poniedziałek, 30 września 2024 07:17

Wilga II niepokonana wiosną

Podobnie jak pierwszy zespół, tak i rezerwy Wilgi Garwolin wygrały świąteczny mecz. GKS pokonał na własnym boisku Sokoła Celestynów 3:0 (2:0). Podopieczni Marka Zatorskiego nie przegrali żadnego z czterech wiosennych meczów, nie stracili też żadnej bramki. Dzisiejsze spotkanie rozpoczęło się godzinę po zakończeniu spotkania pierwszego zespołu Wilgi, w którym gospodarze pokonali Pogoń II Siedlce 1:0. Od początku spotkania warszawskiej A-Klasy przewagę mieli miejscowi. Z bardzo wielu okazji strzeleckich udało się wykorzystać dwie. W 15. minucie prawą stroną przedarł się Mariusz Dróżdż, który wyłożył piłkę wzdłuż bramki. Strzeleckim instynktem wykazał się Marek Jasiński. Napastnik na wślizgu wepchnął futbolówkę do siatki.

Na 10 minut przed przerwą wynik podwyższył Michał Kępka. Pauzujący w meczach pierwszego zespołu zawodnik tydzień temu strzelił w Józefowie dwa gole dla Wilgi II. Dzisiaj wpisał się na listę strzelców po podaniu z lewej strony Kamila Brycha. Gola mógł strzelić także Jakub Godlewski, ale żadna z trzech prób nie była skuteczna.

Po zmianie stron stroną przeważającą byli goście. Najbliżej pokonania Patryka Tkaczewskiego piłkarze Sokoła byli w 72. minucie. W odstępie kilkunastu sekund piłka najpierw wylądowała na poprzeczce bramki gospodarzy, a później uderzyła w słupek. W zespole Wilgi zza pola karnego niecelnie uderzał Damian Dębowski.

Do kuriozalnej sytuacji doszło w 80. minucie gry. Sędzia boczny zasygnalizował pozycję spaloną GKS. Główny arbiter zastosował przywilej korzyści, bo do piłki doszedł bramkarz gości. Jednak goalkeeper stracił głowę i poza polem karnym złapał piłkę by podać ją na środek boiska. Za to zagranie Piotr Prasuła zobaczył czerwoną kartkę. Do bramki wszedł 50-letni Andrzej Florowski. Dla wychowanka Drukarza Warszawa był to pierwszy oficjalny mecz od trzech lat.

Doświadczony bramkarz zaliczył trzy dobre interwencje. Dobre statystyki popsuł mu w doliczonym czasie gry Sebastian Papiernik. Skrzydłowy pierwszego zespołu wpadł w pole karne i mocnym strzałem posłał piłkę pod poprzeczkę. Wcześniej gospodarzy przed utratą bramki uchroniły dwie skuteczne interwencje Tkaczewskiego.

- Dobrze, że mieliśmy dzisiaj zapas bramek z pierwszej połowy, bo po przerwie spuściliśmy nieco z tonu, odkryliśmy środek pola. Bardzo dobrze zagrał blok defensywny kierowany przez Łukasza Grązkę. Cieszy to, że w czwartym kolejnym meczu nie dość, że nie przegrywamy, to nie tracimy bramki ? przyznał trener Wilgi II Marek Zatorski.

W następnej kolejce Wilga II zagra na wyjeździe z przedostatnią w tabeli Victorią Zerzeń. W innych meczach 17. kolejki warszawskiej A-Klasy doszło do podwójnych meczów derbowych powiatu. Wisła Maciejowice przegrała ze Snajperem Sośninka 2:3, a Promnik Łaskarzew pokonał zespół KS Puznówka 1996 3:0.

Wilga II Garwolin ? Sokół Celestynów 3:0 (2:0)
Bramki: Marek Jasiński, Michał Kępka, Sebastian Papiernik
Wilga: Tkaczewski, P. Wielgosz, Grązka, Mariusz Makulec, Brych, Dróżdż (Rzęsiewicz), Godlewski, Dębowski, Marcin Makulec (Papiernik), Jasiński (Pyra), Kępka (Podołowski).