niedziela, 29 września 2024 19:27

Wilga miała lidera na talerzu

Pierwszą porażkę w sezonie zanotowała Wilga Garwolin. W meczu 7. kolejki IV ligi GKS uległ Pogoni II Siedlce 1:2 (1:1). Po raz kolejny zawodnicy Marka Krawczyka tracili bramki grając w liczebnej przewadze. Dzisiejszy mecz z liderem zaczął się tak samo jak środowe spotkanie z Drukarzem Warszawa. Już w 3. minucie wychodzącego na czystą pozycję Łukasza Puciłowskiego nieprzepisowo zatrzymywał Wiktor Lach. Faul skrzydłowego nastąpił w polu karnym, więc sędzia wskazał na wapno. Jedenastkę pewnie wykorzystał Hubert Świder, który w taki sam sposób zdobył bramkę w środę.

- Wszystko po tej bramce układało się po naszej myśli. Pogoń nastawiła się na kontry, mając z przodu dwóch szybkich zawodników. Niestety nie potrafiliśmy tego wykorzystać, stwarzając przed przerwą jeszcze kilka sytuacji ? relacjonuje trener Marek Krawczyk. Osłabionym gospodarzom sprzyjało szczęście. W 19. minucie strzał życia z 30 metrów oddał Piotr Krawczyk i było 1:1. Łukasz Mariak był bez szans.

Po zmianie stron obraz gry nie zmienił się. Nadal Wilga atakowała, a Pogoń skupiała się na defensywie. Po raz kolejny w GKS zawiodło konstruowanie akcji w ataku pozycyjnym. Gospodarze w drugich 45 minutach oddali zaledwie dwa strzały na bramkę. Niestety to z 68. minuty było celne. W pozornie niegroźnej sytuacji fatalnie zachował się bramkarz przyjezdnych. Mariak po lekkim strzale z rzutu wolnego wypluł piłkę przed siebie, a na futbolówkę czekał już Cezary Demianiuk.

- Mieliśmy jeszcze dwie okazje Puciłowskiego i Talara, ale nie udało się strzelić gola choćby na remis. Mecz był klasycznym biciem głową w mur. Ta porażka boli ? podsumowuje trener Krawczyk.

Dla Wilgi była to pierwsza porażka w sezonie. W 8. kolejce GKS zmierzy się z niżej notowaną Spartą Jazgarzew. Spotkanie nietypowo jak na gry przy Sportowej w sobotę o godz. 11. Kilka godzin później sakramentalne tak powie obrońca Wilgi Karol Zawadka.

Pogoń II Siedlce ? Wilga Garwolin 2:1 (1:1)
Bramka dla Wilgi: Hubert Świder (karny)
Wilga: Mariak, Talar, Korgul, Świder, Szczęśniak (Wachnicki), Baranowski (Papiernik), B. Kowalski, K. Kowalski (Parzyszek), Puciłowski, Zalewski, Kępka.