Na wyróżnienie w kategorii kultura i sztuka zasłużył zespół ludowy Iwowianki z Iwowego w gminie Borowie. Gospodarstwo Rolne w Miętnem sp. z o.o. to laureat w dziedzinie rolnictwo i ochrona środowiska. Za działalność społeczną tytuł przyznano wicestaroście Stefanowi Gorze, który jest także prezesem Zarządu Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Garwolinie. Pośmiertnie tytuł przyznano Adamowi Boguszowi w dziedzinie działalność samorządowa. Statuetkę odebrała córka.
- Wszyscy ci dołączą do sporej już grupy osób, która stale przyczynia się do rozwoju naszego powiatu - zaznaczał starosta Marek Chciałowski.
Tradycyjnie wyróżnienia najbardziej zasłużonym dla miasta przyznał burmistrz. - Wyróżnienia są dla osób i firm, które wnoszą coś w życie Garwolina. Mamy tutaj osoby z różnych sfer. Jest pani poseł czy pan podróżnik. Są także przedsiębiorcy, tacy jak Krzysztof Wielgosz, którzy pomagają miastu w ekstremalnych sytuacjach ? mówił Tadeusz Mikulski. ? Składam wszystkim wyrazy uznania i podziękowań za promowanie miasta ? dodał.
W tym roku przyznano dziewięć wyróżnień. Za wspieranie miasta z areny sejmowej podziękowania odebrała poseł Stanisława Prządka. Zachowanie bezcennych zdjęć z dziejów miasta doceniono u Barbary Witczak-Witaczyńskiej. Lekarz Hannę Stefańska-Baran wyróżniono za długoletnie leczenie najmłodszych mieszkańców oraz działalność społeczną w Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom i harcerstwie.
W gronie wyróżnionych są dwa przedsiębiorstwa, które prężnie działają na terenie nie tylko Garwolina - Meliorant Tadeusza Zająca oraz firma transportowa Krzysztofa Wielgosza. Pamiątkową paterę odebrali także trener siatkówki Edmund Kopyść, rzeźbiarz Roman Wachłaczenko, podróżnik Jan Szamryk oraz długoletni nauczyciel języka angielskiego Edward Frąckiewicz.
łk
Napisz komentarz
Komentarze