sobota, 28 września 2024 07:22

Ligowe zaległości na remis [wideo]

Bezbramkowy remis zanotowała Wilga Garwolin w zaległym meczu 18. kolejki forBet IV ligi. Po raz drugi w sezonie GKS podzielił się punktami z MKS Przasnysz. Pierwotnie rewanż z MKS miał zostać rozegrany 11 marca, ale na drodze stanęły warunki pogodowe i zły stan boiska przy Sportowej. Wilga przystępowała do dzisiejszego spotkania w roli faworyta.

Mecz pokazał, że spotkały się dwie równorzędne drużyny. Kibice zobaczyli 90 minut dobrego spotkania, w którym zabrakło jedynie bramek. W pierwszej połowie okazje do otwarcia wyniku miał w 8. minucie Sebastian Papiernik, ale jego strzał z ostrego kąta trafił w słupek. W odpowiedzi uderzał Marcin Bartosiewicz, ale został w ostatniej chwili zablokowany przez obrońcę Wilgi. Warto odnotować jeszcze sytuację z 38. minuty, kiedy po zagraniu Szulca Papiernik oddał mocny strzał, który pewnie złapał Michał Przychodzki.

Po zmianie stron padł gol dla MKS, ale ku zaskoczeniu nie tylko gości, sędzia uznał, że inny zawodnik gości, będący na spalonym, absorbował uwagę bramkarza gospodarzy. Najbliżej pokonania bramkarza rywali gospodarze byli w 67. minucie. Strzał rezerwowego Kiryła Shakurau odbił goalkeeper, a dobitka także Białorusina Andreia Trukhana była za lekka. Pięć minut później groźny strzał Sebastiana Grzegorczyka zablokował obrońca.

W sobotę o godz. 13 Wilga zagra przy Sportowej z Mszczonowianką Mszczonów (jesienią było 2:2).

Wypowiedź trenera GKS Karola Zawadki

Wilga Garwolin – MKS Przasnysz 0:0
Wilga: Bieliński, Grzegorczyk, Kozikowski, Szulc, S. Papiernik, Kowalski, Piesio, Wójcik, Alot (66`Rudzki), Jarek (66` Shakurau), Paszkowski (55` Trukhan).

Konio 21.04.2023 11:25
Był to mecz na wykrwawienie i oba zespoly obym co do Wilgi się mylił w sobotę zapłacą ogromną cenę.Wydatek energii byl tak ogromny, że w sobotę trener Zawadka będzie musiał chyba użyć płynów niczym czarownik z wioski Asteriksa i Obeliksa ,żeby nasi chłopcy mogli się w ogóle ruszać, ale to przed nami nie wiem czy zdobędzie taką recepturę, ale to przed nami.Sytuacja w grupie I III ligi jest taka ,że w IV lidze mazowieckiej zapanowała od 8 miejsca w dół desperacja ,zespoły walczą niczym we wspomnianej w tytule bitwie.Z III ligi spadnie na pewno jeden zespół z Mazowsza a najprawdopodobniej dwa a może się zdarzyć, że trzy ten ostatni wariant mało prawdopodobny ale już środkowy na spadek dwójki naszych reprezentantów jest mocno prawdopodobny.To oznacza ,że spadnie aż pięć zespołów to jest nie kamyczek ale GLAZ do ogródka MZPN.Jak to jest możliwe, że pszenno buraczany region Lubelski ma dwie grupy i potem gra metoda grupa spadkową i mistrzowska a w silnym piłkarsko Mazowszu jest jedną 18 zespołową gdzie może spaść 6 zespołów czyli jedna trzecia.Czy kogoś z decydentów Bóg opuścił, nikt mi nie powie ,że drugi zespół 5 ligi jest mocniejszy od 13 z IV ligi okrojonej do jednej grupy.Chyba ktoś do końca nie przemyślał tego regulaminu.Wiem ,ze to więcej męczy i wysiłek większy ale jak już to powinna być grupa 20 zespołową są takie IV ligi w Polsce a i nasza też kiedyś tyle miała i świat się nie zawalił.Wracajac do meczu ,spalony był kontrowersje są dla tych ,którzy nie znają się na przepisach.Kontrowersyjna była sytuacja około 70 minuty kiedy po ataku Wilgi sędzia nie reagował na leżącego zawodnika gości czyli faulu nie było a jeden z obrońców MKS-u dotknął piłkę ręką w polu karnym ,sędzia nie zareagował, co to było, przywilej korzyści zaiste nie wiem. Bohaterami meczu bramkarz gości i nasz Andrei Trukhan.Trukhan po raz kolejny udowodnił, że nie ma takiej setki której nie da się nie strzelić, tym razem główka z dwóch metrów w ręce bramkarza.Pozdrawiam!!!!konio

Jose 20.04.2023 10:30
Środowy mecz Wilgi wzbudził podobne emocje jak ostatnie mecze Barcy. Irytacja mieszająca się z frustracją na to co się ogląda.

Wojtek63 20.04.2023 05:57
Trochę szkoda dwóch punktów. Jednak z relacji na Regio wynika, że remis jest sprawiedliwym wynikiem. W drugim zaległym meczu KS Raszyn przegrał u siebie z Ząbkovią 1:2 (0:0). Bramki: Raszyn- 81 min. Ząbkovia- 65 i 90 +4 min gry.

Wojtek63 20.04.2023 05:52
Jescze w nawiązaniu do wygranej 4:2 w Piasecznie… Czy wiecie że 14 lat temu 23 maja 2009 roku Wilga wygrała u siebie z absolutnym liderem liderem grupy, czyli Bugiem Wyszków 4:2 ? Był to mecz 26 kolejki warszawskiej LO. Bug po 25 kolejkach : 1 m, 73 pkt. (21- 4-0), br. 100- 5 Wilga po 25 kolejkach: 8 m, 34 pkt.(10-4-11), br. 49-46. Bug na koniec sezonu: 30 meczów, 1 miejsce, 82 pkt.(27-1-2), br. 118-14 Wilga na koniec sezonu: 30 meczów, 4 miejsce, 47 pkt.(14-5-11), br. 68-51. Bug Wyszków po awansie grał 9 sezonów w IV lidze. Spadł po barażach sezonu 2017/18 ulegając w dwumeczu LKS Promnej 3:2 u siebie i 0:2 na wyjeżdzie. Niestety nie mogę doszukać się szczegółów meczu Wilga - Bug: wynik do przerwy, strzelcy bramek, skład. Wiem tylko, że trenerem od grudnia 2008 był Tomasz Talarek, który zastąpił Włodzimierza Filabera. Brakujące informacje mile widziane.