niedziela, 29 września 2024 21:30

Dziurawa obrona Wilgi

Trzecią z rzędu porażkę odniosła Wilga Garwolin. W tym razem GKS uległ Józefovii Józefów 1:4 w meczu 13. kolejki IV ligi. W kolejnym meczu zespół Marka Krawczyka stracił cztery bramki. Sobotni mecz idealnie ułożył się dla gospodarzy. Józefovia objęła prowadzenie już w 3. minucie gry. Napór miejscowych, mimo prowadzenia, trwał nadal. Kolejne gole Wilga straciła w 37. i 43. minucie. Goście musieli wyjmować piłkę z siatki po okresie gry, w którym dłużej utrzymywali się przy piłce. W ostatnich minutach pierwszej części gry najlepszą okazję dla przyjezdnych zmarnował Bartłomiej Sitarek. Piłka po jego strzale trafiła w słupek.

- Po przerwie widać było, że Józefovię bardzo dużo kosztowała pierwsza połowa. My przewagę udokumentowaliśmy bramką w 57. minucie Sebastiana Papiernika, który wykorzystał prostopadłe podanie ? relacjonuje trener Wilgi Marek Krawczyk.

10 minut po zdobyciu gola, bliski trafienia kontaktowego był wprowadzony z ławki Paweł Pyra. Młody napastnik wyszedł na dogodną sytuację. Będąc w sytuacji sam na sam z bramkarzem rywala utrudnił sobie zagranie, dryblując w bok pola karnego. Strzał z ostrego kąta minął bramkę gospodarzy.

Starania GKS o kolejne bramki zespół z Józefowa przystopował 4. golem, strzelonym po kontrze na kwadrans przed końcem. Mimo asysty trzech obrońców, Wilgi długie podanie trafiło do rywala, który pokonał Łukasza Mariaka.

Porażka pod Warszawą była dla drużyny z Garwolina trzecią z rzędu. W drugim kolejnym meczu GKS stracił cztery bramki. ? Po meczu z Orłem Wierzbica (2:4 ? przyp. red. ) myślałem, że to przypadek, ale utrata w następnym meczu ponownie tyle bramek, oznacza problem. Gramy tragicznie w obronie. Mamy tydzień na zdecydowaną poprawę gry w tej formacji ? komentuje trener Krawczyk.

W meczu 13. kolejki z powodu żółtych kartek nie mógł zagrać Michał Kępka. Choroba wyeliminowała z gry Piotra Talara, a sprawy losowe Arkadiusza Zalewskiego.

W niedzielę o godz. 15 Wilga podejmie Energię Kozienicę.

Józefovia Józefów ? Wilga Garwolin 4:1 (3:0)
Bramka dla Wilgi: Sebastian Papiernik
Wilga: Mariak, Mianowski, Korgul, Świder, Szczęśniak, Papiernik (Pyra), B. Kowalski, K. Kowalski (Gac), Puciłowski, Trojanek (Wachnicki), Sitarek.