czwartek, 3 października 2024 21:12

W GLH już bez FC Zowirucha

Kolejne mecze na szczycie i wycofanie FC Zowiruchy tak w skrócie wyglądała 9. kolejka Gminnej Ligi Halowej Futsal Cup 2014/2015. Grono drużyn walczących o Puchar Wójta Gminy Łaskarzew zmniejszyło się o FC Zowiruchę. To efekt m.in. dwóch walkowerów z ostatnich serii spotkań. Wyniki zespołu zostaną anulowane, a statystyki graczy ze spotkań z FC Zowiruchą nie będą uwzględnianie w klasyfikacjach. W końca ligi, w każdej kolejce, jedna drużyna będzie miała wolny termin.

Aspirująca do wygrania GLH Wisła pewnie sięgnęła po siódmy komplet punktów. Wygrana 8:4 z Top Team była jak najbardziej zasłużona.

Wisła Podwierzbie ? Top Team Wola Rowska 8:4 (4:1)
Bramki:
Rafał Sitnik 6?,9?,32?, Sylwester Mazur 13?,15?, Damian Baran 30?, Kamil Krupa 31?, Damian Krupa 34? (Wisła) - Przemysław Alot 17?,25?, Kamil Brzostowski 40?, Patryk Janisiewicz 40? (Top)

Czwarte zwycięstwo odniósł Motor, który rozjechał Młodych Wilków z Łaskarzewa. Pierwsza wyrównana połowa, zakończona remisem 2:2, nie zapowiadała, że drużyna z Leokadii wysoko pokona rywala.

Motor Leokadia ? Młode Wilki Łaskarzew 7:3 (2:2)
Bramki:
Jakub Błachnio 13?,31?,40?, samobójcza 22?, Patryk Kędzior 22?, Łukasz Paciorek 17',35? (Motor) - Kacper Kozikowski 9?,32?, Albert Siembora 17? (Młode)

Lepsza druga połowa była także kluczem do sukcesu Geparda. Wilżanie po zmianie stron potwierdzili dominację nad zespołem Auto-Szczęch.

Auto-Szczęch Team ? Gepard Wilga 3:8 (1:2)
Bramki:
Krzysztof Kwaśniak 12?,22?, Bartłomiej Sitarek 28? (Auto) - Michał Zalewski 7?,13?, Zalewski Arkadiusz 27?,39?,40?, Daniel Fic 29?, Michał Gajownik 30?,35?(Gepard)

Liderujący Lech, nie bez problemów, pokonał helenowski Cel.

Lech Team ? Cel Helenów 6:5 (4:2)
Bramki:
Radosław Teperek 1?, Adrian Szarek 4? k.,39?, Michał Wiśnioch 6?,27?, Kamil Kurach 20?(Lech) - Konrad Czyżewski 17?,36?,37?, Dawid Gugała 19?,26? (Cel)

Hitem 9. serii spotkań był pojedynek Weekendu z Imprezą. Lepiej mecz rozpoczęła drużyna z Łaskarzewa. Po 20 minutach Weekend prowadził 3:1. Ambitnie grający zawodnicy Imprezy potwierdzili tezę, że walczyć należy do ostatniej minuty. Kilkadziesiąt sekund przed końcową syreną trafienia Grzegorza Moczulskiego dało Imprezie wygraną 6:5.

Weekend Łaskarzew ? Impreza Sośninka 5:6 (3:1)
Bramki:
Sebastian Papiernik 11?,40', Jakub Kuszmierek 18?, samobójcza 20?, Hubert Świder 39? (Weekend) - Dariusz Zając 2?, Grzegorz Korycki 22?,30?,38?, Adam Paszkowski 28?, Grzegorz Moczulski 40? (Impreza)

Łukasz Kulka z Krimenu tym razem sześciokrotnie pokonał bramkarza rywala, a jego drużyna pewnie wygrała z PIT-News 8:4. Wychowanek Wilgi Garwolin ma już 45 bramek na koncie i zdecydowanie prowadzi w klasyfikacji króla strzelców.

PIT-News ? Krimen Pilczyn 4:8 (2:5)
Bramki:
Mateusz Dominiczak 18?, 19?,34?k.p. Dominik Cichecki 28? (PIT) - Łukasz Kulka 4?,7?k.,9?,18?,34?,39?, Dawid Baran 8?, Hubert Osiak 35?(Krimen)

Komentarz Filipa Rutkowskiego, organizatora GLH: Wkroczyliśmy w decydującą fazę rozgrywek o Puchar Wójta Gminy Łaskarzew. Toczy się już bezpośrednia walka o czołowe lokaty. Każdy mecz ma swoje prawa i swoja historię. Teraz każde nawet niewielkie potknięcie może przełożyć się na końcowy wynik, a następna X kolejka zapowiada się chyba najciekawiej ze wszystkich