niedziela, 29 września 2024 19:27

Pierwsza wygrana piłkarek Wilgi

Do trzeciego ligowego meczu czekały piłkarki Wilgi Garwolin z pierwszym w historii zwycięstwem w spotkaniu o punkty. W Warszawie GKS pokonał tamtejszy Marysin 3:2 (2:2) w 4. kolejce mazowieckiej III ligi. Początek dzisiejszego meczu nie zwiastował zwycięstwa. Między 10. a 15 minutą Wilga straciła dwie bramki po oskrzydlających akacjach rywalek i wrzutkach w pole karne. ? W ostatnich 10 minutach pierwszej połowy udało nam się uspokoić grę. W tym czasie strzeliliśmy dwie bramki. Najpierw z 16. metra precyzyjnym strzałem popisała się Karolina Wojtecka. Gola na 2:2 strzeliła Paulina Kalińska po krzyżowym podaniu za plecy obrończyń ? relacjonuje trener piłkarek z Garwolina Marcin Żak.

Po przerwie żadnej z drużyn nie udało się osiągnąć większej przewagi. Z chaotycznej gry zawodniczki Marysina i Wilgi stworzyły po jednej okazji. Żadna nie zakończyła się golem. Dopiero w 76. minucie, na cztery minuty przed końcem, GKS zadał decydujący piłkarski cios. Strzał Wioletty Latuszek dobiła Aleksandra Żach.

Mimo pierwszego zwycięstwa, trener Żak nie jest do końca zadowolony z gry swoich podopiecznych. ? Zagraliśmy najsłabszy mecz w sezonie pod względem organizacji gry. Na tego przeciwnika, który prezentował się naprawdę dobrze, to wystarczyło ? podsumował szkoleniowiec GKS.

Następny mecz w ramach 5. kolejki mazowieckiej III ligi Wilga zagra u siebie z DAF Płońsk (5-6 października).

Marysin Warszawa ? Wilga Garwolin 2:3 (2:2)
Bramki dla Wilgi: Karolina Wojtecka, Paulina Kalińska, Aleksandra Żach