czwartek, 3 października 2024 19:20

Wilga wygrywa z Victorią. Wielkie emocje na początek rundy

W tym meczu było wszystko ? czerwone kartki, bramkarskie parady, rzut karny, gole w doliczonym czasie gry. Wilga Garwolin pokonała na inaugurację rundy wiosennej Victorię Sulejówek 2:1 (1:0). Gospodarze, mimo wygranej, razili nieskutecznością, co w końcówce mogło zakończyć się remisem. Dzisiejszy mecz był trzecim pomiędzy tymi zespołami w tym sezonie. Jesienią Wildze nie udało się wygrać. Na początek sezonu w Sulejówku padł remis 1:1, na koniec rundy GKS przegrał w finale Pucharu Polski 1:2.

Początek meczu należał do gospodarzy. Wilga stwarzała zagrożenie po oskrzydlających akacjach z prawej strony. Już w 2. minucie podanie Roberta Kwiatkowskiego strzałem zakończył Piotr Talar, ale na posterunku był Łukasz Mariak. Byłego bramkarza GKS pięć minut później próbował pokonać Michał Kępka, ale jego strzał został zablokowany. W 12. minucie Mariak ponownie dobrze zachował się, tym razem w sytuacji sam na sam z Sebastianem Papiernikiem.

Czerwień dla bramkarza

Po kwadransie gry spotkanie wyrównało się. Coraz śmielej w ataku radziła sobie Victoria. Po jednej z akcji, w 16. minucie, tylko przytomne wyjście na przedpole Eryka Bednarskiego, uchroniło miejscowych od straty gola.

Najciekawiej w pierwszej połowie zrobiło się w 26. minucie. W pozoru łatwej sytuacji pogubił się Mariak. Bramkarz gości źle przyjął piłkę, do której doskoczył Kępka. Napastnik Wilgi chwilę później został powalony przez goalkeepera. Sędzia nie miał wyjścia - wskazał na ?wapno?, a Łukasza Mariaka odesłał do szatni. Po kilkuminutowej przerwie na rozgrzewkę rezerwowego bramkarza Victorii, do rzutu karnego podszedł Daniel Bogusz. Niestety, podobnie jak w sparingu z Orłem Unin, tak i dzisiaj piłkę po strzale piłkarza odbił bramkarz.

W kolejnych minutach gra prowadzona była głównie w środkowej części boiska, które jesienią przeszło gruntowną przebudowę. Gospodarze zadali osłabionemu rywalowi cios do szatni. W doliczonym czasie gry Kępka przedarł się prawą stroną i wyłożył futbolówkę wzdłuż bramki, gdzie czyhał Papiernik. Skrzydłowy nie miał problemu ze zdobyciem gola i do przerwy GKS prowadził jedną bramką.

Rehabilitacja Bogusza

Pierwsze minuty po zmianie stron należały do przyjezdnych. Victoria, mimo gry w osłabieniu, potrafiła dłuższymi fragmentami utrzymywać się przy piłce. W 55. minucie po jednym ze strzałów piłkę z linii bramkowej musiał wybijać defensor Wilgi. 120 sekund później piłkarze Victorii byli bliscy pokonania Bednarskiego po dwóch kolejnych rzutach rożnych.

W 58. minucie winy z pierwszej połowy odkupił Bogusz. Wilga prowadziła akcję prawą stroną. Piłka trafiła ostatecznie do Bogusza, który wbiegł w pole karne i na raty pokonał Kamila Serafinowicza. Chwilę po zdobyciu gola na 2:0 na boisku wywiązała się przepychanka. Zawodnik Victorii uderzył Łukasza Kowalskiego. Po dłuższej chwili i konsultacji arbitrów, sędzia pokazał czerwony kartonik Danielowi Żurawskiemu.

Ostatnie pół godziny to seria niewykorzystanych okazji gospodarzy. Dwukrotnie 100-procentowej okazji nie wykorzystał Talar. Dwie sytuacje na gola miał rezerwowy Marcin Makulec. Po wrzutce z rzutu wolnego wolej Magiego trafił w poprzeczkę. W innych sytuacjach efektownymi obronami popisywał się  18-letni Serafinowicz.

Nerwowa końcówka

Wilga, mimo przewagi 11 na 9, nie potrafiła utrzymać gry z dala od własnej bramki. W doliczonym czasie gry po rzucie rożnym gola z główki strzelił Damian Jakóbczak. W ostatnich 120 sekundach zrobiło się bardzo nerwowo. Goście słusznie domagali się po jednej z akcji rzutu karnego. W odpowiedzi gospodarze stworzyli trzy znakomite okazje do podwyższenia prowadzenia. Dwukrotnie pudłował Kacper Kowalski, a Makulec nie trafił w pustą bramkę.

- Byliśmy dzisiaj bardzo nieskuteczni. Ten mecz powinien zakończyć się zwycięstwem 7:0, 8:0. Nie wiem co było tego przyczyną. W drugiej połowie, mimo przewagi dwóch zawodników, oddaliśmy środek pola. Chwała chłopakom, że siłą woli, walką i zaangażowaniem dowieźli to zwycięstwo do końca ? skomentował kierownik drużyny Jacek Wielgosz, zastępujący dzisiaj trenera Marka Krawczyka.

Za tydzień GKS zagra z zespołem KS Raszyn. Jesienią Wilga wygrała 2:1.

Wilga Garwolin ? Victoria Sulejówek 2:1 (1:0)
Bramki: Sebastian Papiernik 45`, Daniel Bogusz 58` - Damian Jakóbczak 90`
Czerwone kartki dla Victorii: Łukasz Mariak 26` (za faul w polu karnym), Daniel Żurawski 60` (za uderzenie przeciwnika)
Wilga: Bednarski, Karol Zawadka, Świder, Ł. Kowalski (87` Gac), Kwiatkowski, Kamil Zawadka (50` B. Kowalski), K. Kowalski, Bogusz, Talar, Papiernik (68` Makulec), Kępka.