Sekretarz miasta Cezary Tudek odczytał akt nadania praw miejskich, a następnie burmistrz Marzena Świeczak złożyła życzenia miastu i jego mieszkańcom, a także odczytała list skierowany do przyszłych pokoleń. Ta wiadomość do potomnych została złożona w specjalnie przygotowanej kapsule czasu, w której znalazły się także inne przedmioty przekazane przez instytucje publiczne, firmy prywatne, stowarzyszenia. Kapsuła została zamknięta i zamurowana, a na wieku widnieje instrukcja, by otworzyć ją w 2123 roku.
Na Skwerze Solidarności odsłonięto także wczoraj pamiątkową tablicy, a także tabliczki informujące o tym, że główna aleja skweru otrzymała nazwę: Aleja 600-lecia miasta Garwolina. W części artystycznej publiczność miała okazję wysłuchać koncertu światowej sławy śpiewaka operowego pochodzącego z Garwolina - Andrzeja Głowienki, a także zobaczyć przygotowany przez Klub Seniora działający przy Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie pokaz tańca dworskiego w specjalnie uszytych na tę okazję strojach. Urodziny miasta nie mogły się także obyć bez tortu.
W uroczystościach wzięło udział wielu zaproszonych gości. Życzenia Garwolinowi złożyli posłowie: Iwona Kurowska, Kamila Gasiuk-Pichowicz, Teresa Wargocka, Grzegorz Woźniak i Czesław Mroczek, Stanisława Prządka oraz wicestarosta powiatu garwolińskiego Marek Ziędalski.
Z okazji 600-lecia miasta dzisiaj wieczorem na terenach przy zbiorniku odbędzie się bieg "600 km na 600 lat Garwolina". Jutro Centrum Sportu-Kultury w Garwolinie zaprasza na piknik historyczny w klimacie średniowiecznym, a w niedzielę parafia Przemieniania Pańskiego - na Festyn św. Anny.
jd
Napisz komentarz
Komentarze