czwartek, 3 października 2024 17:18

Osłabiona Wilga remisuje ze Spartą

Bezbramkowym remisem zakończyło się spotkanie 24. kolejki IV ligi między Wilgą Garwolin a Spartą Jazgarzew. Dla GKS były to pierwsze punkty po dwóch kolejnych porażkach. Przez całą drugą połowę gospodarze musieli radzić sobie bez jednego zawodnika. Tuż przed przerwą z boiska wyleciał Robert Kwiatkowski. Dzisiaj przy Sportowej spotkały się drużyny sąsiadujące ze sobą w tabeli. Wilga traciła do Sparty tylko punkt. Goście to zespół, który w 23 dotychczasowych spotkań zanotował aż 14 remisów. Z kolei GKS to jedna z najbardziej bezkompromisowych drużyn IV ligi z trzema remisami na koncie.

W kadrze Marka Krawczyka musiało dojść do wymuszonych zmian. Pauzujących za kartki Huberta Świdra i Kamila Zawadkę zastąpili powracający po urazie głowy Filip Gac i Arkadiusz Zalewski. W pierwszej jedenastce spotkanie rozpoczął Paweł Pyra. Wśród gospodarzy zabrakło kontuzjowanych Daniela Bogusza i Kacpra Kowalskiego.

W pierwszych minutach obie drużyny skupiły się na zdominowaniu środka pola. Sygnał do ataku miejscowym dał Michał Kępka. Najpierw w 11. minucie napastnik niecelnie uderzył z główki po dośrodkowaniu Roberta Kwiatkowskiego. Dwie minuty później strzał ?Kępesa? z 17. metra minął słupek bramki Sparty. Groźnie pod bramką gości było w 35. minucie. Kwiatkowski posłał futbolówkę w pole bramkowe, gdzie minął się z nią Pyra. Drużyna z Jazgarzewa odpowiedziała jednym groźnym strzałem w 27. minucie. Na uderzenie z ostrego kąta zdecydował się Marcin Gryglas. Piłka minęła jednak bramkę Eryka Bednarskiego.

W 44. minucie boisko musiał opuścić Kwiatkowski. Skrzydłowy Wilgi zobaczył żółtą, a później bezpośrednio czerwoną kartkę. Pierwszy kartonik był karą za faul przy linii środkowej, drugi za niecenzuralne słowa skierowane w kierunku sędziego.

W drugiej połowie, mimo gry w osłabieniu Wilga nie dała się zepchnąć rywalom na własną połowę. Kontry przeprowadzane głównie lewą stroną wprowadzały nie małe zamieszanie w szeregach gości. Po jednej z nich w 60. minucie blisko trafienia był Kępka po podaniu Talara. Przyjezdni w ostatnich 10 minutach przycisnęli czego efektem było kilka strzałów. Te w światło bramki pewnie bronił Bednarski.

- Trzeba się cieszyć z tego remisu, biorąc pod uwagę czerwoną kartkę. Mimo tego całkiem dobrze ta nasza gra wyglądała. Trzeba pamiętać, że graliśmy bez czterech podstawowych zawodników ? skomentował trener Wilgi Marek Krawczyk.

Następny mecz Wilga zagra w sobotę o godz. 13. Rywalem GKS będzie Mszczonowianka. Jesienią w  Mszczonowie było 2:2.

Wilga Garwolin ? Sparta Jazgarzew 0:0
Czerwona kartka: Robert Kwiatkowski 44` (Wilga, za kwestionowanie decyzji sędziego)
Widzów: ok. 150
Wilga: Bednarski, Karol Zawadka, Korgul, Gac, Kwiatkowski, B. Kowalski, Zalewski, Talar, Papiernik (90` W. Majsterek), Kępka, Pyra (45` Ł. Kowalski).

Wojtek63 22.04.2015 17:10
,, Józef Antoniak nie jest już trenerem Oskara Przysucha. W pięciu meczach pod jego wodzą Oskar zdobył zaledwie cztery punkty. Nowym szkoleniowcem zespołu z Przysuchy został były trener Radomiaka Radom, Zwolenianki Zwoleń i Mazura Karczew Arkadiusz Grzyb, który wczoraj poprowadzić miał pierwsze zajęcia z zespołem'' (Piłka a Mazowszu) Tymczasem w zaległym meczu Zwolenianka przegrała u siebie z KS Raszyn 0:3 (0:0) Bramki: 53, 68 i 83 min. Pasjonująco zapowiada się walka o utrzymanie.

Wojtek63 21.04.2015 08:11
Zapomniałem o Puznówce, która wyraźnie nie radzi sobie w warszawskiej klasie A. Właśnie odniosła pierwsze zwycięstwo w sezonie pokonując na wjeździe 2:0 równie słabe rezerwy Józefovii. Jednak trzynaste, ostatnie miejsce może ponownie okazać się miejscem szczęśliwym, czyli zapewniającym A- klasowy byt. To skutek wycofania się z rozgrywek innych drużyn.

Wojtek63 20.04.2015 17:16
Ten redaktor pisze, że nie na samym początku podobno nasz zawodnik dostał karteczkę nie na samym początku meczem. Anonim się spóźnił i nic nie wie. Lipa, dno itp.

Wojtek63 20.04.2015 16:15
W A-klasie do awansu szykuje się ekipa Promnika Łaskarzew. W zasadzie już mogą mrozić szampana. Która drużyna będzie drugim szczęśliwcem ? Na pewno któraś z nich: Wilga II, Snajper, Wisła Maciejowice, AON Rembertów, Nadstal lub Advit. Wybór duży- tak samo duży jak ja dużo wiem J Szczególnie o Wildze II. (embargo na informacje, czy co ? :-) Mimo wszystko cieszyłbym się z awansu garwolińskich rezerw. Może warto spróbować sił w L.O. ? Burza Pilawa radzi sobie dobrze w 11- to zespołowej warszawskiej B- klasie (3-cie miejsce ze stratą 10 pkt do lidera). Natomiast Orzeł Parysów jest w tej lidze średniakiem (7- me miejsce z przewagą 6 pkt nad outsiderem)

Ze zmiennym szczęściem i raczej słabo grają drużyny powiatu garwolińskiego. Hutnik Huta Czechy i Zryw Sobolew nie muszą się martwić o ligowy byt- to typowi średniacy siedleckiej ,,okręgówki?? Gorzej wiedzie się Uninowi, który mimo dużego potencjału kadrowego ,,potrafi?? na swoim boisku przegrać z Miedzanką lub zremisować ze słabiutkim Sępem. Sęp Żelechów fatalnie zaczął rundę wiosenną i groźba degradacji tego zespołu jest tuż tuż. Nie zmienia tego fakt ,,dziwnego?? (3:0) zwycięstwa nad Podlasiem Sokołów. Być może wyremontowane boisko, czyli nowe klepisko miało na to wpływ. W każdym bądź razie solidna żelechowska piłka to głęboka historia. Ja pamiętam, że na przykład z takiego Sobolewa Sęp przywoził zwycięstwo 9:0 ! Pamiętam, bo mój ś.p. dziadek ? zawodnik, trener i działacz zabierał mnie czasami na mecze. Był to późne lata sześćdziesiąte. Wilga Miastków ? to kolejny sezon w którym te zespół rozpaczliwie walczy o utrzymanie. Najgorsze jest to, że walczy z...Sępem, czyli sąsiadem zza miedzy.

Wojtek63 20.04.2015 14:53
W aspekcie czerwonej kartki i 50-ciu minut gry w osłabieniu remis należy uznać za dobry wynik. A może bardzo dobry.

konio 20.04.2015 13:44
Panie Robercie po co te nerwy ,przecież wiadomo ,ze wilga u sędziów w IV lidze ma pod górkę co było widać w meczu z Oscarem a tak w następnym arcyważnym meczu z Mszczonowianką pańska absencja będzie sporym osłabieniem.WWynik meczu przewidziałem tydzień temu i jestem zadowolony z niego biorąc pod uwagę skład zespołu.W sobotę mecz z Mszczonowem NIE MOŻEMY GO PRZEGRAĆ ,grupa pościgowa Orzeł i Raszyn się zbliża i po trzech słabszych meczach Wilgi odrobiła sporą częśc strat,Pełna koncentracja panowie i uważna gra bez fauli ,jeżeli wygracie to znacznie przybliżony zostanie cel sezonu jakim jest utrzymanie .Pozdrawiam!!!!konio

Tadek 20.04.2015 12:23
No to Kolego udało Ci się mocno zaznaczyć obecność w komentarzach .Jestem pod wrażeniem Twoich merytorycznych spostrzeżeń .Tak trzymaj , bo takich już w Naszym kraju coraz mniej .Mogę Cię nawet nazwać [b]dinozaurem !!!!!!!!!!!!!!!!b]

upirdliwy 20.04.2015 11:21
Drogi "redaktorku"..jest...:" Pierwszy kartonik był karą za faul przy linii środkowej, drugi za niecenzuralne słowa skierowane w kierunku sędziego.".... powinno być: "skierowane do sędziego". Drugi "kwiatek" ...jest: "nie male zemieszanie"....powinno być : "niemałe zamieszanie"... dalej nie będę się znęcał,ale chyba czas troszkę się skupić na pracy.Pozdrawiam

majowy g. 20.04.2015 09:21
szkoda że R.Kwiatkowskiemu puściły nerwy.. w 10 ciężko było o wygraną, brawa dla drużyny za walkę

Xyz 20.04.2015 06:15
To się więcej nie spóźniaj i w tej sytuacji możesz przeprosić "pana redaktora" Kartka była w samej końcówce pierwszej połowy

anonim 19.04.2015 18:15
co ten redaktor pisze. ja spóxniłem sie na pierwszą połowe i już na samym początku podobno nasz zawodnik dostał karteczkę na samym początku meczem.Lipa, dno itp.