niedziela, 29 września 2024 21:29

Nie pokazał czerwonej kartki za dwie żółte. Będzie sędziował mecze...

Kibice ostatniego meczu Wilgi Garwolin bardziej niż słabą grę gospodarzy zapamiętali postawę sędziego. Michałowi Godlewskiemu dostało się za katastrofalny błąd, którego dopuścił się podczas niedzielnego spotkania. Arbiter w najbliższy weekend będzie rozjemcą w ligach juniorów i orlików. Sędzia pochodzący z Małkinii od początku sezonu regularnie był przydzielany do meczów IV ligi, zarówno grupy południowej jak i północnej. Ostatnie ?wyczyny? prawdopodobnie srogo ocenił związkowy obserwator oraz Wydział Sędziowski Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej.

Jak dowiadujemy się z rozpiski obsad na weekendowe mecze na Mazowszu, Michał Godlewski (na zdjęciu) będzie sędziował mecze w Radzyminie (liga juniorów młodszych U16) oraz w Wyszkowie (liga orlików U11). Taki spadek sędziowania w poziomach rozgrywek w ciągu zaledwie kilku dni, nie jest z pewnością nagrodą za niedzielną postawę.

Przypomnijmy, że tuż przed końcem pierwszej połowy Michał Godlewski pokazał drugą żółtą kartkę zawodnikowi Orła Wierzbicy. Arbiter pozwolił na kontynuowanie gry, nie pokazując wcześniej czerwonego kartonika. Wykorzystał to sztab szkoleniowy Orła, który po chwili zmienił gracza z nr 4, na co pozwolił sędzia boczny. Mimo przyznania się w przerwie meczu do błędu, zmiana nie została cofnięta, a goście spotkanie w Garwolinie kończyli w komplecie. GKS przegrał ten mecz 2:4.