czwartek, 3 października 2024 19:19

Wilga ponownie zwycięska

Po drugi komplet punktów w rundzie wiosennej sięgnęła Wilga Garwolin. Tym razem podopieczni Marka Krawczyka wygrali z zespołem KS Raszyn 2:0. Zwycięstwo awansowało GKS na 12. miejsce w tabeli IV ligi. Przed drugim wiosennym meczem trener Krawczyk miał dylemat. Żółte kartki ze spotkania z Victorią Sulejówek oznaczały aż dla trzech graczy konieczność pauzowania. W ataku Michała Kępkę zastąpił powracający po ?kartkowej? przerwie Arkadiusz Zalewski. Miejsca Huberta Świdra i Łukasza Kowalskiego w obronie zajęli Łukasz Korgul i Filip Gac.

Raszyn przeważał

W pierwszym kwadransie gry oba zespoły oddały po dwa strzały. Goście byli niecelni, ale gospodarze mogli już prowadzić. W 11. minucie w tempo do prostopadłej piłki wyszedł Sebastian Papiernik, ale dobrze zachował się wychodzący z bramki goalkeeper z Raszyna. Dwie minuty później z linii pola karnego próbował Daniel Bogusz, ale strzał był za lekki.

W kolejnych minutach gra przeniosła się na połowę Wilgi. Przyjezdni, zajmujący przedostatnie miejsce w tabeli, dłużej utrzymywali się przy piłce. Dwukrotnie zespół spod Warszawy upominał się o rzut karny. Bezskutecznie. Gospodarze ograniczali się do kontr, które kończyli strzałami, ale niecelnymi. Próbowali m.in. Zalewski, Bogusz, Talar. W doliczonym czasie gry goście mogli objąć prowadzenie. Po dośrodkowaniu z bocznego sektora boiska zawodnik z Raszyna trafił w słupek.

Gol Zalewskiego

Po zmianie stron miejscowym szybko udało się wyjść na prowadzenie. W 52. minucie Robert Kwiatkowski zagrał prostopadłą piłkę do Zalewskiego, który z uderzeniem z pierwszej piłki pokonał bramkarza. 120 sekund później na drodze do wyrównania stanął gościom Eryk Bednarski. Młody bramkarz Wilgi wyciągnął się jak struna po płaskim strzale przeciwnika.

Po godzinie gry drugiego gola powinien mieć na koncie Zalewski, ale tuż przed strzałem piłka niefortunnie odbiła się od nierówności na boisku. 10 minut później ten sam zawodnik przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Raszyna.

W drugiej połowie, podobnie jak w pierwszej, Wilga oddała inicjatywę rywalom. Przedostatnia drużyna w tabeli dłużej utrzymywała się przy piłce, skutecznie rozbijając kontry przeciwnika. Po kolejnej akcji, w 74. minucie, gospodarzy ponownie uratował słupek. Sześć minut później znowu dobrze zachował się Bednarski.

Wejście smoka

W 86. minucie na placu gry zameldował się Paweł Pyra. Młody napastnik pięć minut później popisał się znakomitą akcją przed polem karnym. Wystarczył dobry balans ciała i podwójna przekładka, by rezerwowy minął dwóch obrońców. Po chwili Pyra precyzyjnym strzałem w krótki róg posłał piłkę do siatki. Dla niespełna 20-latka była to pierwsza bramka na IV-ligowych boiskach w karierze. Kilka minut wcześniej sytuacji sam na sam z bramkarzem rywala nie wykorzystał Kamil Zawadka.

- Mieliśmy prowadzić grę. Po strzelonej bramce nie potrzebnie się cofnęliśmy. Ważne, że udało nam się zdobyć te trzy punkty ? przyznał po meczu trener Wilgi Marek Krawczyk. ? Dzisiaj brak skuteczności ze spotkań sparingowych przenieśliśmy na ligowe starcia ? dodał.

Za tydzień do Garwolina przejedzie ostatni zespół rozgrywek ? Okęcie Warszawa. Jesienią w stolicy GKS wygrał pewnie 4:0.

Wilga Garwolin ? KS Raszyn 2:0 (0:0)
Bramki: Arkadiusz Zalewski 52`, Paweł Pyra 92`
Wilga: Bednarski, Karol Zawadka, Korgul, Gac, Kwiatkowski, Kamil Zawadka, K. Kowalski (75` B. Kowalski), Talar, Papiernik (73` Makulec), Bogusz (86` Pyra), Zalewski (94` W. Majsterek).
Widzów: ok. 200

FAN 01.04.2015 22:08
No Koniu jeśli moje wynaturzenia uważasz za nie trafione to zajrzyj na inną stronę garwolińskiego portalu który relacjonuje rywalizacje kobiet i powiedz czy jesteś dumny to co widzisz na stronie..tzn na zdjęciu nr.2,7,9 gdzie dziewczyna z pomalowanym numerem markerem na białej koszulce gra w meczu ligowym. Czy to przynosi splendoru klubowi WG? Uważasz że aż takich niebotycznych pieniążków potrzeba by po 3 latach dziewczynom zmienić koszulki?

FAN 24.03.2015 08:33
To Ty koniu powiedziałeś. Moja intencja była inna i nawet nie dopuszczam myśli o "defraudacjach" publicznych pieniążków. Jeśli chodzi o pieniążki publiczne otrzymywane przez kluby otrzymują je nie np. na utrzymanie 4 ligi,okręgówki itp itd. Dostają na zadanie które jest zadane w konkursie ofert na szerzenie kultury fizycznej (nie sportu). Ktoś powiedział że kwotę tę należny podzielić na wszystkie drużyny. 70 % kwoty idzie na IV ligę a nie na te drużyny młodzieżowe. Sam płaciłeś składkę (zgadzam się z tobą i zgadzam się że nie wygórowaną).Pomyśl ilu takich "Kowalskich" płaciło składkę do tego musiało kupić strój okaże się że to da ci kwotę około 10 tys zł(na drużynę). I dla mnie to że WG utrzymuje tyle roczników nie tylko jest jej zasługą. Bo właśnie wkład rodziców (nawet finansowy) jest twierdzę że wyższy niż klubu utrzymania drużyny młodzieżowej w rozgrywkach ligowych. Wilga im stwarza warunki do spełniania swych marzeń swojego hobby.Ale nie tylko im należą się laury.Więc powiem ci tak jak tymi ja nikogo nie posądzam (nawet mi to do głowy nie przyszło)tylko chce powiedzieć że duża część tych pieniążków idzie na 4 ligę i rezerwy. Pewnie byś się zdziwił ile na drużyny młodzieżowe. I nie pitol mi ze o tym nie wiesz.

konio 23.03.2015 09:40
Człowieku powiec wprost ZARZĄD KRADNIE ,bo tak wynika z twojego jątrzącego komentarza a jest to moim zdaniem bzdura.Kilka lat temu mój "młody" chodził na zajęcia jednego z juniorskim roczników .jak to często bywa u dzieci w tym wieku "odwidziało mu się " placilismy wtedy jakieś niewielkie pieniądze 20 czy 25 złottych miesięcznie składki i raz na jakiś czas upiekło się ciasto poczęstunkowe na turniej czy zawody.Nie sądzę by było to wiele ,dodatkowo z Wilgi dofinasowywano obóz sportowy dla dzieciaków..a cha kupiliśmy jeszcze koszulki na własny koszt ..porównaj ile wynoszą koszty za podobne zajęcia w innych miastach podwarszawskich bo Garwolin czy to się komuś podoba czy nie, to jest ta strefa.Druga sprawa wszyscy wiedzą jak i z czego żyje prezes Mrugała czy inni działacze Wilgi i niewątpliwie do szczęścia i " utrzymabnia wagi ciała" potrzebne im są wdowie grosze ze składek rodziców.Człowieku nie pitol głupot ,a jesli masz "dowody' to przedstaw wlaściwym organom.Dziękuję za uwagę .Pozdrawiam!!!!konio

FAN 22.03.2015 17:41
Ale myslisz że inne drużyny nie muszą mieć młodzieżówek? licencyjnie jest wymagane bodajże 4 ,ale większość ma więcej. Co do łożenia na młodzieżówki i dziewczęta to przemilczę bo byś się zdziwił. Ile płacą rodzice ,ze dziewczyny same sobie kupuja stroje itp. Także to nie jest tak pięknie jak mówisz. Albo ile płacą za udział w turniejach? Jak się nie złożą to nie pojadą.Wpisowe składka transport swój. Tu się opisuje ich osiągnięcia i sie nimi chwali,ale nic sie nie mówi że musieli/muisały to opłacic za swoje. Ja aż się dziwię że na to idą..Ale cóż widać kto to robi bo kocha,a kto dla mamony...

Wojtek63 22.03.2015 17:03
Ja (wbrew pozorom) traktuję statystyki z przymrużeniem oka- jako coś co może być fajnym dodatkiem do obserwacji sportowej rywalizacji. I fajnym papierowym porównaniem. A dzielenie budżetu klubowego na zdobyte punkty drużyny piłkarskiej jest kompletnym idiotyzmem :-) Cała statystyka jest jedną wielką zabawą. Oczywiście wielce wciągającą i fascynującą, ale... ...życie (sportowe też) brutalnie weryfikuje wszelkie statystyki.

andrzej 21.03.2015 20:45
Panie WOJTKU tu należałoby podzielić punkty wszystkich drużyn Wilgi, które biorą udział w rozgrywkach, a jest ich 9. Po drugie ciekawy jestem , który klub z wymienionych poniżej ma tyle drużyn jak Wilga? Na dzień dzisiejszy to 7 młodzieżowych 2 seniorskie i kobiety.

konio 18.03.2015 20:03
Panie Wojtku ,jest pan po prostu The Best,normalnie mnie zatkało ..mówię to bez cienia ironii ,ma pan coś z Gmocha ,obliczenia ,statystyki nawet przyjemnie się to czyta.Podziwiam też benedyktyńską pracę którą pan (wiem za często powtarzam ,ale to przez szacunek) wykonuje ,ja bym tak nie mógł ,moja pisanina jest spontaniczna,pana podbudowana naukowo ,że tak powiem.Odbiegając od tytułu ,panowie piłkarze ,uważać na Okęcie,nie dopisywać punktów przed meczem ,podobno w grze w meczu z Kozienicami ,młody zespół naszego niedzielnego rywala wcale nie grał tak źle jak sugerował by wynik.Dlatego uważać i nie lekceważyć rywala ,pamiętajmy o meczu z zeszłego sezonu z równie słabiutką Józefowią,wówczas remis kosztował nas mnóstwo nerwów na finiszu sezonu..to tak ku przestrodze ..myślę ,że jednak powtórki nie będzie.Pozdrawiam!!!!konio

Wojtek63 18.03.2015 14:02
" ,,Za stroną Narewplus .Dla sympatyka wszelkich klasyfikacji Wojtka.To wilga wcale nie wygląda żle na tym tle...'' ,,Czy pieniądze nie grają przekonamy się za pół roku?'' Fajne porównanie dające możliwość uzyskania średniego kosztu każdego zdobytego punktu przez poszczególne drużyny. I tak: MKS Przasnysz 1448 zł Mławianka 3767 Błękitni Gąbin 4482 Skra Drobin 4545 Narew Ostrołęka 4851 KS Łominaki 4958 Korona Szydłowo 5722 Mazovia M.M. 6315 Ostrovia Ostrów Maz. 6653 MKS Ciechanów 11500 Bug Wyszków 14 074 Huragan Wołomin 23 787 Wkra Żuromin 75 000 Wilga Garwolin 11 666 Patrząc na ligowe tabele łatwo dojść do wniosku, że pieniądze nie zawsze grają. W przypadku Wilgi trzeba wziąć pod uwagę fakt, że wszystkie jesienne mecze grała na wyjeździe. Stąd taka wysoka średnia. Jednak ona maleje. Przed dwoma pierwszymi wiosennymi meczami wynosiła 15 555.

FAN 17.03.2015 21:05
Za stroną Narewplus .Dla sympatyka wszelkich klasyfikacji Wojtka.To wilga wcale nie wygląda żlę na tym tle. Huragan Wołomin ? 785.000 zł Bug Wyszków ? 380.000 zł KS Łomianki ? 178.500 zł Ostrovia Ostrów Maz. ? 173.000 zł Wkra Żuromin ? 150.000 zł Narew Ostrołęka ? 131.000 zł Błękitni Gąbin ? 130.000 zł Mławianka Mława ? 116.800 zł MKS Ciechanów ? 115.000 zł Korona Szydłowo ? 103.000 zł Skra Drobin ? 50.000 zł MKS Przasnysz ? 49.250 zł W 5. przypadkach nie ogłoszono jeszcze wyników konkursu. Biorąc pod uwagę dotychczasowe wyniki konkursów i pulę ?do wzięcia? Mazovia i Nadnarwianka będą miały dotacje mniejsze od Narwi. Bzura Chodaków, Błękitni Raciąż i Olimpia Warszawa dostaną więcej. Rezerwy Wisły Płock są finansowane ze wspólnego budżetu z pierwszą drużyną. Czy pieniądze nie grają przekonamy się za pół roku?

Tadek 17.03.2015 14:13
Jest pierwszy maruder .A już się bałem .Hurrra

WG 17.03.2015 12:47
Jak zawitają mocniejsi nasi będą mocniej grać ...

Darek 17.03.2015 10:41
A z czego tu się cieszyć grają taką kiche że główna mała . Teraz to gramy z ogonem a co będzie jak mocniejszy zawitają.4 Pozdrawiam.....

majowy g. 16.03.2015 08:39
Dobry początek rundy, jest duża szansa na 9 pkt w 3 pierwszych meczach.

aaa 16.03.2015 08:00
Bogusz mniejsza waga?? to ile on wcześniej ważył?? jeszcze ma dużo dużo do zrzucenia. widać ze bieganie to nie jest jego mocna strona

cxz 16.03.2015 05:01
Brawo panowie, Walczyć, Trenować Garwolin musi panować!!!