sobota, 28 września 2024 07:19

Pierwsze zwycięstwo wiosną. Oskar pokonany

Po remisie na inaugurację, Wilga Garwolin pokonała Oskara Przysuchę 2:1 (1:1) w meczu 20. kolejki forBet IV ligi. Dzisiejsze spotkanie poprzedziła minuta ciszy ku czci Jarosława Majewskiego, zmarłego sympatyka i przewoźnika klubu z Garwolina. W składzie miejscowych zabrakło, pauzującego za kartki, Sebastiana Papiernika, którego na skrzydle zastąpił Kirył Shakurau.

Mecz rozpoczął się od przewagi gości. Strzał Przemysława Wicika w 5. minucie trafił w słupek. Trzy minuty później Jakub Bieliński obronił strzał z pola karnego Tomasza Gołołębskiego. W 11. minucie ponownie interwencja Bielińskiego ratowała GKS.

W 17. minucie Wilga zawiązała pierwszą akcję ofensywną, która od razu zakończyła się golem. Kamil Wójcik wypatrzył w polu karnym Przemysława Alota, który precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza gości. Do końca pierwszej połowy trwała ofensywa Oskara. Z pięciu dogodnych sytuacji przyjezdni „tylko” jedną. W 43. podanie z prawego skrzydła Aleksandra Bojanowskiego na gola zamienił Karol Karwowski.

Już w 33. minucie boisko musiał opuścić kontuzjowany Filip Gac, którego zastąpił Kacper Kozikowski, dla którego był to pierwszy ligowy mecz od roku, kiedy doznał urazu kolana.

Po zmianie stron obraz gry nie zmienił się. Przeważającą stroną była drużyna z Przysuchy, ale to Wilga wyprowadzała groźne kontry. W 60. minucie Kacper Kowalski wypuścił w uliczkę Tomasza Paszkowskiego, a ten wykorzystał sytuację jak rasowy napastnik. Niedługo później rzut wolny mocno bił Grzegorz Piesio, ale na posterunku był Paweł Wieczorek. Bramkarz gości uratował swoją drużynę także w 70. minucie wychodząc obronną ręką z sytuacji sam na sam z Andreiem Trukhanem.

W końcówce co chwilę kotłowało się w polu karnym Wilgi. Jednak gościom brakowało skutecznego wykończenia lub powstrzymywał ich Bieliński.

Zwycięstwem 2:1 Wilga zrewanżowała się Oskarowi za wysoką porażkę w początku sezonu (1:5). W następnej kolejce GKS zagra na boisku wicelidera. Jesienią w Garwolinie Victoria Sulejówek wygrała 3:2.

Wypowiedź trenera Karola Zawadki po meczu

Bramki: 17` Przemysław Alot (as. Kamil Wójcik), 60` Tomasz Paszkowski (as. Kacper Kowalski) – 43` Karol Karwowski (as. Aleksander Bojanowski)
Wilga: Bieliński, Grzegorczyk, Gac (33` Kozikowski), Szulc, Alot (46` Rudzki), Piesio, Kowalski, Wójcik, Shakurau, Jarek (46` Trukhan), Paszkowski (70` Obi, 90` Wągrodzki).

Wojtek63 29.03.2023 17:42
Środa, 28.03.23. Żmigród. Piast Żmigród- Zamek Kamień Ząbkowicki 6:0 (3:0) W niechlubnej ,,Grupie śmierci’’ nadal pozostaje jeden zespół, czyli Zamek Kamieniec Ząbkowicki z bilansem 20 meczów, 3 pkt. (0-3-17), br. 18-70. Zamek to beniaminek w grupie Dolny Śląsk Wschód. (Dla przypomnienia: Grupa śmierci to grupa, w której znajdują się zespoły bez wygranej w obecnym sezonie).

Wojtek63 28.03.2023 17:56
" ,,Garwolin, 26.03.23. godz. 13:00 17 kolejka LO Warszawa I...'' Oto uzupełnienie notki, czyli meczowe składy obu zespołów. Informacja zaczerpnięta ze strony www niedzielnego rywala, czyli PKS Radość. https://www.facebook.com/PKSRadosc?locale=pl_PL Wilga II: Kielak (75 Abhimanyu Sing)- Tracz, Pyra (80 Mucha), Winek, Kaczyński, Wojtaś, Piętka, Jakub Kisiel (85 Makulec), Michał Rękawek (75 Kęsik), Szczepek, Redka (55 Szymon Rękawek). Ponadto w rezerwie Adrian Kisiel i Bartłomiej Hys. PKS: Dolecki- Niedziółka, Winnicki (65 Jarosiewicz), Frąckiewicz, Andrzej Kociński, Wojciech Kociński (83 Anatolij Nahorichnyj), Trąbiński, Musiał, Czajka (78 Piotr Grabicki), Maciej Grabicki (60 Baranek), Sajór (60 Człapski).

Wojtek63 28.03.2023 08:44
Sytuacja spadkowa w IV lidze mazowieckiej na dzień dzisiejszy, czyli 28.03.23. wygląda tak: II liga Pogoń Siedlce zajmuje 11 miejsce z przewagą 6 punktów nad strefą spadkową jest jedynym zespołem, który może spaść do grupy I trzeciej ligi. Bilans Pogoni to 23 mecze, 29 pkt. (8-5-10), br. 29-32 III liga Ursus Warszawa zajmuje przedostatnie 17- te miejsce ze stratą 4 pkt. do strefy bezpiecznej. Bilans Ursusa to 20 meczów, 11 pkt. (1-8-11), br. 25-48. W zasadzie Ursus już się wita z IV ligą. Niestety najbliższym zespołem w strefie bezpiecznej jest Błonianka. Innymi słowy : jeśli Ursus ,,ucieknie’’ ze strefy spadkowej to spadnie Błonianka. Może się również zdarzyć, że ze strefy spadkowej ,,ucieknie’’ Warta Sieradz. Wtedy spadną i Ursus i Błonianka. Błonianka Błonie zajmuje 15- te miejsce z przewagą 2 pkt. nad strefą spadkową. 14-ta w tabeli Olimpia Zambrów ma na koncie 24 punkty. Za Błonianką w strefie spadkowej są: Warta Sieradz, Ursus i Concordia Elbląg. Bilans Błonianki to 20 meczów, 15 pkt. (4-3-13), br. 21-40. Miejsca pozostałych zespołów z Mazowsza: 13. Pilica Białobrzegi – 24 pkt. 11. Broń Radom- 26 pkt. 9. Legia II Warszawa- 32 pkt. 6. Świt Nowy Dwór Maz. – 37 pkt. 5. Legionovia Legionowo- 37 pkt. 2. Mławianka Mława- 40 pkt. 1.Pogoń Grodzisk Maz.- 43 pkt. IV liga Na dzień dzisiejszy w strefie spadkowej są: Orzeł Baniocha, Escola Varsovia Warszawa, Świt Staroźreby i MKS Przasnysz. MKS Przasnysz i KS Raszyn mają po 16 punktów, a do bezpiecznego na 99.9% miejsca tracą tylko 3. Jednak to czy spadnie 4 czy 5 zespołów zależy od… Błonianki, bo Ursus raczej się nie obroni przed degradacją, a pozostali trzecioligowcy z Mazowsza zajmują miejsca dość bezpieczne.

edzio 28.03.2023 08:41
Bardzo ważna wygrana. Brawo trener i drużyna

Wojtek63 27.03.2023 07:01
Garwolin, 26.03.23. godz. 13:00 17 kolejka LO Warszawa I Wilga II Garwolin- PKS Radość 4:0 (1:0) Bramki: 23 (Paweł Pyra), 53 (Szymon Kaczyński), 73 i 80 (Adrian Szczepek x 2). W 42 minucie PKS nie wykorzystał rzutu karnego (poprzeczka) Składy: niestety kolejny raz b/d. Dziwne, bo na jesieni nie było z tym problemu.Podobnie ze zmianami w meczach. Wilga zajmuje 10 miejsce z bilansem: 17 meczów, 24 pkt. (7-3-7), br. 39-43.

Wojtek63 27.03.2023 06:48
LO Siedlce Zryw Sobolew- Orzeł Unin 3:3 (3:1). W Gończycach. Orzeł m. 1. Zryw m. 13. Sęp Żelechów- Wektra Zbuczyn 1:1 (1:1). W Gończycach. (2) Kolektyw Oleśnica- Wilga Miastków Kość. 0:3 w.o. Gospodarze zrezygnowali z organizacji meczu. (14) Hutnik Huta Czechy- pauza. A Klasa Warszawa Józefovia II Józefów- Promnik Łaskarzew 0:1 (0:1). (2). Bramka: 27. Czerwona kartka: Promnik 90+ (druga żółta) Vulkan Wólka Mlądzka- Orzeł Parysów 3:0 (3:0). (11) Bramki: 4, 14 i 41 min. Wisła Dziecinów- Wisła Maciejowice 2:1 (0:1). (14) Bramki: Wisła D.- 80 i 98 min. Wisła M.- 34. A Klasa Siedlce Tajfun Jartypory- Promnik Gończyce 4:0 (…). (2)

Wojtek63 27.03.2023 06:40
W ubiegły weekend zanotowano aż trzy wyniki dwucyfrowe, czyli: Karkonosze Jelenia Góra – Sparta Grębocice 10:1 (6:0) Polonia Środa Śląska- Kuźnia Jawor 10:0 (6:0) Bug Hanna- Świdniczanka Świdnik 1:12 (0:7) Na jesieni było takich wyników pięć : Sokół Jerzmanowa- Odra Ścinawa 2:11 (0:7) Karkonosze Jelenia góra- Sokół Jerzmanowa 13:0 (5:0) GKS Bełchatów- Stal Niewiadów 10:0 (4:0) Wierna Małogoszcz- GKS Górno 10;0 (4:0) Bałtyk Koszalin- Gavia Choszczno 10:0 (7:0)

Wojtek63 27.03.2023 06:37
W niechlubnej ,,Grupie śmierci’’ nadal pozostaje jeden zespół, czyli Zamek Kamieniec Ząbkowicki z bilansem: 19 meczów, 3 pkt. (0-3-16), br. 18-64. Zamek to beniaminek w grupie Dolny Śląsk Wschód (Dla przypomnienia: Grupa śmierci to grupa, w której znajdują się zespoły bez wygranej w obecnym sezonie).