czwartek, 3 października 2024 23:16

Poświąteczne niespodzianki w GLH

Mało kto spodziewał się, że po siedmiu seriach spotkań aż pięć zespołów Gminnej Ligi Halowej Futsal Cup będzie miało taką samą liczbę punktów. W podwójnej weekendowej kolejce sensację sprawił Motor Leokadia. Z racji podwójnej kolejki relację ograniczyliśmy do podania jedynie wyników. Opisy, klasyfikacje i tabela na glh.futbolowo.pl. Łukasz Kulka z Krimena wysunął się na czele klasyfikacji strzelców. Sukces zawdzięcza kolejnemu skutecznemu spotkaniu. W meczu przeciwko Wolnych Strzelcom zaliczył aż siedem goli. Strzelanie urządzili sobie także zawodnicy zespołu Auto-Szczęch. Sobolewianie rozbili Cel Helenów 15:2. Średnią strzelonych bramek podwyższyli gracze Lech Teamu, którzy tym razem ograli Motor Leokadia 5:2. Problemów z pokonaniem FC Zowiruchy nie miał Gepard. Wilżanie wygrali 10:2.

W hicie 6. kolejki pierwszej porażki doznał lider z Sośninki. Impreza uległa Wiśle Podwierzbie 5:9,  co ciekawe do przerwy oba zespoły strzeliły tylko po jednej bramce. O zwycięstwie Wiślaków zdecydowała skuteczna końcówka meczu.

Dwa spotkania miały bardzo zacięty przebieg. Młode Wilki z Łaskarzewa po 20 minutach prowadziły 3:0 z Top Teamem, ale to nie wystarczyło do sięgnięcia po komplet punktów. Zdeterminowani rywale w niewiele ponad minutę ze stanu 2:4, wyciągnęli wynik na 5:4, a wszystko działo się w samej końcówce meczu. Do ostatniej minuty nie było wiadomo, jakim wynikiem zakończy się potyczka Weekendu z PIT-News. Ostatecznie 5:4 wygrali łaskarzewianie.

Wyniki 6. kolejki GLH
Wolni Strzelcy Wola Łaskarzewska ? Krimen Pilczyn 2:14 (1:6)
Auto-Szczęch Team ? Cel Helenów 15:2 (7:1)
Lech Team ? Motor Leokadia 11:5 (5:2)
Gepard Wilga ? FC Zowirucha 10:2 (4:1)
Impreza Sośninka ? Wisła Podwierzbie 5:9 (1:1)
Młode Wilki Łaskarzew ? Top Team Wola Rowska 4:5 (3:0)
Weekend Łaskarzew ? PIT-News 5:4 (2:2)

Zawodnicy Weekendu w niedzielę sięgnęli po drugie... weekendowe zwycięstwo. Tym razem ogrywając Cel 13:3. Kolejnych trzech punktów nie zdołali wywalczyć zawodnicy Krimenu, którzy dość nieoczekiwanie jedynie zremisowali z Top Teamem 6:6. Bez niespodzianek w meczach Lech Team ? Młode Wilki (9:4) i Wolni Strzelcy ? Wisła Podwierzbie (1:4).

Mianem sensacji trzeba uznać rezultat meczu Motoru Leokadia i Auto-Szczęch Team. Skazani na piłkarskie pożarcie zawodnicy z Leokadii do przerwy ?planowo? przegrywali 2:4. W drugiej części gry strzelili rywalom sześć goli, nie tracąc ani jednego!

W gronie pięciu zespołów, które po siedmiu kolejkach, mają po 18 punktów jest Gepard. Zespół z Wilgi w niedzielę pokonał PIT-News 7:5. Zespół FC Zowirucha nie stawił się na spotkanie z zespołem z Sośninki. Impreza zwycięża walkowerem 3:0. Zowirucha została ukarana jednym punktem minusowym oraz karą 20 punktów karnych w klasyfikacji Fair Play. Kolejny walkower może oznaczać wykluczenie zespołu z rozgrywek.

Wyniki 7. kolejki GLH
Weekend Łaskarzew ? Cel Helenów 13:3 (4:2)
Top Team Wola Rowska ? Krimen Pilczyn 6:6 (3:3)
Lech Team ? Młode Wilki Łaskarzew 9:4 (5:1)
Wolni Strzelcy Wola Łaskarzewska ? Wisła Podwierzbie 1:4 (1:2)
Motor Leokadia ? Auto-Szczęch Team 8:4 (2:4)
Gepard Wilga ? PIT-News 7:5 (3:3)Impreza Sośninka ? FC Zowirucha 3:0 w.

Komentarz Filipa Rutkowskiego, organizatora GLH: Po Świętach nieco przyspieszyliśmy i zagraliśmy zarówno w sobotę, jak i niedzielę. Emocji nie brakowało, gdyż drużyny z czołówki mierzyły się ze sobą. W tabeli mamy ciekawą sytuację. Aż pięć ekip z miejsc 1-5 ma na swoim koncie tyle samo punktów. Nie zabrakło również niespodzianek, ale najlepsze dopiero przed nami.