poniedziałek, 30 września 2024 07:18

Wilga II gromi drużynę z Puznówki

Okazałym zwycięstwem 5:0 z outsiderem ligi z Puznówki 15. kolejkę warszawskiej A-Klasy okrasili zawodnicy Wilgi II Garwolin. Przed podopiecznymi Marka Zatorskiego dwa kolejne mecze z wyżej notowanymi rywalami. W sobotnim spotkaniu nie można było przewidzieć innego wynika jak wygrana gospodarzy. Goście z gminy Pilawa w 13. dotychczasowym spotkaniach nie zdołali zdobyć ani jednego punktu. ? Trudno wykrzesać wolę walki z zawodników przy takim rywalu. Uczulałem na to chłopaków podczas trening w tygodniu. Udało się strzelić pięć bramek, choć sytuacji mieliśmy co niemiara ? przyznaje trener IV-ligowych rezerw Marek Zatorski.

Pierwsze gole padły między 15. a 20. minutą. Najpierw precyzyjnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Łukasz Grązka. Stoper z rzutu wolnego posłał półgórną piłkę. Później faulowany w polu karnym był Jakub Wachnicki, a jedenastkę na bramkę zamienił Marek Jasiński.

Po zmianie stron na 3:0 podwyższył Grązka, który tym razem najwyżej wyskoczył do główki po wrzutce z rzutu rożnego. Wyjątkowej urody było kolejne trafienie. Zawodnik z Puznówki tak niefortunnie wykopywał piłkę, że ta od słupka trafiła do własnej bramki. Wynik na kilka minut przed końcem ustalił Piotr Wielgosz.

Od stanu 0:3 goście grali w osłabieniu po czerwonej kartce. Spotkanie niemile zapamiętają Łukasz Trzciński i Bartłomiej Sitek. Pierwszy z boiska pojechał do szpitala na zszywanie rozciętej głowy, drugi dograł spotkanie z urazem.

W niedzielę o godz. 11.30 Wilga II zagra w Józefowie z rezerwami IV-ligowej Józefovii. 19 kwietnia do Garwolina przyjedzie Sokół Celestynów (godz. 16). Najbliżsi rywale GKS zajmują miejsca bezpośrednio przed podopiecznymi Marka Zatorskiego.

Wilga II Garwolin ? KS Puznówka 1996 5:0 (2:0)
Bramki: Łukasz Grązka 2, Marek Jasiński (karny), samobójcza, Piotr Wielgosz
Wilga: Tkaczewski, Trzciński (Rzęsiewicz), Grązka, Mariusz Makulec, Brych, Wachnicki, Godlewski, Dębowski, P. Wielgosz, Dróżdż (Marcin Makulec, Podołowski), Jasiński (Sitek).