niedziela, 20 października 2024 22:08

Wilga przegrywa w deszczową majówkę

Drugi z rzędu mecz w forBet IV lidze przegrała Wilga Garwolin. W 26. kolejce GKS musiał uznać wyższość drużyny z Raszyna. Przez drugą połowę gospodarze grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Filipa Gaca. Do Garwolina przyjechała dzisiaj drużyna z Raszyna, która ma ostatnio dobrą passę, mając na rozkładzie wyżej notowane zespoły z Troszyna i Warszawy. Wilga chciała wrócić na punktową ścieżkę po wyjazdowej porażce z KS Troszyn.

Pierwszy kwadrans to optyczna przewaga Wilgi, ale nie przełożyło się to na zagrożenie pod bramką gości. Później do głosu doszli przyjezdni. W 18. bardzo dobrze strzał  Arkadiusza Drapsy obronił Jakub Bieliński. 10 minut później strzał Przemysława Ilczuka został zablokowany przez obrońcę GKS. Chwilę później w środek bramki uderzał Kamil Hernik, a w 32. minucie w dobrej sytuacji chybił Tomasz Pietrzak.

W doliczonym czasie gry Filip Gac popisał się bezmyślnym zachowaniem. Po gwizdku kopnął piłkę poza boisko i po chwili zobaczył drugą żółtą kartkę. Nie był to udany powrót obrońcy, który wrócił do składu po pięciotygodniowej przerwie spowodowanej kontuzją.

Osłabiona Wilga po zmianie stron mogła wyjść na prowadzenie. W 49. wydaje się, że błąd popełnił sędzia spotkania, który nie odgwizdał faulu na Sebastianie Papierniku w polu karnym. Po upływie 120 sekund szarża Drapsy po drugiej stronie boiska zakończyła się golem dla zespołu z Raszyna.

W kolejnych minutach kibice, w strugach deszczu, oglądali otwarte spotkanie. Kilka okazji na podwyższenie prowadzenia nie zakończyły się golem dla KS Raszyn, dzięki świetnym interwencjom Bielińskiego. Wilga zdobyła gola wyrównującego, ale sędzia, przy dużym sprzeciwie gospodarzy, nie uznał trafienia Jakuba Wągrodzkiego. Arbiter dopatrzył się faulu rezerwowego na bramkarzu gości.

- Wiedzieliśmy, że to ważny mecz. Nie możemy popełniać takich błędów jak w pierwszej połowie i łapać takich głupich kartek. W drugiej połowie dziękuję chłopakom za starania, ale było za mało jakości  - skomentował trener GKS Karol Zawadka.

Za tydzień, także w Garwolinie (godz. 17.30) Wilga zagra z Hutnikiem Warszawa, z którym wygrała jesienią 4:2.

Wilga Garwolin – KS Raszyn 0:1 (0:0)
Bramka: 51` Arkadiusz Drapsa
Czerwona kartka dla Wilgi: 45` Filip Gac (za drugą żółtą)
Wilga: Bieliński, Gac, Kozikowski, Szulc, Grzegorczyk (75` Shakurau), Kowalski (85` Domarecki), Piesio (57` Wągrodzki), Wójcik, S. Papiernik, Trukhan (62` Paszkowski), Jarek (46` Rudzki).

Wojtek63 11.05.2023 05:41
Zastanawiam się co jest przyczyną tego, że zupełnie przyzwoicie grająca wcześniej Wilga II Garwolin przegrała 5 kolejnych spotkań tracąc w nich aż 29 bramek. Po 18 kolejkach Wilga miała następujący bilans: 8 miejsce, 27 pkt. (8-3-7), br. 43-44. Strata do miejsca piątego:3 punkty. W następnych 6 meczach Wildze dopisano tylko 3 punkty za walkower z wycofanym Startem Otwock. Ostatnie rezultaty Wilgi: 0:4, 4:7, 3:6, 3:4 i 2:8. Wynikiem tego Wilga z bilansem 24 mecze, 30 pkt. (9-3-12), br. 58-73 zajmuje 12 miejsce z drugą najgorszą obroną w grupie i stratą 11 punktów do miejsca piątego. Trzy najgorsze defensywy w grupie: 1. Victoria II Sulejówek- 83 stracone bramki 2. Wilga II Garwolin- 73 3. Start Otwock (wycofany z rozgrywek)- 72 Wygląda to tak, jakby wszyscy zawodnicy Wilgi grali w linii ataku, a w bramce wisiał przysłowiowy ręcznik. 5 rozegranych meczów ZERO zdobytych punktów, bramki 12-29. Co gorsza wygląda to na ekspresowy bieg wsteczny do… A Klasy !

Wojtek63 11.05.2023 05:15
Oto wyniki i miejsce w tabeli Wilgi II Garwolin i drużyn powiatu garwolińskiego po środowej (10. 05) kolejce spotkań: LO Warszawa gr. I KS Łomianki- Wilga II Garwolin 8:2 (3:1). (11) Bramki: KS Łomianki- 29, 35, 45, 46, 64, 68, 74 i 75 min gry. Wilga II- 14 i 69 min gry. Składy: b.d. LO Siedlce Orzeł Unin- Wilga Miastków 4:1 (3:0). Orzeł miejsce 1. Wilga M. K. miejsce 14. Bramki: b.d Czarni Węgrów- Sęp Żelechów 3:1 (0:0). (4) Bramki: Czarni- 71, 77 i 82 min. Sęp- 88 min. Wektra Zbuczyn- Hutnik Huta Czechy 2:3 (0:2). (10) Bramki: Wektra- 62, 68. Hutnik- 27, 45 i 87 (k) Zryw Sobolew- ULKS Gołąbek 3:3 (2:0). (12) Bramki: Zryw- 23, 32, 65. ULKS – 49, 78 i 86 min.

Wojtek63 08.05.2023 06:36
Oto wyniki i miejsce w tabeli Wilgi II Garwolin i drużyn powiatu garwolińskiego po ubiegłym weekendzie: LO Warszawa gr. I Wilga II Garwolin- Dąb Wieliszew 3:4 (0:4). (10) Bramki: Wilga II- Płatek 56, Domarecki 57 i Wojtaś 64 (k). Dąb- 6, 13, 15 i 43 (k). W 45 minucie Domarecki (Wilga) nie wykorzystał rzutu karnego. Składy: b.d. LO Siedlce Jastrząb Żeliszew- Orzeł Unin 1:1 (…). (1) Bramki: b.d. Sęp Żelechów- Watra Mrozy 0:4 (0:2). (4). Bramki: 8, 44, 52 i 60 min. Hutnik Huta Czechy- Zryw Sobolew 2:3 (…). Zryw miejsce 10. Hutnik miejsce 11. Bramki: b.d. Wilga Mistków Kość.- pauza. (14) A klasa Warszawa gr. II Marymont 1911 Warszawa- Promnik Łaskarzew 1:2 (1:1). (2) Bramki: Marymont 1911- b.d. Promnik 45 i b.d. Czerwona kartka- Promnik 55 min. Olimpia Warszawa- Orzeł Parysów 7:1 (2:1). (11) Bramki: Olimpia- 35, 45, 49, 53, 56, 59 i 75 min. Orzeł- 38 Wisła Maciejowice- AP EsKadra Warszawa 0:7 (…). (14). Bramki: b.d. A klasa Siedlce Wicher Sadowne- Promnik Gończyce 2:2 (1:1). (2) Bramki: Wicher- 7 i 47 min. Promnik- 30 i 90+2 min. B klasa Warszawa gr. II Amur Wilga- KS Glinianka 3:4 (1:2). (6) Bramki: Amur- 27, 56 i 90 min. Glinianka- 34, 36, 84 i 90+ min. AON Rembertów- KS Puznówka 1996... Wynik meczu b.d. (12)

Wojtek63 07.05.2023 07:24
Do Klubu 100 dołączył GKS Bełchatów po wyjazdowym zwycięstwie 5:0 (3:0) z Włókniarzem Żelów. Klub 100 na dzień 07.05.2023: Karkonosze Jelenia Góra 120-20 (Dolny Śląsk Zachód) Sokół Jerzmanowa 41-120 (Dolny Śląsk Zachód) Budowlani Lubsko 24-119 (Lubuskie) Jantar Ustka 24-108 (Pomorze) Polonia Środa Śląska 104-30 (Dolny Śląsk Zachód) GKS Bełchatów 102-17 (Łódzkie) Dla przypomnienia- do IV-ligowego „Klubu 100” należą zespoły, które w sezonie strzeliły lub straciły 100 i więcej goli. Jest to mój autorski pomysł, ale bez praw autorskich :-).

Wojtek63 07.05.2023 07:22
GKS Kowale wycofał się z rozgrywek pomorskiej IV ligi po 29 kolejce. Wtedy zajmował 16 miejsce w 20-sto zespołowej grupie z bilansem 29 meczów, 30 pkt. (8-6-15), br. 34-62. Przewaga GKS-u nad czterema ostatnimi zespołami wynosiła odpowiednio 3, 4, 10 i 25 pkt. Obecny sezon był dla GKS Kowale piątym kolejnym sezonem w IV lidze. Przyczyny wycofania nie są oficjalnie znane.

Konio 07.05.2023 06:45
Przegraliśmy mecz który ustawia nas w pozycji kandydata do walki o 13 miejsce być może ostatnie bezpieczne. Na szczęście przegrały swoje mecze zespoly z Ostrołęki Przasnysza i Starozrebow nasi rywale do walki o utrzymanie.Następny mecz z Hutnikiem który wygrał 7:1 z Przasnyszem ,aż nie chce myśleć co będzie w Garwolinie jak dalej ekipa z Bielan zachowa taką skuteczność.To cozrobil w tym meczu dobrze grający Gac miało fundamentalne konsekwencje dla przebiegu drugiej połowy, atletycznie zbudowani zawodnicy zespołu gości zdomkkowsli nas fizyczne gol byl tego konsekwencja.Sedziowanie na poziomie sksndalicznym Niemota w trykocie powinien po faulach podyktować dwa karne dla Wilgi ,przy sytuacji bodajże Wagrodzkiego przepisy stanowią, że jeżeli zawodnik jest w powietrzu i w chodzi w niego bramkarz to OPADAJAC NIE FAULUJE BRAMKARZA, mam nadzieję, że na kolegium MZPN prezes Mrugała zlozy protest i to dziecko z "okna zycia" nie będzie już krzywdzić kolejnych druzyn ,bo to skandsl ,tak sedziowac w IV lidze..Teraz kamyczek do ogródka trenera Zawadki ,czy Pspiernik jest na pewno w najwyższej formie ,pozwalającej mu grać cały mecz w podstawowym składzie śmiem wątpić,to samo Trukhan.Wyjscie bez Kiryla Schurakau i zdjęcie Jarka n początku drugiej połowy to moim zdaniem błąd.Jezeli gramy w 20 to przede wszystkim bronimy jednego punktu a co najwyżej liczymy na kontrę, jeżeli zdejmujemy szybkiego Jarka a zostawiamy Papiernika i Trukchana którzy są wolniejsi od Jarka to czegoś tu nie rozumiem.Tajemnicze było też zejście Piesia ,ale tu chyba chodziło żeby nie dostał drugiej żółtej kartki.Ressumujac oczywiście moim zdaniem głupie zachowanie Gaca plus błędy w ustawieniu zadecydowały o naszej porażce. Jeszcze mam jedno pytanie dlaczego na ławce nie było Obiego .Pozdrawiam !!!!konio

Wojtek63 06.05.2023 17:42
Jak w tytule. Forbuk (nazwa celowo zafałszowana) rządzi i dzieli. Kto ma przegrać ten przegrywa. Kto ma wygrać ten wygrywa. Nawet na pieprz...nym piątym poziomie rozgrywek !!! Kto wysoko obstawił wygraną Raszyna w Garwolinie ? Pociotek prezesa Forbuku ? To jest skandal pier...lony firmowany bez żadnego ale mazowiecką klikę piłki kopanej ! Pytania nasuwają się same: Kto wygrał kolejkę u buka ? Jakie były stawki u buka ? Kto spadnie z IV ligi ? Kto się utrzyma ? Są to pytania retoryczne. Wiadomo, że Wilga Garwolin i KS Raszyn utrzymają się w IV lidze. Dlatego taki wynik meczu. A kto spadnie ? Mimo wszystko MKS Przasnysz, Świt Staroźreby, Narew Ostrołęka, Escola Varsovia i Orzeł Baniocha. Tak zdecydował FORBUK !!! Skandaliczny KORUPCYJNY I POWIĄZANY MAFIJNYMI MACKAMI Z MAZOWIECKIM FUTBOLEM FORBUK !!!