piątek, 4 października 2024 03:20

Wywalczyła awans na Mistrzostwa Polski

Katarzyna Latuszek z garwolińskiej Wilgi, świetnie spisała się w międzywojewódzkich kwalifikacjach do Mistrzostw Polski Młodziczek w lekkiej atletyce, które odbyły się w Warszawie. W poniedziałek nastolatka, po pełnym emocji konkursie rzutu dyskiem, zdobyła pierwsze miejsce, ustanowiła nowy rekord powiatu, a co najważniejsze uzyskała awans  do Mistrzostw Polski Młodziczek ? nazywanych też Małym Memoriałem Janusza Kusocińskiego. Czempionat odbędzie się w Zielonej Górze (27-28 września).
- Swój najlepszy rezultat ? 33,40 m (norma na III klasę sportową) uzyskała w czwartej kolejce rzutów. Warto dodać, że konkurs był bardzo wyrównany, bowiem czwarta  zawodniczka w konkursie uzyskała wynik 32,28 m. Po konkursie gratulacje naszej zawodniczce złożyła sędzina konkursu, pani Ludwika Chewińska, aktualna rekordzistka polski w pchnięciu kulą - 19.58m ? relacjonuje trener Wilgi Stanisław Buszta. W swojej drugiej konkurencji - rzucie oszczepem ? sportsmenka zajęła wysokie trzecie miejsce z wynikiem 33,20 m.

Bardzo dobrze wypadli pozostali nasi reprezentanci, którzy również ustanawiali ?życiówki?. 14-letni Paweł Mikulski zajął w biegu na 300m ppł (45,57 s) wysokie szóste miejsce. Paulina Tracz w rzucie dyskiem (21,90 m) była ósma, a Klaudia Gałązka w biegu na 1000 m (3.23.99s) 10.zajęła dziesiątą pozycję, podobnie jak  Paweł Mikulski w dysku (31,60 m).

Na zawodach tych zawodnicy punktowali do ogólnopolskiego współzawodnictwa sportowego. Garwolińscy lekkoatleci zdobyli łącznie dziewięć oczek.

Wielką atrakcją zawodów, był występ  mistrza olimpijskiego młodzieży i mistrza świata juniorów w pchnięciu kulą Konrada Bukowieckiego. Najpierw w kuli 5 kg uzyskał wynik 22,90 m,  a następnie w rzucie dyskiem (1,5 kg) ustanowił nowy rekord polski juniorów młodszych ? 66,52 m.