. W tej to kolejce oddała mecz walkowerem. Wszystkie wyniki Narwi zostały anulowane. p.s Niestety Wilga II też tonie z tym, że ma jeszcze szanse odbić się od dna. Powiem szczerze, iż myślałem, że lepiej będzie sobie radzić na ,,okręgowym'' froncie. Widać wyraźnie, że w tym sezonie któryś z aspektów funkcjonowania drużyny nie zaiskrzył. Być może nie jest to aspekt sportowy.

Wojtek63 05.09.2015 16:29
" Bardzo odważną koncepcję przyjęli działacze Narwi. Skazać juniorów na 0:10 w każdym meczu to iście nowatorska metoda. 05.09.2014. Sobota W kolejnym meczu Narew przegrała u siebie z MKS Przasnysz 1:12. Bilans Narwi po 6 - ciu kolejkach to 0 pkt.Bramki: 5-55

Wojtek63 04.09.2015 12:24
Dotychczasowy opiekun Sparty Jazgarzew, Witold Faliszewski po meczu z Mszczonowianką (0:5 w Mszczonowie) zrezygnował z prowadzenia zespołu, a jego miejsce zajął 35-letni Marek Gołębiewski, który przez ostatni sezon był zawodnikiem ekipy z Jazgarzewa. Jako piłkarz występował także m.in. w KS Piaseczno, Gwardii Warszawa, Świcie Nowy Dwór Mazowiecki, Radomiaku Radom, Mlekovicie Wysokie Mazowieckie, Drwęcy Nowe Miasto Lubawskie, Sokole Sokółka i Pilicy Białobrzegi. Grał także przez 3,5 roku w niższych ligach w Grecji.

Wojtek63 01.09.2015 16:23
Jak w nowym sezonie radzą sobie niedawni rywale Wilgi? Raczej słabo. III liga ? po 5 kolejkach (18drużyn): Oskar Przysucha- 15m , 4 pkt (1-1-3), br 9-15 Energia Kozienice 17m, 1 pkt (0-1-4) br 4-9 L.O. Radom po 3 kolejkach: Mazowsze Grójec- 9m, 6 pkt (2-0-1) br 8-2 (w 3-ciej kolejce 4:0 ze Zwolenianką) Zwolenianka- 11m, 2 pkt (0-2-1), br 2-6 L.O. W-wa po 4 kolejkach: Okęcie- 11m, 4 pkt (1-1-2), br 1-4

Wojtek63 01.09.2015 15:53
Kryzys kadrowy dotyczący tej pozycji dotknął mińską Mazovię. Jeden z kibicowskich komentarzy jest o tyle ciekawy, że zawiera informację o niedoszłym zawodniku Wilgi. (tekst wyróżniony dużymi literami przeze mnie) Oto ten komentarz: ,, Zrobił wam się konkretny problem z bramkarzami,jeszcze przed startem ligi wydawała się to najpewniejsza pozycja a w obliczu kontuzji Pawła, BARDZO SŁABEJ DYSPOZYCJI BUDZIKURA i Czerwonej kartki (ale też tragicznej dyspozycji Szelągowskiego) zostaje Stelek... Co teraz zrobicie???

Wojtek63 31.08.2015 17:53
Naprzód Skórzec- Narew Ostrołęka 15:2 Wisła II Płock -Czarni Węgrów 9:0 Victoria Września- Rawia Rawicz 9:0 Jantar Ustka -Zawisza Borzytuchom 8:0 Podlasie Biała Podlaska- Granica Dorohusk 8:0 Tarnovia Tarnowo Podgórne Mawit Lwówek 8:0 Mazur Gostynin 9-1 Narew Ostrołęka Narew Ostrołęka 1-7 Huragan Wołomin Narew Ostrołęka 0-9 Mławianka Mława Naprzód wyśrubował rekord. Podejrzewam, że nie do pobicia. I nie jest ważne, czy przegranymi byli juniorzy, czy trampkarze. Wynik poszedł w świat. No właśnie...nie ważne ? Bardzo odważną koncepcję przyjęli działacze Narwi. Skazać juniorów na 0:10 w każdym meczu to iście nowatorska metoda. Dlatego pisałem o ,,cudzie nad Narwią'' Runda jesienna to max dla Narwi. Potem B klasa. A może młodzi ograją się ? Wątpię. Prędzej nabiorą obrzydzenia do piłki kopanej. I tym sposobem doszedłem do kolejnego rekordu, czyli 0:9 Wilgi II. Ja tu nie widzę problemu. Prawdopodobnie prawdziwa relacja w tym meczu to Wilga II (LO)- Świt Nowy Dwór Maz (III). Wnioski? Promnik już się boi :-)

gajowy m. 29.08.2015 20:06
no i gitara

konio 29.08.2015 16:20
Tak jak pisałem w środę ,że są duże szanse na komplet punktów jeżeli zespół zagra z takim zaangażowaniem ...i słowo stało się ciałem.Należy jednak pamiętać ,ze nadal sytuacja nie jest klarowna i z Błonianką punkty i to TRZY potrzebne są jak chleb głodującemu Etiopczykowi a tytułowy pożar jeszcze do końca nie ugaszony.Prawo serii jak najbardziej wskazane.Brawo panowie i tak 3mać ! Pozdrawiam!!!!konio

Wojtek63 29.08.2015 16:01
Wilga wygrała ze słabiutkim (jednak) Drukarzem 3:0. To bardzo dobry wynik- są 3 punkty. Nie wiem, czy wynik jest dużo lepszy niż gra, bo ten mecz Wilga powinna...wygrać 7:0. No może 7:2, bo błędy w obronie skończyłyby się utratą minimum 2 bramek w przypadku lepiej niż Drukarz dysponowanego przeciwnika (między innymi pudło z 4 metrów od pustej bramki Wilgi). Staram się unikać ocen zawodników jak ognia, ale tu nie sposób nie wspomnieć o kolejnym dobrym występie Baczewskiego. Ogólnie rzecz biorąc: Pierwsza połowa to trochę więcej niż nieznaczna przewaga Wilgi (do zdobycia drugiej bramki-wg mnie to 29 min). Po 30 minutach gry Wilga spoczęła na laurach i to spoczywanie trwało do 65- 70minuty. Pomiędzy 45, a 60 minutą wyszła ze swojej połowy...jeden raz. W tym to okresie gospodarze mogli się pokusić o odwrócenie losów spotkania. Ostatnie 25 minut to nie tyle olbrzymia przewaga Wilgi co jej bardzo efektowne kontry. Niestety nie efektywne. Gdyby wykorzystała co najmniej 3 z 4- 5 stuprocentowych sytuacji ( 3 razy sam na sam z bramkarzem) to pisałbym o wyniku wspomnianym na wstępie. Wilga poczyna sobie coraz lepiej. Już jest więcej minut w których gra się zazębia. Przeciwnicy ,,grają?? dla Wilgi, czyli tracą punkty... Jestem pełen optymizmu. p.s. Tymczasem chwalony przeze mnie Mazur przegrywa u siebie z Konstancinem 0:3 (po 45 minutach), a Hutnik przegrał w Mszczonowie 1:2.