sobota, 28 września 2024 09:24

Remis na inaugurację

Wynikiem 1:1 zakończyło się pierwsze spotkanie Wilgi Garwolin w rundzie wiosennej forBet IV ligi. GKS, po raz drugi w sezonie, podzielił się punktami z Ząbkovią Ząbki. Wilga zmierzyła się z wyżej notowanym rywalem (w Garwolinie jesienią było 2:2), ale spotkanie od początku było wyrównane. Goście objęli prowadzenie w 20. minucie. Długie podanie na wolne pole trafiło do Sebastiana Papiernika, którego faulem w polu karnym powstrzymał przeciwnik. Strzał Grzegorza Piesio z 11. metrów znalazł drogę do bramki.

Gospodarze szybko wyrównali. Źle założony pressing w środku pola sprawił, że to Ząbkovia uzyskała przewagę długim podaniem za plecy defensorów. Zawodnik miejscowych wyszedł na akcję „sam na sam” z bramkarzem i zdobył gola.

Po zmianie stron gra toczyła się w środku pola. Od 70. minuty grę zdominowała Wilga. Przyjezdni stworzyli cztery sytuacje, w których zabrakło wykończenia. Najbliżej był Andrei Trukhan, po jego strzale piłka trafiła w słupek.

Spotkanie w Ząbkach było debiutem w oficjalnym meczu czterech zawodników pozyskanych w zimowej przerwie. W bramce zagrał Jakub Bieliński, w ofensywie Emmanuel Obi raz Kirył Shakurau. W 66. minucie na placu gry pojawił się stoper Sebastian Trzepałko, który zastąpił Filipa Gaca, który nabawił się urazu mięśniowego.

- Jest delikatny niedosyt, bo byliśmy drużyną, która bardziej zasłużyła na trzy punkty. Jak nie można wygrać, to trzeba zrobić wszystko, aby meczu nie przegrać – skomentował trener Wilgi Garwolin Karol Zawadka.

W sobotę o godz. 16 przy Sportowej Wilga zagra z Oskarem Przysucha. Jesienią GKS uległ rywalowi wysoko 1:5.

Ząbkovia Ząbki – Wilga Garwolin 1:1 (1:1)
Bramka dla Wilgi: 20` Grzegorz Piesio (rzut karny za faul na Sebastianie Papierniku)
Wilga: Bieliński, Grzegorczyk, Gac (66` Trzepałko), Szulc, Alot (62` Shakurau), Kowalski, Piesio, Wójcik, S. Papiernik, Jarek (72` Obi), Paszkowski (62`. Trukhan).

Wojtek63 21.03.2023 10:31
'' Dzkb - sam znalazłem :-) Skład Wilgi II w meczu ze Świtem II: Kielak (78 Singh Abhimanyu)- Szczepek, Winek, Wągrodzki, Obi Chimaobi Emmanuel, Domarecki, Kaczyński, Rudzki (30 Tracz), Piętka, Kisiej Jakub (84 Hys), Rękawek (76 Makulec). Ponadto w rezerwie Szymon Rękawek i Adrian Kisiel. W zespole Świtu zagrało dwóch rezerwowych z pierwszego składu : Sosnowski 45 min i Zborowski 60 min.

sportowiec 20.03.2023 11:50
A gdyby tak jakiś mecz z udziałem księży? W koncu rozgrywane są różnego rodzaju sparingi z udziałem księży i cieszą się ogromnym zainteresowaniem. A nasi księża?

Wojtek63 20.03.2023 09:41
W pierwszym wiosennym meczu Wilga II Garwolin przegrała 2:3 w Nowym Dworze Mazowieckim z tamtejszym Świtem II. Od około 15 minuty przewaga Świtu w posiadaniu piłki to jakieś 65 -70 % do 35- 30 %. Wilga ograniczała się do nielicznych zresztą kontrataków. Zwycięstwo Świtu w pełni zasłużone. Mecz obejrzałem w internecie. Nowy Dwór Mazowiecki 19.03.2023. Godz. 12:15. Świt II Nowy Dwór Maz.- Wilga II Garwolin 3:2 (1:1). Bramki: Świt II- 15, 49, 54. Wilga II- 11 (Chimaobi Emmanuel Obi) i 63 (Kacper Winek). Składy: totalny b/d. Po tym meczu Wilga II zajmuje 12 miejsce z bilansem 16 meczów, 21 pkt.( 6-3-7), br. 35- 43. Przewaga nad zespołami nr 15 i 16 to odpowiednio 11 i 12 pkt. p.s. Może ktoś łaskawie poda skład Wilgi razem ze zmianami.

Wojtek63 20.03.2023 07:05
Oto wyniki i miejsca w tabeli zespołów powiatu garwolińskiego po ubiegłym weekendzie : Orzeł Unin- MKS Małkinia 0:0. W Gończycach. (1) Sęp Żelechów- Kosovia Kosów Lacki 5:1 (0:1) W Gończycach. (2) Od 54 minuty Sęp grał w osłabieniu po czerwonej kartce i w 64 minucie przegrywał z outsiderem 0:2. Pomimo tego bramki zdobyte w 69, 71(k), 88, 90+1 i 90+5 dały Sępowi zwycięstwo. Feniks Siennica- Hutnik Huta Czechy 2:1 (…) (8) Wilga Miastków Kościelny- ULKS Gołąbek 3:2 (2:2). W Mińsku Maz. (14). Bramki: Wilga M.K.- 1, 31 (k), 81. ULKS- 17, 45+ (k). Zryw Sobolew- pauza. (13).

konio 19.03.2023 11:20
Wybiliśmy Ząbkoviii tym meczem co najmniej jednego siekacza ,bo w rozważaniach przed rundą wiosenną nawet marzyli o odrobieniu straty do liderów. To ale z tytułu, wynika z tego ,że Narew i Przasnysz wygrały sensacyjnie swoje mecze i prawie dogoniły Wilgę w tabeli ,musimy punktować bo z trzeciej ligi na pewno ktoś z Mazowsza spadnie być może nawet dwie drużyny ,choć bankructwo Orła Baniocha niewątpliwie nam pomogło bo to był zespól w tym sezonie dla nas nie do przeskoczenia .Na szczycie porażka Troszyna która praktycznie eliminuje go z walki o 3 ligę ,nie wierzę ,że Mazovia teraz odpuści, jej prezes który awans w tym roku postawił na jednej karcie i uzbroił zespół w ponad milionowy budżet i to to ponad to bliżej dwóch niż jednego ,nie noże pozwolić sobie na brak awansu bo to będzie dla Mińska tragedia przy tej pełnej do rozpuku skarbonce. Za tydzień podejmujemy Oscara ,zespół niewygodny dla nas ..porównując na wyrost Wilgę do Igi Świątek to Oscar jest Rybakiną, miejmy nadzieje ,że kompleks będzie przełamany. Pozdrawiam !!!!konio

Wojtek63 19.03.2023 09:05
Orlicz Suchedniów (Świętokrzyskie) wygrał u siebie 1:0 (0:0) z GKS Górno i uciekł z ,,Grupy śmierci’’ po 19-tym ligowym meczu. Tym samym w niechlubnej ,,Grupie’’ pozostał tylko jeden zespół, czyli Zamek Kamieniec Ząbkowicki z bilansem 3 pkt. (0-3-15), br. 17-60. Zamek to beniaminek w grupie Dolny Śląsk Wschód (Dla przypomnienia: Grupa śmierci to grupa, w której znajdują się zespoły bez wygranej w obecnym sezonie).