czwartek, 3 października 2024 21:11

Wilga wygrywa pierwszy sparing

W pierwszym meczu kontrolnym przed rundą rewanżową IV ligi Wilga Garwolin pokonała Naprzód Skórzec 2:1 (1:1). Trener Marek Krawczyk testuje nowe ustawienia, które mają zapewnić ofensywną grę w wiosennych spotkaniach przed własną publicznością. Sobotni mecz, zgodnie z przewidywaniami, nie zachwycał poziomem gry. Oba zespoły są na progu przygotowań, co widać było w poczynaniach obu jedenastek na boisku w Miętnem. Prowadzenie gospodarzom dał w 9. minucie Sebastian Papiernik. Skrzydłowy wykorzystał prostopadłe podanie z głębi pola i pokonał bramkarza Naprzodu.

Cztery minuty później był remis. Defensorzy Wilgi źle ustawili pułapkę ofsajdową, co wykorzysta jedenastka siedleckiej Ligi Okręgowej. Zawodnicy ze Skórca nie mieli problemu z pokonaniem Marka Zatorskiego. Doświadczony bramkarz musiał stanąć między słupkami, wobec absencji Piotra Nurzyńskiego. ? Trwają usilne poszukiwania bramkarza, który rywalizowałby z Piotrkiem ? przyznaje trener Wilgi Marek Krawczyk.

Przed przerwą GKS powinien wyjść na kilkubramkowe prowadzenie. Trzy ?setki? zmarnował Marcin Makulec, a do pustej bramki z pięciu metrów nie trafił Paweł Pyra. Po zmianie stron Wilga nie dochodziła już tak często do sytuacji pod bramką Naprzodu. ? To była zdecydowanie słabsza połowa w naszym wykonaniu. Dużo było niedokładności i indywidualnej gry. Ciężko oceniać ten sparing na tym etapie przygotowań ? mówi szkoleniowiec GKS.

W 84. minucie wynik spotkania ustalił Robert Kwiatkowski. Gol padł w podobnej sytuacji co pierwsze trafienie dla Wilgi. Dla byłego zawodnika Pogoni Siedlce było to pierwsze trafie w barwach Wilgi od lata 2014, kiedy przeszedł do GKS.

W pierwszym sparingu trener Krawczyk testował nowe ustawienia. Na pierwszą połowę Wilga wyszła w zestawieniu 3-4-3. Po zmianie stron formacje układały się według schematu 3-1-4-2. W pierwszym zespołem trenują zawodnicy występujący jesienią w A-Klasowych rezerwach. Wszyscy zagrali z Naprzodem. To Jakub Godlewski, Jakub Majsterek, Mateusz Wągrodzki i Marcin Makulec. Z różnych powodów w sobotę nie zagrali Michał Kępka i Hubert Świder.

Następny sparing Wilga rozegra w czwartek. W nieplanowanym pierwotnie terminie GKS zagra w Miętnem z Mazovią Mińsk Mazowiecki (godz. 18.30). W barwach rywala zagra prawdopodobnie Łukasz Puciłowski. Były gracz Wilgi wystąpił w barwach Mazovii w sobotnim sparingu z Orłem Unin.

Wilga Garwolin ? Naprzód Skórzec 2:1 (1:1)
Bramki dla Wilgi: 9` Sebastian Papiernik, Robert Kwiatkowski 84`
Wilga: Zatorski, Karol Zawadka (46` Majsterek), Bogusz, Talar (46` Korgul), Kwiatkowski, Godlewski (46` Gac), Kamil Zawadka, Zalewski (46` Ł. Kowalski), Papiernik, Pyra (46` B. Kowalski), Makulec (46`  Wągrodzki).