poniedziałek, 30 września 2024 01:19

4. kolejka GLH: Nowy lider z Sośninki

Cztery drużyny są wciąż niepokonane w Gminnej Lidze Halowej Futsal Cup 2013/2014. Bohaterem 4. kolejki spotkań był Grzegorz Korycki (Impreza Sośninka), zdobywca 9 bramek w meczu przeciwko Ave Krzywda. Po pierwsze zwycięstwo w lidze sięgnęły łaskarzewskie Granaty. W wyrównanym starciu z Amatorami z Sośninki wynik rozstrzygnął się dopiero w końcówce. W 36. minucie trafienie Mateusza Kępki dało jego drużynie zwycięstwo, a jemu tytuł zawodnika meczu. Na listę strzelców wpisywali się jeszcze m.in. Tomasz Cichecki i Cezary Jóźwicki znani z występów na trawie w Promniku.

Amatorzy Sośninka ? Granaty Łaskarzew 6:7 (3:5)
Bramki: Dawid Baran 3?, Robert Skrzypiec 11?,35?, samobójcza 14?, Albert Kondej 23?, Paweł Miłkowski 30? (Amatorzy) - Piotr Jaworski 3?,18?, Tomasz Cichecki 4?,22?, Cezary Jóźwicki 5?, Michał Jaworski 9?, Mateusz Kępka 36? (Granaty)
Zawodnik meczu: Mateusz Kępka (Granaty)

Blisko sprawienia niespodzianki po raz kolejny byli gospodarze. Niesiona dopingiem miejscowych Husaria długo prowadziła równorzędną walkę z liderującym Weekendem. Na 4 minuty przed końcem przewaga łaskarzewian nad zawodnikami z Dąbrowy stopniała jedynie do bramki. Wtedy dobrą grę w meczu potwierdził Sebastian Kaczyński, który do 4 trafień dołożył jeszcze 2.

Weekend Łaskarzew ? Husaria Dąbrowa 9:6 (4:3)
Bramki: Kamil Kurach 2?,24?, Sebastian Kaczyński 14?,15?,19?,26?,35?,38?,40? (Weekend) - Damian Płatek 2?,37?, Arkadiusz Wojdat 12?, Kamil Płatek 20?(k), Michał Ściblak 36?, Wojciech Kusak 22? (Husaria)
Zawodnik meczu: Sebastian Kaczyński (Weekend)

Łatwej przeprawy z niżej notowanym rywalem nie mieli także niepokonani gracze Dualtechu. Do przerwy nieoczekiwanie przegrywali z Motorem Leokadia 2:3. Po zmianie stron rolę na boisku się odwróciły. Dualtech trafił 3-krotnie, Motor ani razu.

Motor Leokadia ? Dualtech 3:6 (3:2)
Bramki: Tomasz Paciorek 12?, Marek Górski 16?,17? (Motor) - Dominik Cichecki 19?,33?, Mateusz Grzegrzółka 20?,21?,40?, Wojciech Sterna 29? (Dualtech)
Zawodnik meczu: Mateusz Grzegrzółka (Dualtech)

Jednostronny przebieg miało spotkanie Młodych Wilków z Celem. Obrońcy tytułu z Helenowa w pierwszych 20 minutach strzelili tylko jednego gola. Worek z trafieniami rozwiązał sie po przerwie. Młode Wilki odpowiedziały tylko raz przy stanie 0:3.

Młode Wilki ? Cel KS-System Helenów 1:6 (0:1)
Bramki: Piotr Szczypek 33?(Młode) - Grzegorz Moczulski 5?,21?,35?, Michał Wiśnioch 24?, Wojciech Borkowski 37?, Mateusz Borkowski 37? (Cel)
Zawodnik meczu: Grzegorz Moczulski (Cel)

Trzecie ligowe zwycięstwo odnieśli piłkarze Wisły Podwierzbie. Drużyna spod znaku królowej polskich rzek w drugiej połowie przechyliła szalę zwycięstwa w spotkaniu z Top Team.

Wisła Podwierzbie ? Top Team Wola Rowska 7:3 (2:1)
Bramki: Kamil Krupa 17?, Rafał Sitnik 20?, Damian Baran 28?, Damian Krupa 29?,35?,37?, Emil Kuczyński 33? (Wisła) - Kamil Balas 3?, Przemysław Alot 22?, Dominik Alot 23?  (Top)
Zawodnik meczu: Damian Krupa (Wisła)

6:51 to bilans bramkowy Ave w ostatnich 3 spotkaniach. W każdym bramkarz z Krzywdy wyjmował piłkę z siatki aż 17-krotnie. W niedzielę kanonadę urządzili sobie zawodnicy Imprezy Sośninka. Wysokie zwycięstwo dało Imprezie fotel lidera. Bohaterem spotkania zdobywca 9 goli Grzegorz Korycki, który wysunął się na czele klasyfikacji strzelców.

Impreza Sośninka ? Ave Krzywda 17:4 (8:2)
Bramki: Adrian Szarek 13?,23?, Grzegorz Korycki 12?,13?,16?,21?,22?,37?,38?,38?,40?, Dariusz Zając 9?,19?,33?, Łukasz Kępka 14?, Daniel Korycki 20?, Filip Rutkowski 28? (Impreza) - Łukasz Rutkowski 4?,15?, Daniel Poświata 25?, Kamil Tobiasz 39? (Ave)
Zawodnik meczu: Grzegorz Korycki (Impreza)

Ciekawie było w meczu Geparda z Krimenem. Goście z Wilgi prowadzili na początku spotkania 2:0. Rywale mocniej zaatakowali w końcówce pierwszej połowy. W ciągu 120 sekund, między 16. a 17. minutą, Krimen zaliczył aż 4 gole. W drugiej połowie długo kibice nie oglądali bramek. Końcówka należała do piłkarzy z Pilczyna, którzy odnieśli trzecie zwycięstwo z rzędu.

Gepard Wilga ? Krimen Pilczyn 3:9 (3:4)
Bramki: Kacper Szczepański 7?, Wojciech Parol 9?,18? (Gepard) - Michał Kępka 16?,30?, Wojciech Buhowicz 17? k.p., Mateusz Sadowski 17?, Kamil Michalczyk 17?,28?,29?,36?,39? (Krimen)
Zawodnik meczu: Kamil Michalczyk (Krimen)