sobota, 28 września 2024 05:16

Siatkarze Dwójki mistrzami regionu

Srebrny medal w kategorii klas IV-VI oraz złoty i srebrny wśród uczniów VII-VIII zdobyły drużyny Szkoły Podstawowej nr 2 w Garwolinie podczas Igrzysk Regionalnych w siatkówce. 18 kwietnia w hali SP 2 w Garwolinie odbył się finał rozgrywek regionalnych dla uczniów klas IV-VI. Pierwsze miejsce zajęli siatkarze SP Mrozy (pow. miński), którzy pokonali gospodarzy 2:0. W spotkaniu o trzecie miejsce SP Skórzec (pow. siedlecki) pokonał SP Górzno 2:0. Trenerem drużyny Dwójki jest Bartosz Soszka.

Dwa dni później przy al. Legionów rywalizowali najlepsi siatkarze regionu z klas VII-VIII. Zwycięstwo odnieśli gospodarze, którzy pokonali SP Ruda (pow. miński) 2:0 oraz SP 1 Siedlce 2:0. Drugie miejsce zajęli zawodnicy z Siedlec, którzy pokonali rówieśników z Rudy 2:0.

Zwycięzcy rozgrywek zagrają w Igrzyskach Wojewódzkich w Ostrołęce. Trenerem zespołu jest Edmund Kopyść. Skład złotych medalistów: Wiktor Rękawek, Jan Tudek, Jakub Kalinowski, Kacper Całka, Ignacy Góźdź, Maksymilian Afrykański, Szymon Kaliński, Bartosz Cabaj, Kacper Miszkurka.

21 kwietnia w Mińsku Mazowieckim odbył się finał siatkarek klas VII-VIII. Zwyciężyły zawodniczki  z Mińska Mazowieckiego pokonując SP 2 Garwolin i SP 8 Siedlce po 2:0. Uczennice dwójki (op. Edyta Afrykańska) zajęły drugie miejsce.