czwartek, 3 października 2024 13:09

Sukces kulomiotów na MP

W Słubicach odbywały się lekkoatletyczne  Mistrzostwa Polski Krajowego  Zrzeszenia LZS w kategorii  juniora młodszego, juniora i młodzieżowca. Z medalami  wróciło trzech podopiecznych Sławomira Miernickiego ? nauczyciela wychowania fizycznego w ZSP nr 1 w Garwolinie. Zawody odbywały się  w ostatni weekend. Jan Parol, startujący w kategorii młodzieżowca, zdobył złoty medal w pchnięciu kulą (7,26 kg) wynikiem 18,19 m oraz brązowy medal w rzucie dyskiem (2 kg) wynikiem 43,21 m . Startujący w tej samej kategorii Andrzej Gudro wywalczył srebrny medal w pchnięciu kulą wynikiem 16,44 m, natomiast konkurs rzutu dyskiem zakończył na szóstej pozycji z wynikiem 39,99 m .

W kategorii juniora startował Michał Walenda , który zajął trzecie miejsce w konkursie pchnięcia kulą (6 kg)  wynikiem 17,26 m , a w  konkursie  rzutu dyskiem (1,75 kg) zajął siódme miejsce z wynikiem 46,48 m .

- Wynik Janka jest o 1 centymetr słabszy od minimum PZLA na tegoroczne młodzieżowe mistrzostwa Europy oraz jest rekordem regionu siedleckiego. Dla Michała start w tych zawodach był sprawdzianem przed czekającymi go za dwa tygodnie mistrzostwami Polski juniorów i wypadł obiecująco. Wyniki w rzucie dyskiem mogłyby być lepsze gdyby nie przerwanie konkursu po trzech kolejkach ze względu na burzę i padający deszcz ? podkreśla trener Sławomir Miernicki.