czwartek, 3 października 2024 13:10

Wilga II lepsza od zespołu z Puznówki

W kolejnym meczu z drużyną z powiatu garwolińskiego Wilga II Garwolin odniosła zwycięstwo. Tym razem zespół Jacka Tracza zostawił w pokonanym polu KS Puznówka 1996. Spotkanie odbyło się na boisku Hutnika w Trąbkach. Od początku przewagę mieli goście. Okazje do zdobycia gola mieli Przemysław Galbarczyk (trafił w słupek), dwukrotnie Patryk Janisiewicz i Konrad Woźniak. Przed przerwą udało się tylko raz pokonać bramkarza gospodarzy. W 32. minucie piłkę z lewego skrzydła dograł Janisiewicz, a pięknym uderzeniem z pół obrotu popisał się Rafał Macioszek.

Po zmianie stron, GKS szybko podwyższył prowadzenie. W 55. minucie z 20 metrów precyzyjnie przymierzył Galbarczyk. Po kolejnych 10 minutach było 3:0 dla gości. Tym razem Galbarczyk asystował, a gola z główki strzelił Tomasz Kęsik. W kolejnych akcjach wynik mogli podwyższyć Tomasz Biernacki i Piotr Wielgosz, ale ich strzały były niecelne.

Prawdziwe ?wejście smoka? mógł mieć Mateusz Wągrodzki, który pojawił się na boisku na 22 minuty przed końcem. Już w pierwszej akcji, po podaniu Marcina Makulca, rezerwowy mógł zaliczyć trafienie. Przestrzelił jednak z trzech metrów.

Drużyna z Puznówki do 75. minuty tylko raz zagroziła bramce Wilgi. W pierwszej połowie po stracie Janisiewicza, zawodnik z gminy Pilawa wyszedł sam na sam z Piotrem Domańskim, ale przestrzelił. Między 77. a 79. gospodarze wykorzystali gapiostwo rywali, strzelając dwie bramki.

W niedzielę o godz. 17 rezerwy IV-ligowca zagrają w Garwolinie z Amurem Wilga.

W innych meczach 24. kolejki warszawskiej A-Klasy Promnik Łaskarzew pokonał na wyjeździe Józefovię II Józefów 5:0, Snajper Sośninka z Krzaków Czaplinkowskich wywiózł zwycięstwo 3:2, Wisła Maciejowice zremisowała w Rembertowie z AON 3:3, a Amur Wilga wygrał u siebie z Advitem Wiązowna 3:2.

KS Puznówka 1996 ? Wilga II Garwolin 2:3 (0:1)
Bramki dla Wilgi: Rafał Macioszek 32`, Przemysław Galbarczyk 55`, Tomasz Kęsik 65`
Wilga: Domański, Kęsik, J. Majsterek (68` Wągrodzki), Mariusz Makulec, Brych (80` Rutkowski), Woźniak, Biernacki, Wielgosz, Janisiewicz, Galbarczyk, Macioszek (46. Marcin Makulec).