czwartek, 3 października 2024 19:22

Lekkoatleci punktują w Piasecznie

14 marca odbyły się w Piasecznie  Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików oraz Otwarte Mistrzostwa Mazowsza Juniorów  i Juniorów Młodszych w biegach na przełaj. W imprezie wystartowali lekkoatleci Wilgi Garwolin. Organizatorem zawodów był WMOZLA w Warszawie oraz  KS Kondycja Piaseczno. W imprezie wzięło udział około 200 uczestników z 20 klubów sportowych  z województwa mazowieckiego i warmińsko- mazurskiego. Biegi odbyły się na trudnej, górzystej i piaszczystej trasie, a  niestety zimna i deszczowa pogoda również nie sprzyjały uczestnikom mistrzostw.

Dla młodzików był to  ważny etap startów, gdyż mogli oni punktować (pierwszych 16 osób) do Ogólnopolskiego Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży wg. zasady  I m ? 3 pkt, II i III m ? 2 pkt ? IV ? XVI m 1 pkt.  W tej kategorii ? rocznik 2000 ? 2001 - wystąpiła szóstka młodych biegaczy Wilgi, którzy praktycznie dopiero zaczynają karierę lekkoatletyczną. Wszyscy oni  spisali się na miarę swoich możliwości i zapunktowali, gdyż znaleźli się w czołowej szesnastce. Ósme miejsca zajęli ? Natalia Przybysz ? 1500 m, Klaudia Gałązka ? 2500 m, Michał Kałaska ? 1500 m. Dziewiąta była Karolina Mika ? 1500 m, dziesiąty Paweł Mikulski ? 1500 m i dwunasty Arkadiusz Barcikowski ? 3000 m. Wilga Garwolin z dorobkiem 6 punktów, została sklasyfikowana ex eguo na 7-10 miejscu. Zwyciężył Jedlińsk ? 10 pkt.

W kategorii juniorek młodszych bardzo dobry występ zanotowała Katarzyna Szczegot, która w biegu na 1500 m zdobyła III miejsce w Otwartych Mistrzostwach Mazowsza. Niewiele ustąpił jej Mateusz Kondej, który wśród juniorów był  czwarty na 3000 m. Ponadto Bartosz Przybysz zajął VIII, a Kamil Lada XIV miejsce w biegu na 2000 m juniorów młodszych. Zawody te dla grupy starszej, były sprawdzianem przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski w biegach na przełaj, które odbędą się 21 marca w Iławie.