sobota, 28 września 2024 07:19

Filip Poszytek i Kaja Szczypek w „10” na OMDO

1 kwietnia odbyła się kolejna runda zawodów z cyklu Od Młodzika Do Olimpijczyka. Po czterech rundach rozgrywanych na krótkim basenie przyszedł czas na rywalizację na olimpijskiej pływalni. W prima aprilis gospodarzem zawodów był Wodny Park Warszawianka, w których wystąpiło 837 zawodników z 71 klubów, w tym czwórka reprezentantów UKS Delfin Garwolin. Podopieczni trenera Wojciecha Mianowskiego pokazali się z bardzo dobrej strony, czego dowodem są wysoko zajmowane przez nich miejsca. Najwyżej sklasyfikowany został Filip Poszytek (VII na 100m motyl z rekordem powiatu w kategorii młodzików 13 lat – 1:15:40).

W pierwszej dziesiątce zawody za 100m stylem grzbietowym zakończyła Kaja Szczypek. Niewiele do pierwszej dziesiątki zabrakło również Nikoli Dziewanowskiej, która zajęła 11. miejsce w rywalizacji na 100m motylem, a wynik jaki uzyskała 1:28:56 to od soboty nowy rekord powiatu garwolińskiego w kategorii młodziczek 13 lat. Tutaj warto jeszcze dodać, że Nikola dodatkowo w stylu dowolnym na dystansie 100m ustanowiła nowy rekord powiatu  w swojej kategorii wiekowej z czasem 1:10:83. Z sobotnich zawodów do domu wracał też szczęśliwy Hubert Szaniawski, który 100m stylem dowolnym pokonał w czasie 1:04:59, co od minionego weekendu jest nowym rekordem powiatu  wśród Juniorów 14-letnich.

- Moi podopieczni swoimi wynikami podskoczyli w klasyfikacji generalnej, co na pewno ich zbliżyło do udziału w czerwcowym Wielkim Finale całego cyklu zawodów – skomentował trener UKS Wojciech Mianowski.