sobota, 28 września 2024 07:23

Pewne zwycięstwo w Wielką Sobotę

Dublet Grzegorza Piesio oraz trafienie Nigeryjczyka Emmanuela Obi. Tak Wilga Garwolin sprawiła świąteczny prezent kibicom. GKS pokonał w 22. kolejce forBet IV ligi Świt Staroźreby 3:0 (2:0). Dzisiejsze spotkanie miało jednego faworyta. Wilga od początku przeważała w posiadaniu piłki. Pierwsze zagrożenie stworzyła w 16. minucie. Grzegorz Piesio sprytnie chciał zaskoczyć bramkarza gości z rzutu wolnego. Na posterunku był jednak Patryk Kwaśniewski. Cztery minuty później bliski wykorzystania niefrasobliwości obrońcy był Przemysław Alot, ale jego strzał minął bramkę Świtu.

Jedna z nielicznych groźnych akcji ofensywnych mogła w 26. minucie zakończyć się objęciem prowadzenia. Bartoszowi Zielińskiemu zabrakło wykończenia w strzale z 16. metra.

Gospodarze przewagę udokumentowali pod koniec pierwszej połowy. Tomasz Paszkowski wypuścił w kontrze Dominika Jarka, który wykorzystał swoją szybkość i uprzedził bramkarza interweniującego w polu karnym. Sędzia wskazał na wapno, a pewnym egzekutorem „11” był Piesio. Niespełna cztery minuty później „Pigwa” pokazał klasę, przyjmując kierunkowo piłkę w polu karnym i uderzając precyzyjnie przy słupku.

Pewne prowadzenie do przerwy ustawiło drugą połowę. Świt próbował przedostać się przez szczelny blok defensywny. Wilga czekała na kontrę. Jedna z nich zakończyła się podwyższeniem prowadzenia. Piesio zagrał do wychodzącego prawym skrzydłem Kiryła Shakurau, który idealnie obsłużył Emmanuela Obi. Nigeryjczyk, po premierowym golu na boiskach IV ligi, popisał się efektowną „cieszynką”.

W następnej kolejce Wilga zagra na wyjeździe z MKS Piaseczno. Jesienią w Garwolinie goście wygrali 2:0.

Wypowiedź pomeczowa trenera GKS Karola Zawadki

Wilga Garwolin – Świt Staroźreby 3:0 (2:0)
Bramki: Grzegorz Piesio 40` (rzut karny za faul na Dominiku Jarku), 43` (as. Sebstian Papiernik), 81` Emmanuel Obi (as. Kirył Shakurau)
Wilga: Bieliński, Grzegorczyk, Kozikowski, Szulc (88` Kaczyński), Alot (67` Shakurau), Wójcik (85` Piętka), Piesio, Kowalski (85` Trzepałko), S. Papiernik (88` Domarecki), Jarek (79` Wągrodzki), Paszkowski (73` Obi).