poniedziałek, 30 września 2024 01:23

8. i 9. kolejki GLH: Impreza wygrywa mecz na szczycie

Tym razem w podwójnej kolejce rozgrywek Gminnej Ligi Halowej Futsal Cup nie było niespodzianek. Mecze wygrywali wyżej notowane drużyny. W najciekawszym pojedynku Impreza Sośninka pokonała Weekend Łaskarzew i została samotnym liderem. W pierwszej w Nowym Roku kolejce GLH piłkarze błysnęli skutecznością. W siedmiu spotkaniach padło ponad 100 goli. Najwięcej trafień zaliczyły drużyny z czołówki, którym tym razem przyszło grać z niżem notowanymi rywalami. Na uwagę zasługuję wynik Imprezy, która rozgromiła rywali zza między aż 21:1. 10 trafień do zasługa najlepszego strzelca ligi Grzegorza Koryckiego.

Planowanymi zwycięstwami zakończyły się spotkania Krimenu i Motoru oraz Granatów nad Top Team. W starciu nadwiślańskich ekip lepszy Gepard z Wilgi.

7. kolejka (4 stycznia)
Motor Leokadia ? Krimen Pilczyn 2:7 (1:3)
Husaria Dąbrowa ? Cel KS-System Helenów 2:13 (0:5)
Weekend Łaskarzew ? Ave Krzywda 14:4 (5:2)
Dualtech ? Młode Wilki Łaskarzew 10:3 (5:2)
Impreza Sośninka ? Amatorzy Sośninka 21:1 (8:0)
Top Team Wola Rowska ? Granaty Łaskarzew 4:7 (2:1)
Gepard Wilga ? Wisła Podwierzbie 12:5 (4:2)

Niedziela także nie była udana dla zespołów z dolnej części tabeli. Solidarnie przeciwnikom punkty dostarczyły zespoły z Leokadii, Krzywdy, Sośninki, Dąbrowy i Woli Rowskiej. Wyjątkiem były Młode Wilki. Piłkarska młodzież z Łaskarzewa zdobyła pierwszy ligowy punkt, remisując z Krimenem Pilczyn 1:1.

Wydarzeniem kolejki był mecz niepokonanych drużyn Imprezy i Weekendu. Po 21 minutach zawodnicy z Sośninki prowadzili już 4:1. Jednak zespół z Łaskarzewa nie poddał się i walczył o korzystny wynik. Weekend zerwał się w ostatnich pięciu minutach, ale kolejne bramki Sebastiana Kaczyńskiego (strzelca wszystkich siedmiu goli) nie dały jego zespołowi nawet punktu.