sobota, 28 września 2024 07:23

Co za powrót Wilgi. Z 0:2 na 4:2!

Niespodziewanym, ale zasłużonym zwycięstwem Wilgi Garwolin zakończył się mecz 23. kolejki forBet IV ligi. GKS pokonał na wyjeździe MKS Piaseczno 4:2, mimo, że na pół godziny przed końcem spotkania przegrywał 0:2! Wyżej notowany MKS był faworytem dzisiejszego spotkania. Mecz od początku był wyrównany i mógł rozpocząć się kapitalnie dla GKS. W 5. minucie w doskonałej sytuacji na piątym metrze przed bramką MKS znalazł się Andrei Trukhan, strzał napastnika był za lekki.

Gospodarzom niedługo przed gwizdkiem na przerwę udało się przedrzeć przez zwarte szeregi defensywne gości. Gola w 40. minucie strzelił Dominik Piekut, który niespełna 10 minut po zmianie strony skompletował dublet, ponownie dobrze zachowując się w polu karnym.

Strata dwóch bramek nie podłamała zawodników z Garwolina. W 60. minucie piłka po dośrodkowaniu Sebastiana Papiernika trafiła do niepilnowanego Dominika Jarka. Po kolejnych 10 minutach był już remis. Tym razem do bramki trafił „Papier”, który popisał się pięknym uderzeniem z półobrotu po znakomitym podaniu Grzegorza Piesio. Wilga szła za ciosem. W 77. minucie niezawodny Piesio wrzucił w pole karne, gdzie najwyżej do główki wyskoczył Tomasz Paszkowski. Piłka od słupka wpadła do siatki. W ostatniej akcji meczu „Pasza” skompletował dublet po szybkiej kontrze. Trzecią asystę zanotował Piesio.

- Uważam, że zasłużenie wygraliśmy ten mecz. Byliśmy dzisiaj pewni swoich umiejętności i wartości, jaką prezentujemy – skomentował zadowolony trener GKS Karol Zawadka.

W środę 19 kwietnia o godz. 17.30 Wilga zagra u siebie zaległy mecz 18. kolejki z MKS Przasnysz (jesienią 2:2). 22 kwietnia o godz. 13 także przy Sportowej GKS zagra z Mszczonowianką Mszczonów (jesienią 2:2).

Zapis relacji na żywo ze spotkania

MKS Piaseczno – Wilga Garwolin 2:4 (1:0)
Bramki dla Wilgi: 60` Dominik Jarek (as. Sebastian Papiernik), 69` Sebastian Papiernik (as. Grzegorz Piesio), Tomasz Paszkowski 77` (as. Grzegorz Piesio), 90` (as. Grzegorz Piesio)
Wilga: Bieliński, Grzegorczyk, Kozikowski, Szulc, Alot (56` Shakurau), Kowalski, Piesio, Wójcik, S. Papiernik, Trukhan (56` Paszkowski), Jarek (78` Wągrodzki).

Konio 17.04.2023 08:18
Wspaniałe pół godziny garwolinskiego futbolu ,to co Wilga Garwolin zrobiła w ostatnich dwóch kwadransach z mocnym przecież, mającym na początku sezonu III ligowe aspiracje zespołem MKS -u przejdzie do historii garwolinskiej piłki.Wolga pokazała prawdziwy triumf ducha mLo który zespół pozbierał by się w Piasecznie przegrywając 0:2 wyciągając wynik na 4:2 po PRZEPIEKNYCH bramkach szczególnie druga j trzecia ,dzieło znakomitych asyst Piesia ojca sukcesu.Mial nosa trener Zawadka ze zmianami zdejmując bezproduktywnego Trukhana a wprowadzając Paszkowskiego który powoli wraca do dawnej formy co szczególnie cieszy.Mysle ,że z Przasnyszem to Trukhan będzie rezerwowym a nie Paszkowski tym bardziej ,że to co zrobił w 5 minucie wola o pomstę do nieba to buła 1000% okazja a mimo tego nie strzelił. Piaseczno przeżyło szok jak w tytule.Brawo trener i drużyna, oby w środę było tak samo.pozdrawiam!!!!konio

Wojtek63 17.04.2023 07:52
Oto wyniki i miejsce w tabeli drużyn powiatu garwolińskiego po ubiegłym weekendzie: LO Siedlce Orzeł Unin- Kolektyw Oleśnica 4:2 (1:2). (1) Feniks Siennica- Sęp Żelechów 2:1 (1:0). (3) Bramki: Feniks- 37, 61. Sęp- 63. Czerwona kartka: Feniks 73 min (druga żółta). Czarni Węgrów- Hutnik Huta Czechy 5:3 (2:1). (10) ŁDK Łosice- Zryw- Sobolew 5:3 (5: ?). (12) Bramki: ŁDK- 3, 5 (k), 22, 23 i 29. Zryw- b/d Wilga Mistków Kość- Jastrząb Żeliszew 0:2 (0:0). (14) Bramki: 71 i 75 min. A Klasa Warszawa II Promnik Łaskarzew- Vulcan Wólka Mlądzka 4:0 (2:0) (2) Bramki: 9, 14, 52 (s) i 68 min. W 21 min Promnik nie wykorzystał rzutu karnego. Orzeł Parysów- Marymont 1911 Warszawa 0:6 (0:2). (13) Bramki: 15 (k), 30, 60, 82, 88 i 90 min. Wisła Maciejowice- Drukarz II Warszawa 0:1 (14) A Klasa Siedlce Promnik Gończyce- Jutrzenka Cegłów 6:2 (…). (2) B Klasa Warszawa II PKS II Radość Warszawa- Amur Wilga 5:0 (2:0). (8) Bramki: 28, 45+, 56, 59, 80. KS Puznówka 1996- Nadstal Krzaki Czaplinkowskie 1:5 (…). (10)

Wojtek63 17.04.2023 07:49
Sulejówek, 16. 04. 2023. godz.15:30. XX kolejka LO. Victoria II Sulejówek- Wilga II Garwolin 7:4 (3:2) Bramki: Victoria 14, 25, 42, 46, 52, 69 i 78 min. Wilga 23(k- Domarecki), 44 (Obi), 65 (Kaczyński) i 74 (B. Piętka). W 3 minucie P. Pyra (Wilga II) nie wykorzystał rzutu karnego. Składy: Victoria… b/d. Wilga… b/d.

Wojtek63 17.04.2023 07:42
Znicz II Pruszków (LO gr. II) jako pierwszy zespół z Mazowsza zdobył 100 bramek w obecnym sezonie. Stało się to 2. kwietnia w wygranym 7:0 wyjazdowym meczu z GKS Podolsztyn. Obecny bilans Znicza II to 20 meczów, 52 pkt. (17-1-2), br. 104-23. Liderem tej jest Ożarowianka Ożarów Mazowiecki z 54- ma punktami. Drugim zespołem, który zdobył 100 i więcej bramek jest KTS Weszło (V liga gr. I) . Stało się to 7. Kwietnia w wygranym 5:0 (2:0) domowym meczu z Unią Warszawa. Obecny bilans KTS to 19 meczów, 57 pkt. (19-0-0), br. 106- 7 KS Blizne występujący w LO gr. II stracił 99 bramek w 20 meczach. Piłkarski obieżyświat, czyli Sebastian Kaczyński (dawniej Promnik Łaskarzew) pełni rolę rezerwowego pewniaka w czwartoligowej Mazovii Mińsk Mazowiecki. Wczoraj, czyli 16.04 zdobył dwie bramki w meczu V ligi Mazovia II M.M. – Jabłonianka Jabłonna Lacka (4:0). Niedawny czwarto ligowy (2015/16) rywal Wilgi, czyli UKS Łady wycofał się z rozgrywek warszawskiej B Klasy po 5- ciu jesiennych kolejkach.

Wojtek63 15.04.2023 18:25
Gratulacje dla całej Ekipy za okazałe zwycięstwo w Piasecznie ! Trzy punkty (wręcz na wagę złota) pozwoliły Wildze utrzymać minimalną punktową przewagę nad rywalami też walczącymi o utrzymanie i 7-mio punktową przewagę nad spadkowym miejscem nr 14. A rywale grali tak : KS Raszyn wygrał 1:0 w Mszczonowie strzelając bramkę w 90+ minucie, a MKS Przasnysz wygrał u siebie 3:0 (2:0) z Escolą. Natomiast Narew Ostrołęka przegrała 0:3 (0:2) w Sulejówku z Victorią, a Marcovia 1:3 (0:1) w Ząbkach z Ząbkovią. Marcovia nie wykorzystała rzutu karnego w 77 minucie przy stanie 1:3. Przyda się więc Wildze ta punktowa chwila oddechu, bo kolejne mecze z Przasnyszem i Mszczonowianką tuż tuż. Oba w Garwolinie i łatwo nie będzie. Tymczasem drugoligowa Pogoń Siedlce wygrała u siebie 1:0 (0:0) ze Śląskiem II Wrocław i ma 9 pkt. przewagi nad strefą spadkową. Natomiast w III lidze: Błonianka przegrała u siebie 1:4 (0:3) z Mławianką. Ursus Warszawa wygrał u siebie 3:1 (2:1) z Pilicą Białobrzegi. Broń Radom wygrała u siebie 2:1 (1:1) z Wartą Sieradz. Dół trzecioligowej tabeli: M 11 Broń Radom 29 pkt. M 12 Sokół Ostróda 28 pkt. M 13 Pilica Białobrzegi 28 pkt. M 14 Olimpia Zambrów 26 pkt. M 15 Warta Sieradz 19 pkt. M 16 Błonianka 19 pkt. Miejsce spadkowe. M 17 Ursus 17 pkt. Miejsce spadkowe. M 18 Concordia Elbląg 16 pkt. Miejsce spadkowe. Tym samym miejsca spadkowe w IV lidze na dzień dzisiejszy to miejsca od 14 do 18. Narew, Raszyn, Świt, Escola i wycofany Orzeł Baniocha.