niedziela, 29 września 2024 21:30

Badminton: Wysoka forma po wakacjach

Na pierwsze zawody po wakacyjnej przerwie wyjechali w weekend zawodnicy MKS Garwolin. Seniorzy rywalizowali w Zgierzu, a dzieci w Konstancinie-Jeziornej. Z Krajowego Turnieju Seniorów rozgrywanego pod Łodzią, zawodnicy garwolińskiego klubu zdobyli pięć medali. Dwa krążki zdobyła Maria Brzeźnicka, która wygrała grę pojedynczą kategorii +40, a w deblu była druga, grając z Agnieszką Brojek. Po srebro sięgnął także Leopold Tukendorf w singlu kategorii +65. Trzeci wśród zawodników powyżej 40. roku życia był Andrzej Dadas, który drugi brąz wywalczył w deblu kategorii +30. Boiskowym partnerem zawodnika MKS był Łukasz Szmel z Warszawy.

W Konstancinie-Jeziornej w niedzielę rywalizowali najmłodsi adepci badmintona. Wśród uczniów klas I-III wygrał Marcel Piotrowski. W gronie uczniów klas IV-VI druga była Elżbieta Przybysz, a trzecia Martyna Juś. Wśród chłopców tej kategorii tuż za podium uplasował się Radosław Przybysz.