niedziela, 29 września 2024 23:22

Rekordy i medale w Radomiu

Stowarzyszenie ?Biegiem Radom? oraz MOSiR w Radomiu były organizatorem  imprezy biegowej ?VIII Maratonu Trzeźwości?. W niedzielnych zawodach z powodzeniem wystartowali biegacze z naszego powiatu. Na szczególne wyróżnienie zasługuje  Sylwia Głowala, która nie tylko zwyciężyła w biegu półmaratońskim (21 km 97,5 m) w kategorii kobiet, ale rezultatem 1 godz. 35 min 27s poprawiła dotychczasowy rekord Agnieszki Latuszek (Truchtacz Garwolin), który został ustanowiony w tym roku i wynosił 1.50.30s. Sylwia wyprzedziła Karolinę Waśniewską z Radomia o ponad 3 minuty.

Bardzo dobrze spisał się również brat Sylwii, Robert, który prezentuje w drugiej części sezonu bardzo dobrą formę. W pięknym stylu zajął pierwsze miejsce w minimaratonie (4km 219.5m) i wynikiem 12min 57s ustanowił nieoficjalny rekord powiatu na tym dystansie. Na wysokim, czwartym miejscu  w tym biegu, został sklasyfikowany inny zawodnik Wilgi, 16-letni Mateusz Kondej ? 13.50s.

Na tym samym dystansie, ale w  kategorii kobiet, ?na pudle? stanęły również nasze młode biegaczki 13-letnia Klaudia Gałązka - drugie miejsce (18min 10 s) i 14-letnia Katarzyna Latuszek trzecie miejsce (18.17s). Wynik Klaudii jest również nowym, nieoficjalnym rekordem kobiet na tym nietypowym dystansie.

Nasi zawodnicy otrzymali z rąk organizatorów pamiątkowe puchary i medale. W biegu maratońskim wystąpili inni reprezentanci naszego powiatu. Jakub Błędowski z Woli Rębkowskiej zajął 35. miejsce ? czas 3.44.44s, a Michał Łubian z Garwolina był 55 z wynikiem 3.57.35s. Najbliższą imprezą biegową, w której wystąpią  zwolennicy biegów długich z powiatu garwolińskiego, będzie Warszawski Bieg Niepodległości (11 listopada).