poniedziałek, 30 września 2024 01:23

2. kolejka GLH: Weekend nowym liderem (video)

Do czterech ograniczyła się liczba niepokonanych drużyn w Gminnej Lidze Halowej po 2. serii spotkań. Remis w pierwszym meczu pogromem 17:1 powinszowali sobie zawodnicy Geparda Wilga. W meczu dwóch zespołów, które nie wygrały pierwszych spotkań zdecydowanie lepiej zagrał Krimen. Drużyna z Pilczyna po 20 minutach zapewniła sobie bezpieczną przewagę, którą utrzymała w drugiej połowie. Hatrick Wojciecha Buhowicza zapewnił mu tytuł zawodnika meczu.

Amatorzy Sośninka - Krimen Pilczyn 6:11 (1:7)
Bramki: Mateusz Paziewski 5?,13?, Wojciech Buhowicz 11?,35? k.p.,40? k.p., Dariusz Paziewski 9?, 17? K.p., Kamil Michalczyk 12?, Krzysztof Kwaśniak 2?, Piotr Brzostowski 38?, Mateusz Sadowski 36? ( KRIMEN) - Michalik Paweł 8?, 23?, Miłkowski Paweł 22?,36?, Piotr Nowaciński 32?,38? (AMATORZY)
Zawodnik meczu: Wojciech Buhowicz (Krimen)

W kolejnym spotkaniu zespołów bez wygranej nie zabrakło emocji. Po szybkim meczu Wisła z Podwierzbia pokonała Młodych Wilków z Łaskarzew 9:6. Bohaterem spotkania Damian Krupa, który pięciokrotnie wpisał się na listę strzelców.

Młode Wilki Łaskarzew ? Wisła Podwierzbie 6:9 (2:3)
Bramki: Kisiel Sebastian 15?,24?,26?,36?, Filip Korycki 18?, Arkadiusz Korycki 40? (MŁODE) - Damian Krupa 18?,20?,21?,24?,40?, Damian Baran 19?,36?, Dariusz Pogoda 33?,35? (WISŁA)
Zawodnik meczu: Damian Krupa (Wisła)

Skazani na porażkę zawodnicy Motoru Leokadia długo dotrzymywali tempa faworyzowanej ekipie Weekendu. Druga połowa pokazała, że doświadczenie i kondycja to klucz do sukcesu w rozgrywkach na hali.

Weekend Łaskarzew - Motor Leokadia 8:3 (4:3)
Bramki: Hubert Świder 4?, Sebastian Kaczyński 9?,28?,30?,33?, Mateusz Mikulski 14?, Sebastian Papiernik 15?, Kamil Kurach 27? (WEEKEND) - Rafał Rutkowski 17?,23?, Tomasz Paciorek24?, (LEOKADIA)
Zawodnik meczu: Sebastian Kaczyński (Weekend)

Drugie 20 minut było także decydujące o pojedynku Dueltechu z Top Team. Obie drużyny wysoko wygrały na inaugurację. W bezpośrednim pojedynku pokazały, że będą liczyły się w ostatecznej klasyfikacji.

Dualtech- Top Team Wola Rowska 7:4 (3:2)
Bramki: Mateusz Grzegrzółka 7?,15?,  Dominik Cichecki 10?, Wojciech Sterna 23?, 26?,38?, Tomasz Grzegrzółka 40?,  (DUALTECH) - Patryk Janisiewicz 12?, Balas Kamil 17?, Dominik Alot 22?, Artur Balas 24? (TOP TEAM WOLA ROWSKA)
Zawodnik meczu: Mateusz Grzegrzółka (Dualtech)

W tym meczu do przerwy kibice przecierali oczy ze zdumienia. Debiutancki z Dąbrowy wygrywali do przerwy z Imprezą Sośninka 3:2. Mieszanka doświadczenia byłych ligowych graczy z młodością długo grała jak równy z równym przeciwko graczom A-Klasowego Snajpera. Po zmianie stron Husaria nie wytrzymała tempa co skutkowało kolejnymi bramkami Imprezy.

Impreza Sośninka  ? Husaria Dąbrowa 9:3 (2:3)
Bramki: Dariusz Zając 2?, 5?,35?, Grzegorz Korycki 21?, 22?, 40?P, Adrian Szarek 28?, 37?, Tomasz Jarzyna 30;  (IMPREZA) - Karol Płatek 3?, Arkadiusz Wojdat 14?, Mateusz Korycki 19?, (HUSARIA)
Zawodnik meczu: Dariusz Zając (Impreza)

Aż 17:1 to wynik meczu między Gepardem a Ave. Goście z Wilgi do Dąbrowy przyjechali z szeroka ławką, co pozwoliło na częste rotacje w składzie. Już po sześciu minutach Wojciech Parol skompletował hat-tricka, a reszty piłkarskiego ?dzieła zniszczenia? dopełnili jego koledzy z Amura. Zawodnikiem meczu został Michał Strzeżek (4 bramki i 5 asyst). Na uwagę zasługuje także postawa bramkarza zwycięzców. Daniel Fic oprócz znakomitych obron popisał się także dwoma bramkami z rzutów wolnych i asystą.

Ave Krzywda ? Gepad Wilga 1:17 (1:6)
Bramki: Daniel Poświata 13?(AVE) - Wojciech Parol 2?,3?,6?;Kacper Szczepański 20?, 23?, Daniel Fic 15?,25?, Michał Strzeżek 9?,22?,36?,39;Bartłomiej Winek 22?,37?,38?,38?,40?,Przemysław Głowala 31?,  (GEPARD)
Zawodnik meczu: Michał Strzeżek (Gepard)

Dobrze nastrojone celowniki mają zawodnicy Celu Helenów. Obrońcy tytułu po raz drugi zdobyli w meczu 8 goli. Jednak bohaterem spotkania nie został zawodnik z pola, a bramkarza. Kilka znakomitych obron Łukasza Żurawia zapewniły Celowi trzy punkty, a jemu samemu tytuł gracza kolejki.

Granaty Łaskarzew ? Cel KS-System Helenów 5:8 (0:4)
Bramki: Cezary Józwicki 26?,35?, ; Mateusz Jóźwicki 27?,36?,  Piotr Jaworski (GRANATY) - Konrad Czyżewski 6?,;Marcin Wiśnioch 14?kp,40?; Grzegorz Moczulski 17?,31?, Wojtek Borkowski 18?kp, Michał Wiśnioch 21?; Samobójcza 34?, (CEL)
Zawodnik meczu: Łukasz Żuraw (Cel)