Jak podkreśla dyrektor, pomysł na stworzenie takie widowiska kiełkował przez lata. - Kilka takich instalacji, ale w kościele, już robiłem. Trzeba byłoby cofnąć się do czasów ks. Żar-skiego i Banasiuka. Teraz mamy możliwości przestrzenne na Zarzeczu, gdyż wzgórze przy kwadracie można wykorzystać jako Golgotę a zmieniło się dużo w moim życiu, jeśli chodzi o czas i dostęp do ludzi, którzy chcieliby taki projekt zrealizować. Czyż można było przegapić taką okazję realizacji pomysłu i odwołania się do obrony krzyża, gdy mamy czas przygotowań do Świąt Zmartwychwstania? ? tłumaczy Zdzisław Majewski.
Wspólny projekt w słusznej sprawie
Praca nad spektaklem rozpoczęła się już w listopadzie. Po wielu rozmowach powstał scena-riusz i już na wstępie, gdy jego autor Jerzy Rusak przedstawił go młodzieży, okazało się, że liczna chętnych jest tak duża, że trzeba było zwiększyć liczbę statystów (tłum, niewolnicy). - Mam ogromną satysfakcję, ze zgodził się gościnnie wystąpić Chór Miasta Garwolina. Chór zaśpiewa dwie pieśni do rozważań stacji XIII i XIV. Tu wyrazy wdzięczności, które składam na ręce pana Radosława Mitury ? dodaje dyrektor.
W przygotowanie spektaklu zaangażowane jest nie tylko społeczność szkolna, ale wiele innych instytucji i firm. 20 kostiumów przywiezionych z Warszawy sfinansuje dwóch sponsorów, nagłośnienie i oświetlenie zrealizuje firma spod Garwolina, zasilanie przejmie ?miasto? a trzy monumentalne krzyże zrobi znana firma garwolińska. O przedsięwzięciu poinformuje na ulotkach jeszcze większa firma drukarska działająca pod Garwolinem i w Garwolinie. - Ktoś może się zdziwić dlaczego nie wymieniam wprost tych firm. Każdy z udziałowców ze względu na cel projektu zaangażował się charytatywnie jednocześnie zastrzegając się, aby nie wymieniać ich z imienia, nazwiska i nazwy ? odpowiada Zdzisław Majewski.
Misterium odbędzie się w Niedzielę Palmową na zakończenie drogi krzyżowej, która wyjdzie z Parafii Przemienienia po mszy wieczorowej i podąży w stronę Zarzecza.
jd
Napisz komentarz
Komentarze