niedziela, 29 września 2024 19:28

Bartosz Przybysz wicemistrzem Polski!

Bartosz Przybysz został w Radomiu wicemistrzem Polski młodzików w biegu na 1000 metrów. Zawodnik Wilgi Garwolin został 16. medalistą krajowego czempionatu w historii startów sportowców GKS. Dołączył m.in. do olimpijczyka z Sydney Olgierda Stańskiego. Mistrzostwa Polski Młodzików, zwane Małym Memoriałem Janusza Kusocińskiego, odbyły się w weekend na stadionie Broni Radom. W zawodach wzięło udział ponad 700 młodych lekkoatletów z całej Polski (roczniki 1998-1999) wyłonionych w drodze eliminacji.  Przenikliwe zimno (zaledwie ok. 6 stopni Celsjusza) i przesiąknięty wodą tartan nie pozwalały na uzyskanie rekordowych wyników.

Awans na zawody uzyskała trójka podopiecznych Wilgi Garwolin. Rewelacyjnie spisał się na dystansie 1000 m Bartosz Przybysz (na zdjęciu pierwszy z lewej). Nastolatek po fantastycznym finiszu wywalczył srebrny medal i tytuł wicemistrza Polski młodzików. - Warto dodać, że kilka metrów przed metą odepchnął Bartka wyprzedzany biegacz Talexu Borzytuchom Leszek Ginter i nasz zawodnik z trudem utrzymał równowagę. A była szansa na złoty medal, gdyż do zwycięstwa zabrakło mojemu podopiecznemu zaledwie 0,49 sekundy.  Leszek Ginter został upomniany przez sędziów żółtą kartką ? komentuje trener lekkoatletów Wilgi Stanisław Buszta. Bieg wygrał Patryk Sieradzki (Zawisza Bydgoszcz) z czasem 2,41:95 s przed Bartkiem ? 2,42:44 s i Ginterem ? 2,42:55 s.

- Bartek w pełni zasłużył sobie na tak wysokie miejsce w kraju. Trenuje intensywnie pięć razy w tygodniu. Poza tym doskonale łączy sport z nauką (średnia powyżej 5,5). Obecnie jest uczniem III klasy Gimnazjum im. K. C. Norwida w Garwolinie ? uzupełnia trener.

Medal Bartosza Przybysza jest 16. krążkiem zdobytym przez zawodników Wilgi w Mistrzostwach Polski. Pozostałe medale zdobywali Małgorzata Siwak (wielobój), Katarzyna Plesińska (siedmiobój)-  2 medale, Anna Galas (siedmiobój) ? 2 medale, Danuta Puszkiel (skok wzwyż i siedmiobój) ? 2 medale, Sławomir Miernicki (pchnięcie kulą, rzut dyskiem) - 2 medale, Stefan Kiczko (skok wzwyż), Kazimierz Zięcina (skok wzwyż) po jednym medalu. W gronie medalistów jest także olimpijczyk z Sydney, dyskobol Olgierd Stański ? 4 medale.

W zawodach w Radomiu startowali jeszcze- przeziębiona Katarzyna Szczegot, która w biegu na 1000 m zajęła wysokie 13. miejsce oraz Damian Lada (300 m) ? 22. miejsce.