poniedziałek, 30 września 2024 09:20

1:6 Wilgi w Pruszkowie

Wzmocnione zawodnikami II-ligowca rezerwy Znicza Pruszków rozgromiły Wilgę Garwolin 6:1 (3:0) w meczu 27. kolejki IV ligi. To najwyższa porażka podopiecznych Marka Krawczyka w sezonie. Gospodarze, walczący podobnie jak Wilga o ligowy byt, wyszli na mecz z GKS z trzema zawodnikami, którzy wczoraj zagrali w Rzeszowie, gdzie Znicz przegrał ze Stalą 0:2. Już w 3. minucie po akcji jednego z nich ? Daniela Nawrockiego ? pruszkowianie objęli prowadzenie. Sytuacja wzbudziła kontrowersje gości, bo gol padł, gdy na boisku leżał Karol Zawadka. Sędzia nie odgwizdał faulu na obrońcy, a później nie przerwał gry, podobnie jak rywale, którzy zapomnieli o grze fair play.

Niedługo później Wilga powinna wyrównać, ale świetną interwencją po strzale Kamila Zawadki popisał się bramkarz Znicza II. Goalkeeper gospodarzy w 7. minucie zaliczył asystę przy trafieniu na 2:0. Zawodnik z Pruszkowa wykorzystał nieporozumienie Filipa Gaca i Piotr Nurzyńskiego.

Wilga dążyła do odwrócenia losów spotkania. Dwukrotnie oko w oko z bramkarzem Znicza stanął Sebastian Papiernik. Bez efektu bramkowego. Na domiar złego w ostatniej akcji pierwszej połowy gospodarze po dośrodkowaniu z rzutu wolnego strzelili kolejnego gola.

Po zmianie stron trwał festiwal strzelecki Znicza II. W 52. minucie było 4:0. Do kolejnej kuriozalnej sytuacji doszło w 53. minucie. Kontuzjowanemu Michałowi Kępce medycy spotkania odmówili udzielenia pomocy napastnikowi Wilgi, który opuścił boisko i jego występ w następnym meczu stoi pod znakiem zapytania.

Dwie bramki w odstępie kilkudziesięciu sekund padły w 70. minucie. Najpierw gola zdobyli miejscowi, później honor Wilgi uratował Piotr Talar. Defensor popisał się precyzyjnym strzałem z 16 metrów. Nie minęło jednak kolejnych pięć minut, a rezerwy II-ligowca podwyższyły wynik na 6:1. Dobre okazje do zmniejszenia rozmiarów porażki mieli jeszcze rezerwowy Marcin Makulec i Łukasz Puciłowski.

- Ciężko jest cokolwiek powiedzieć po meczu, w którym tracimy sześć goli. Może niepotrzebnie odkryliśmy się w drugiej połowie. Boli porażka, która jest dla nas najwyższą w sezonie ? przyznał trener GKS Marek Krawczyk.

Za tydzień o godz. 16 Wilga podejmie u siebie Szydłowiankę Szydłowiec. W pierwszym meczu tych drużyn GKS przegrał 0:1. W spotkaniu na pewno zabraknie pauzujących za kartki Filipa Gaca i Bartłomieja Kowalskiego.

Znicz II Pruszków ? Wilga Garwolin 6:1 (3:0)
Bramka dla Wilgi: Piotr Talar
Wilga: Nurzyński, Karol Zawadka, Gac, Korgul, Talar, Papiernik (Mianowski), B. Kowalski, Kamil Zawadka, Puciłowski, Zalewski, Kępka (M. Makulec).

2:1 18.05.2014 09:56
Wilga Garwolin to zespół, który mobilizuje się przed takimi meczami jak ten dzisiejszy i jestem optymistą, że w dniu dzisiejszym pokonamy zespół z Szydłowca. Żadne osłabienia są zawodnicy rezerwowi i dla nich jest to szansa. Doświadczenie pozostałych takich jak: Karol, Kamil, Łukasz powinno wystarczyć. Myślimy tylko o dniu dzisiejszym na pozostałe mecze będzie czas. Czwarty mecz musi zakończyć się zwycięstwem i zmieniamy powiedzenie , że do czterech razy sztuka. Stadion Wilgi godzina 16-ta.

konio 17.05.2014 20:28
Tak jak pisze Pan Wojtek ,w przeciwieństwie do Pana MZ nie jestem takim optymistą jeżeli jutro nie wygramy to reszta nie będzie zależała tylko od nas i liczenie na 10 pkt. to już ILUZJA która również może nie dać utrzymania.Panowie wszelkie kłótnie na bok(sztab szkoleniowy z kibicami) pokażcie ,że macie JAJA i pomimo osłabienia zostawcie jutro na boisku serce i pot pamiętajcie ,że Szydłowianka MOŻE ,wy MUSICIE.Nawet jeżeli by się co nie daj Boże nie udało ,po walce nikt do was nie będzie miał pretensji.Pozdrawiam!!!!konio

a 17.05.2014 18:54
to będzie tylko 34 pkt, o ile wygramy. A gdzie reszta?

Wojtek63 17.05.2014 17:18
Patrząc na rezultaty sobotnich (17.05.2014) spotkań IV ligi mazowieckiej Wildze nie pozostaje dużo możliwości. Właściwie jest tylko jedna możliwość: obligo 3 pkt w meczu z Szydłowianką.

lopek 16.05.2014 07:36
Cytuję: KRAWCZYK ODDAWAJ ROWERA !!!!!!!!!! W KLUBIE POTRZEBNE SA ZMIANY W OBU SZTABACH SZKOLENIOWYCH .MUSZA TRAFIC TAM LUDZIE Z PASJA I WIZJA ROZWOJU PILKI NOZNEJ W GARWOLINIE. TEGO NIE ZAPEWNII KRAWCZYK ANI ZATORSKI. OBAJ PANOWIE PATRZA TYLKO ZEBY SIE KONTO ZGADZALO .KRAWCZYK DOBRY TO JEST W APISIE.NIC DOBREGO NIE ZROBI POZA SPADKIEM A MIAL BYC AWANS. PANIE MARKU NIECH PAN ZREZUGNUJE .DLA NASZEGO DOBRA Krawczyk wypad!!! Karol Zawadka na trenera To są bardzo kulturalne komentarze.Widać mamy różne pojęcia kultury .Pozdrawiam Pana

zeb 16.05.2014 04:48
PANIE LOPEK TAKTU PANU BRAKUJE I TRZEZWEGO PODEJSCIA DO SPRAWY. CHYBA ZE JEST PAN JEDNYM ZE SZTABU .ZMIENIA TO POSTAC RZECZY I PONIEKAD USPRAWIEDLIWIA PANA CHAMSTWO.NIE PISALEM O HISTORII ALE O STANIE OBECNYM I PAMIETAM WYPOWIEDZI TRENERA K. O III LIDZE PISZE PAN ZE SLABY MATERIAL A JA MOWIEM O ROZTRWONIENIU TEGO MATERIALU SLABY W TYM WSZYSTKIM TO JEST PROJEKTANT KTORY NIE MA KONCEPCJI GRY ZESPOLU.A O ROZTRWONIENIU PILKARSKIEGO POTENCJALU WIDAC NA LAWCE .POZDRAWIAM PANA.

marcin 15.05.2014 15:21
Tak już jest w Wildze Garwolin , pracowałem tam długo , poświęcałem cały rodzinny czas dla klubu....... który na koniec podziękował mi zwolnieniem .....Każdemu trenerowi odechciewa się pracy po pewnym okresie , wieczne naciski osób z trybun, kto ma plecy ten górą, wyniki mało znaczą.Pozdrawiam prawdziwych i wiernych kibiców wilgi bo jest ich mała garstka.

lopek 15.05.2014 09:34
Kogo Wy jeszcze łapciuchy nie sponiewieraliście ? Ostatnich klika lat to :Tracz, Filaber Talarek,Kędziorek,Barej,Paśnik ,Krawczyk .Rykoszetem oberwało się Żakowi , Zatorskiemu .Teraz można Zawadka .Za jakieś pół roku /góra / i jego się zgnoi .A co ? . A może to jest "tak krawiec staje ............"

majkel 13.05.2014 14:21
KRAWCZYK ODDAWAJ ROWERA !!!!!!!!!!

zeb 13.05.2014 08:00
PANIE TRENERZE ILE DOKONAŁ PAN ZMIAN W MECZU.NIE OGRYWA PAN CHŁOPAKÓW. CZYZBY PAN KALKULOWAŁ PORAZKE ZAWODNICY BYLI POTRZEBNI W DRUGIEJ DRUZYNIE GDZIE PRIORYTETY.KROTKO TOTALNY BRAK PROFESIONALIZMU.

MZ 12.05.2014 21:49
A ja Wam mówię, że do utrzymania wystarczy 41 punktów. czyli brakuje tylko 10, a to chłopaki mogą ugrać: 3 pkt. z Józefovią, Victoria, Mazowszem i 1 pkt. z Energią

kibic 12.05.2014 21:03
Może w tych trudnych chwilach ruszymy coś z dopingiem ??? Makul i reszta towarzystwa ??? Chłopaki potrzebują naszej pomocy ... trzeba ogarnąć doping na mecz z Szydłowcem!!!

modny 12.05.2014 16:57
szkoda chlopakow bo sklad jest naprawde fajny, a przynajmniej byl bo zarzad w raz z trenerem nie pomagaj tylko zawsze cos jest nie tak, a ludzie graja za psi .... i nikt tego nie umie uszanowac.

a 12.05.2014 15:35
Skąd wziąć te 16 pkt skoro pozostało do rozegrania na własnym boisku 4 mecze, a z nich zysk to maksymalnie 4 pkt. Wyjazdy-szkoda gadać!

do Wojtek63 12.05.2014 13:44
Też tak myślę Panie Wojtku i obyśmy się nie mylili....

Autor komentarza: Wojtek63Treść komentarza: Futbol rezerwowy, futbol powiatowy LO Warszawa I Wilga II Garwolin- Champion Warszawa 1:0 (0:0). Bramka : 59 min (k) LO Siedlce Zryw Sobolew- ULKS Gołąbek 2:4 (1:0). Bramki: Zryw- 20, 45+ (k). ULKS- 33, 48 (k), 80 i 90+. Orzeł Unin- Grodzisk Krzymosze 16:0 (7:0) Hutnik Huta Czechy – Podlasie II Sokołów 2:0 (1:0). Bramki: 26 i 86 min. Feniks Siennica- Sęp Żelechów 4:1 (2:0). Bramki: Grodzisk- 17, 37, 80 i 90+. Sęp- 81 min. A Klasa Siedlce GKS Dobre- Wilga Miastków Kościelny 1:3 (1:2). Bramki: Dobre- 7. Wilga M.K- 3, 24 i 90+. Czerwona kartka: Dobre- 83 min (druga żółta) Amazonka Wiśniew- Promnik Gończyce 2:1 (2:1). Bramki: Amazonka- 2 i 45. Promnik- 40 min. A Klasa Warszawa II Promnik Łaskarzew- AP Eskadra Warszawa 0:4 (0:4). Bramki: 3, 8, 17 i 21 min- . Orzeł Parysów- PKS Radość 3:3 (0:1). Bramki: Orzeł- 49, 55 i 80 (k). PKS- 6, 53, 86. AP Brychczy Warszawa- Amur Wilga 4:3 (…) B Klasa Warszawa II Wisła Maciejowice- Piorun II Warszawa 8:1 (…) Nadstal Krzaki Czaplinkowskie- KS Puznówka 1996 3:1 (3:1)Data dodania komentarza: 30.09.2024, 07:53Źródło komentarza: Wilga nie dała rady liderowiAutor komentarza: WypadekTreść komentarza: Czy będzie jakiś dzień żeby nie było wypadku lub pijanego kierowcy na drogach powiatu garwolińskiego ???? Ktos chyba powinien się nad tym pochylić i coś z tym zrobić !!!!!Data dodania komentarza: 30.09.2024, 07:45Źródło komentarza: 72-latek spowodował wypadek na DK 76Autor komentarza: RealiaTreść komentarza: Wiem, że na to akurat ciężko liczyć. Choć pamiętajmy, że te osoby wymienione były gwarantowane przez panią Koc na konferencjach prasowych jako te dobre, będące przeciwieństwem tych wskazanych przez Ivon i Posła. Dla wszystkich wydawało się jasne, że nie będą wspierać powrotu do władzy tej dwójki. Także mam nadzieję, że przynajmniej część ich wyborców czuje się oszukana tak samo jak wyborcy Kałuży z Forum.Data dodania komentarza: 29.09.2024, 22:37Źródło komentarza: Były wójt kierownikiem w starostwieAutor komentarza: KonioTreść komentarza: To prawda ,prawdziwy pasjonat a nie biznesmen jak teraz wielu młodych trenerów. Pozdrawiam!!!!konioData dodania komentarza: 29.09.2024, 18:31Źródło komentarza: Młodzi lekkoatleci Wilgi  z sukcesami w międzynarodowej stawce