niedziela, 29 września 2024 21:25

Wilga Garwolin i Zryw Sobolew wygrywają w pucharach

Dwie drużyny z powiatu garwolińskiego zostały na placu boju w rozgrywkach okręgowego Pucharu Polski. W środowych meczach Wilga Garwolin pokonała Józefovię II Józefów 4:0, a Zryw Sobolew rozgromił Wokasa Łosice 7:1. Sobolewianie wygrali aż 7:1 na boisku amatorskiej drużyny spod Siedlec. Festiwal strzelecki rozpoczął już w 2. minucie Michał Wiśnioch, który spotkanie zakończył z dwoma trafieniami na koncie. Podobnego wyczynu dokonali Wojciech Kazimierak i Mateusz Nakonieczny. Na listę strzelców wpisał się także Piotr Pawlik.

W półfinale rozgrywek na szczeblu Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Siedlcach rywalem podopiecznych Andrzeja Goliszewskiego będą IV-ligowi Czarni Węgrów. W drugiej parze zmierzą się zespoły ŁKS Łochów (LO) i Pogoni II Siedlce (IV liga). Oba mecze 9 października o godz. 15.30.

Wokas Łosice ? Zryw Sobolew 1:7
Bramki dla Zrywu: Michał Wiśnioch 2, Wojciech Kazimierak 2, Mateusz Nakonieczny 2, Piotr Pawlik

W przeciwieństwie do poprzedniego sezonu, tym razem Wilga Garwolin nie odpuściła rozgrywek pucharowych. Wczoraj podopieczni Marka Krawczyka zagrali w Józefowie z A-Klasowymi rezerwami ligowego rywala Józefovii. Mecz od początku obfitował w wiele ostrych starć. ? My podeszliśmy do meczu jak do mocniejszego treningu, nie wiem skąd w rywalach było tyle chęci do ostrej gry ? mówi trener Wilgi.

Prowadzenie gościom dał w 30. minucie Marcin Makulec, który wykorzystał prostopadłe podanie Łukasza Puciłowskiego. Pięć minut przed końcem pierwszej połowy za dwie żółte kartki boisko opuścił Piotr Talar. W przerwie szkoleniowiec Wilgi dokonał czterech zmian. Nie minął kwadrans drugiej połowy, a siły na boisku się wyrównały. W ciągu kilkudziesięciu sekund dwie żółte kartki zobaczył zawodnik Józefovii II. W 70. minucie na boisku było tylko 19 zawodników. Za uderzenie łokciem Kacpra Kowalskiego czerwień zobaczył gracz gospodarzy.

Mająca zdecydowaną przewagę Wilga kolejne bramki strzeliła dopiero grając w liczebnej przewadze. Na 2:0 podwyższył pięknym strzałem z 20. metrów w okienko bramki Łukasz Puciłowski. Kolejnego gola zdobył Bartłomiej Sitarek. Wynik ustalił ?Magi? Makulec.

Do Józefowa nie pojechali wracający do pełni zdrowia Michał Kępka i Sebastian Papiernik. Obaj będą do dyspozycji trenera w niedzielnym ligowym meczu z Orłem Wierzbica (godz. 15). Na skrzydle zagrał Adrian Rzęsiewicz z zespołu rezerw.

Jutro GKS pozna rywala w 1/8 finału PP na szczeblu Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej. Mecz 9 października o godz. 15.30.

Józefovia II Józefów ? Wilga Garwolin 0:4 (0:1)
Bramki: Marcin Makulec 2, Łukasz Puciłowski, Bartłomiej Sitarek
Wilga: Mariak, Talar, Korgul, Świder, Szczęśniak, Rzęsiewicz (Trojanek), Parzyszek (K. Kowalski), Gac (B. Kowalski), Puciłowski, Makulec, Pyra (Sitarek).