sobota, 28 września 2024 07:19

Victoria ponownie lepsza

Po raz drugi w sezonie Victoria Sulejówek pokonała Wilgę Garwolin. W 21. kolejce forBet IV ligi GKS przegrał na wyjeździe 2:4 (1:3). O wyniku zdecydowały fatalne błędy w obronie. Do kadry gości na dzisiejsze spotkanie wrócił, pauzujący za kartki, Sebastian Papiernik. Zabrakło z kolei kontuzjowanego Filipa Gaca i na środku obrony zagrał od początku Kacper Kozikowski. Stoper Wilgi mocnym akcentem wszedł w spotkanie. W 9. minucie Grzegorz Piesio z rzutu wolnego dośrodkował prosto na głowę defensora i Wilga nieoczekiwanie objęła prowadzenie na boisku wicelidera.

W kolejnych minutach Victoria dążyła do wyrównania. Niestety zawodnicy Wilgi popełnili w ostatnich kwadransie przed przerwą trzy kardynalne błędy, które z zimną krwią wykorzystali rywale. Gole w 30., 31. i 45. minutach gry dały gospodarzom solidną zaliczkę przed drugą połową.

Wilga nie poddała się. 10 minut po zmianie stron Tomasz Paszkowski wykorzystał podanie Kamila Wójcika i był tylko 2:3. Dwie dogodne okazje do wyrównania miał wprowadzony w przerwie Dominik Jarek, ale na posterunku był bramkarz Victorii. W końcówce miejscowi golem na 4:2 przypieczętowali 16. zwycięstwo w sezonie.

- Na tym poziomie nie możemy popełniać takich błędów jak przy bramkarz w pierwszej połowie. Tak czasami w piłce jest, że tracisz bramki, wtedy kiedy najmniej się tego spodziewasz – skomentował drugą w sezonie porażkę z Victorią Sulejówek trener GKS Karol Zawadka.

8 kwietnia Wilga zagra u siebie z niżej notowanym Świtem Staroźreby, z którym przegrała jesienią 1:2. Mecz o godz. 13.

Victoria Sulejówek - Wilga Garwolin 4:2 (3:1)
Bramki dla Wilgi: 9` Kacper Kozikowski (as. Grzegorz Piesio), 55` Tomasz Paszkowski (as. Kamil Wójcik)
Wilga: Bieliński, Grzegorczyk, Kozikowski (85` Trzepałko), Szulc (85` Domarecki), Alot (70` Shakurau), Piesio, Kowalski, Wójcik (85` Piętka), S. Papiernik, Wągrodzki (45` Jarek), Paszkowski (65` Trukhan).

Wojtek63 03.04.2023 06:06
Sulejówek, 02.04.2023. godz. 17:00 KS Wesoła- Wilga II Garwolin 1:4 (1:1) Bramki: KS Wesoła- 3 min. Wilga II- 23, 46 (Chimaobi Emmanuel Obi x 2), 70 (A. Płatek), 88 ( D.Domarecki). Składy: totalny b/d. Wilga zajmuje 8 miejsce z bilansem: 18 meczów, 27 pkt. (8-3-7), br. 43-44.

Wojtek63 03.04.2023 05:59
Oto wyniki i miejsce w tabeli drużyn powiatu garwolińskiego po ubiegłym weekendzie: LO Siedlce. Orzeł Unin- Hutnik Huta Czechy 6:2 (3:1). Orzeł (1), Hutnik (8) Bramki: Orzeł- 33, 41, 45, 64, 84 i 89 (s). Hutnik- 39 i 85. Jastrząb Żeliszew- Sęp Żelechów 1:2 (0:1). (2) Bramki: Jastrząb- ??? na 1:1. Sęp- ??? na 0:1(s) i w 72 min. na 1:2. Przy wyniku 0:1 Sęp nie wykorzystał rzutu karnego. Watra Mrozy- Zryw Sobolew 4:1 (1:0) (13) Bramki: Watra- 14, 27 (k), 51, 63 (s). Zryw- 77 min. Czerwona kartka bezpośrednia – Watra- 74 min Wilga Miastków Kość.- Kosovia Kosów Lacki 2:2 (2:0) W Gończycach.. (14) Przy wyniku 2:2 Wilga nie wykorzystała rzutu karnego (obrona bramkarza) A Klasa Warszawa I Promnik Łaskarzew- Zły Warszawa 5:0 (4:0). (2) Bramki: 15, 23, 30, 37 i 73 min. Orzeł Parysów- Wisła Dziecinów 1:2 (1:1). (12) Bramki: Orzeł- 12 (k). Wisła- 44 i 87 min. Wisła Maciejowice- Advit Wiązowna 2:7 (1:5). (14) Bramki: Wisła- 39, 62. Advit- 5, 11, 23, 42, 44, 87 i 90+ min Czerwona kartka- Advit 47 min. (druga żółta) A Klasa Siedlce Promnik Gończyce- Rywal Ruchna 3:2 (1:0). (2) B Klasa Warszawa Amur Wilga- AON Rembertów 3:1 (1:1) . (8). Bramki: amur- 31, 53 (k) i 93. AON- 26 min. Sokół Kołbiel- KS Puznówka 1996 5:0 (1:0). (10). Bramki: 40, 57, 59, 63 i 88 min.

Wojtek63 02.04.2023 09:33
Bracia Rafał i Hubert Macioszkowie grają teraz w jednej drużynie, czyli Józefovii Józefów. Hubert Grober został zawodnikiem Marcovii Marki. Jan Majsterek (Polonia Warszawa) po obiecującym początku sezonu pełni rolę rezerwowego. Jan Jałocha i Maciej Górski radzą sobie bardzo dobrze w odpowiednio: GKS Tychy i Resovii. Michał Kępka i Mikołaj Gola gdzieś zaginęli jeśli chodzi o rynek piłkarski. Były klub Jakuba Bielińskiego, czyli Polonia Trzebnica zajmuje 14. (trzecie od końca) miejsce w grupie Dolny Śląsk Wschód. 16 i 13 punktów za Polonią są: Skałki Stolec i wspominany wcześniej Zamek Kamieniec Ząbkowicki. W ubiegły weekend Polonia przegrała u siebie z Foto Higieną Gać 2:4 (1:2) Bilans Polonii to 21 meczów, 19 pkt. (4-7-10), br. 35-44. Były rywal Wilgi Garwolin, czyli Victoria Zerzeń występuje obecnie w warszawskiej B klasie. W ubiegłym sezonie nie występował nigdzie, a sezony 2019/20 i 2020/21 spędził też w B klasie. Totalny piłkarski upadek. W ubiegły weekend Victoria przegrała u siebie 4:6 (0:5) z liderem KS Glinianka i zajmuje 4 miejsce ze stratą 7 pkt. do Glinianki. Od 68 minuty przy stanie 0:6 Victoria grała w 10- ciu po czerwonej kartce i… UWAGA !... strzeliła rywalom 4 bramki !!! Oto krótka historia spotkań Wilgi Garwolin z Victorią Zerzeń: 2008/2009 w LO : 5:2 w Garwolinie i 0:5 w Zerzeniu. 2011/12. w LO: . 3:3 w Zerzeniu i… Victoria wycofała się po rundzie jesiennej. 2012/13 w B klasie z Wilgą II: 3:1 w Garwolinie i 1:2 w Zerzeniu. 2014/15 w A klasie z Wilgą II : 8:3 w Garwolinie i 2:2 w Zerzeniu 2016/17 w A klasie z Wilgą II: 3:0 w Garwolinie i 0:3 wo w Zerzeniu – wycofanie Wilgi po rundzie jesiennej.

Wojtek63 01.04.2023 16:20
01.04.23. Pieszyce. Lechia Dzierżoniów- Zamek Kamieniec Ząbkowicki 2:1 (0:0) Bramki: Lechia – 66 i 90+ 5 min (k). Zamek- 53 (k). W niechlubnej ,,Grupie śmierci’’ nadal pozostaje jeden zespół, czyli Zamek Kamieniec Ząbkowicki z bilansem 21 meczów, 3 pkt. (0-3-18), br. 19-72. Zamek to beniaminek w grupie Dolny Śląsk Wschód (Dla przypomnienia: Grupa śmierci to grupa, w której znajdują się zespoły bez wygranej w obecnym sezonie).