czwartek, 3 października 2024 23:16

Pewne trzy punkty SPS

Czwarte sezonowe zwycięstwo odnieśli zawodnicy 4CV. Podopieczni Jakuba Sokołowskiego w ostatnim meczu w tym roku pokonali na wyjeździe Spartę Grodzisk Mazowiecki 3:0 (22, 16, 18). We wczorajszym spotkaniu najwięcej emocji dostarczył pierwszy set. Goście prowadzili kilkoma punktami. Gdy przewaga wynosiła dwa punkty, trener Sparty poprosił o czas. Po kolejnej akcji drużyna z Garwolina odskoczyła na trzy punkty i taką przewagę dowiozła do końca partii.

W kolejnej części gry SPS podtrzymał dobrą zagrywkę, którą odrzucał rywala od siatki. W efekcie przyjezdni punktowali blokiem i skutecznymi kontrami po obronach. W trzecim secie SPS prowadził już 9:0, ale gospodarzom udało się zniwelować stratę do zaledwie trzech oczek (13:16). Wtedy o czas poprosił Jakub Sokołowski. Dało to efekt w postaci zdobytego punktu, a później spokojnego dowiezienia zwycięstwa do końca meczu.

- Zagraliśmy bardzo dobrze zagrywką, co przekładało się na blok i obronę. Jestem zadowolony z postawy zespołu ? przyznał szkoleniowiec siatkarzy z Garwolina. Nietypowy terminarz III ligi spowodował, że kolejny mecz SPS rozegra dopiero 3 stycznia. W wyjazdowym pojedynku garwolinianie zmierzą się z MOS Wichrem Kobyłką. W pierwszym meczu tych drużyn zespół 4CV wygrał 3:2.

Po sześciu spotkaniach sezonu drużyna z Garwolina ma na koncie 12 punktów (4 zwycięstwa, 2 porażki). ? Na pewno faworytem ligi są zespoły KKS i Metra. Pozytywnie oceniam dotychczasowe nasze mecze ? ocenia Jakub Sokołowski. Do 3 stycznia jego podopieczni rozegrają sparingi.

UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki ? SPS 4CV Garwolin 0:3 (-22, -16, -18)

4CV: Grabowski, Kisiel, Rosłaniec, Wilki, Poreda, Zawisza, Ozimek (libero) ? Trzmielewski.