poniedziałek, 30 września 2024 05:29

Wilga Garwolin rozpoczyna walkę o utrzymanie [skarb kibica]

Ponad 30 zawodników liczy kadra Wilgi Garwolina na rundę wiosenną sezonu 2013/2014. Na każdej pozycji trener ma do dyspozycji po dwóch graczy. Czy to wystarczy, aby uratować się przed spadkiem z IV ligi? W zimowej przerwie z klubu odeszło dwóch obrońców ? Bartłomiej Szczęśniak i Paweł Trojanek, którzy zasilili Orła Unin. Do zespołu, po roku przerwy, wrócił Emil Wielgosz, którego w sparingach oglądaliśmy na prawej obronie lub na środku defensywy.

Kadrę uzupełniono zawodnikami juniorów ? bramkarzami Patrykiem Tkaczewskim i Jakubem Makulcem oraz Adrianem Pleskotem, Jakubem Niukiem, Patrykiem Janisiewiczem. Do meczowego protokołu trener będzie mógł także wpisać dwóch piłkarzy z drugiego zespołu ? Łukasz Trzcińskiego i Adriana Rzęsiewicza.

Kto w wyjściowej ?11??

Trener Marek Krawczyk podkreśla, że zespół musi ciągle pracować nad skutecznością. Na szpicy ataku do gry przewidziani są Michał Kępka lub Jacek Kajtowski. Wracający po kontuzji napastnik pokazał w sparingach, że po urazie nie ma już śladu. Po raz ostatni w meczu ligowym Kajtowski trafił do bramki jesienią 2012 roku.

Po odejściu do Victorii Sulejówek Łukasza Mariaka, bluzę a numerem ?1? założy Piotr Nurzyński. Jego zmiennikiem będzie 19-letni Patryk Tkaczewski. Środek obrony zarezerwowany będzie dla Łukasza Korgula, który w sparingach błyszczał skutecznością i to nie tylko po strzałach z rzutów karnych. Jego partnerem będzie prawdopodobnie Hubert Świder. W meczach kontrolnych trener Krawczyk mieszał zestawienie środkowych defensorów. Na tych pozycjach grali też Łukasz Grązka, Emil Wielgosz, Paweł Edyk i Filip Gac. W bocznych sektorach obrony będą rządzić doświadczeni Karol Zawadka i Piotr Talar. Pierwszym zmiennikiem wydaje się Patryk Mianowski.

Ciekawie zapowiada się rywalizacja na prawym skrzydle. Grający jesienią nieco słabiej od oczekiwań Piotr Baranowski odzyskał formę i jego notowania u szkoleniowca stoją na równi z Sebastiana Papiernika. Na lewej flance kibice zobaczą Arkadiusza Zalewskiego i Jakuba Wachnickiego.

W środku pola za rozbijanie ataków rywala i konturowanie akcji ofensywnych będą odpowiedzialni Łukasz Puciłowski, Kamil Zawadka, Bartek Kowalski. Tu trener ma w obwodzie jeszcze Kacpra Kowalskiego i Pawła Edyka. Treningów w przerwie zimowej nie podjął Daniel Bogusz.

Pierwszy mecz sezonu GKS zagra w niedzielę. O godz. 15 GKS podejmie Oskara Przysuchę. Jesienią był remis 1:1.