poniedziałek, 30 września 2024 05:25

Wysoka forma lekkoatletów na początku sezonu

Udanie tegoroczne starty rozpoczęli lekkoatleci Wilgi Garwolin. Marcin Gałązka był drugi w  biegu z cyklu Grand Prix Warszawy, a Robert Świecak IV Międzynarodowy Pabianicki Półmaraton ZHP ukończył na szóstym miejscu. Sobotnią stołeczną imprezę rozegrano w Lesie Kabackim. Na 10-kilometrowej trasie wystąpił Marcin Gałązka (na zdjęciu). Wracający po kontuzji lekkoatleta GKS do mety dobiegł po 32 minutach i 8 sekundach, co jest jego najlepszym rezultatem w karierze. Wynik wystarczył do zajęcia drugiego miejsca tuż za Arturem Jabłońskim z Warszawy (31.37). Bieg ukończyło 355 osób.

Z kolei w IV Międzynarodowym Pabianickim Półmaratonie ZHP (20,097 km) wysokie szóste miejsce w gronie 861 biegaczy zajął Robert Świecak. Pochodzący ze Zwoli Poduchownej biegacz od roku trenuje pod okiem Stanisława Buszty. - Czas Roberta - 1 godz. 12 minut i 14 sekund to wynik lepszy o 15 sekund od dotychczasowego rekordu powiatu Marcina Gałązki, który ustanowił go w 2012 roku na Mistrzostwach Polski w Pile ? wyjaśnia trener lekkoatletów Wilgi.

W niedzielnym półmaratonie zwyciężył Jakub Wiśniewski z Warszawy (01:09.29).