piątek, 4 października 2024 03:22

Wilga prowadziła 2:0 i? przegrała

Takie porażki bolą najbardziej. Mimo prowadzenia po siedmiu minutach gry 2:0, Wilga Garwolin przegrała z  Ożarowianką Ożarów 2:3. Dla podopiecznych Marka Krawczyka to trzecie niepowodzenie z rzędu. Sobotnie spotkanie w Ożarowie Mazowieckim rozpoczęło się znakomicie dla gości. W jednej z pierwszych akcji Sebastian Papiernik znalazł się w dogodnej sytuacji na piątym metrze przed bramką. Niestety nie trafił z główki. W piątej minucie Wilga objęła prowadzenie. Michała Kępkę w polu karnym sfaulował bramkarz gospodarzy, a jedenastkę na gola zamienił Daniel Bogusz. Ten sam zawodnik 120 sekund później podwyższył na 2:0. Tym razem sędzia wskazał na wapno po zagraniu ręką.  Do przerwy sytuacji pod obiema bramkami było jak na lekarstwo.

Tuż po zmianie stron Piotr Nurzyński wyszedł obronną ręką z pojedynku sam na sam z rywalem. Prawdziwy dramat rozegrał się między 63. a 64 minutą. Piłkarz Ożarowianki oddał dwa strzały życia zza pola karnego, które wpadły do siatki. Podłamani piłkarze Wilgi mogli ponownie wyjść na prowadzenie, ale Kępka nie zdołał pokonać bramkarza będą na piątym metrze przed bramką.

W 85. minucie miejscowi trafili trzeci raz z rzędu oddając ponownie strzał zza 16. metra. W doliczonym czasie gry wyrównanie mógł dać Kamil Zawadka. Strzał pomocnika z linii bramkowej wybił zawodnik z Ożarowa.

- Szkoda tego meczu. Nie wiem co się stało. Prowadząc po siedmiu minutach 2:0 i mając przewagę, przegrywamy spotkanie. Może szybko strzelone gole uśpiły nas. Mecz ogólnie stał na poziomie niższym niż IV liga ? ocenił trener Wilgi Mare Krawczyk.

W niedzielę o godz. 11.30 GKS zagra w Pruszkowie ze Zniczem II. Wcześniej, bo w środę, IV-ligowiec zagra pucharowy mecz z Wisłą w Maciejowicach. W spotkaniu mają wystąpić zawodnicy, którzy w mniejszym wymiarze czasowym występowali do tej pory na boiskach IV ligi. Po kontuzjach mają zagrać Łukasz Korgul i Piotr Baranowski.

Ożarowianka Ożarów Maz. ? Wilga Garwolin 3:2 (0:2)
Bramki dla Wilgi: Daniel Bogusz 5`, 7` (obie z karnych)